Jane Seymour powiększyła piersi, a jej serialowy ukochany miał problem z włosami. Zobacz, jak się zmienili bohaterowie "Dr Quinn"

Piękna lekarka i zakochany w niej szlachetny przystojniak o duszy romantyka. A wszystko to w bajecznej scenerii Dzikiego Zachodu. Pierwsze odcinki "Dr Quinn" nakręcono już 22 lata temu! Jak wyglądają dzisiaj aktorzy, którzy zagrali w tym kultowym serialu? Sami się przekonajcie!
Jane Seymour jako Dr Michaela Quinn Jane Seymour jako Dr Michaela Quinn East News/ Reuters

Jane Seymour jako Doktor Michaela Quinn

Jane Seymour to jedna z tych hollywoodzkich aktorek, które pięknie się starzeją i nie straszą twarzami nadszarpniętymi ingerencją pozbawionych wyczucia medyków od korekcji estetycznej ciała. Kilka lat temu przyznała jednak, że dała sobie zmienić kształt piersi.

Nigdy nie miałam wielkich piersi, dlatego umieszczono mi tylko niewielkie implanty, które skorygowały ich kształt - powiedziała w rozmowie z People.com.

Jak sama przyznała, zrobiła to, ponieważ sama karmiła wszystkie swoje dzieci, co znacząco wpłynęło na kształt jej piersi.

Pod koniec 2013 roku głośny stał się rozwód aktorki z reżyserem Jamesem Keachem. Byli małżeństwem przez 20 lat i rozstali się przez, jak to ujęto w oficjalnym oświadczeniu, "różnice nie do pogodzenia".

Aha, jeszcze jedno. Jane Seymour to tak naprawdę Joyce Frankenberg. Pseudonim artystyczny przyjęła, gdy na serio zaczęła myśleć o aktorstwie.

Jane Seymour jako Dr Michaela QuinnMateriały prasowe/ Reuters

Joe Lando jako Byron Sully Joe Lando jako Byron Sully Materiały prasowe/ Bulls

Joe Lando jako Byron Sully

Długie, falujące włosy i twarz anioła. Nic dziwnego, że jego urokowi uległa nie tylko serialowa dr Quinn, ale i tysiące fanek na świecie. To jednak było dwadzieścia z okładem lat temu i choć 53-letni obecnie Joe Lando wciąż jest przystojny, to już jednak nie w ten sam uwodzicielski sposób, co wtedy.

Zostańmy przez chwilę przy kwestii urody. W 1993 roku magazyn "People" umieścił go na liście 50 najpiękniejszych ludzi. Lando miał wtedy 32 lata.

Większość scen kaskaderskich, jak jedzenie robaków czy bieganie po dachu pędzącego pociągu, wykonywał osobiście. Uważał, że w ten sposób lepiej czuje graną przez siebie postać. Oddzielną sprawą były natomiast jego włosy. Nie miał prawa ich obciąć.

Ludzie domagali się, żebym obciął włosy, gdy robiłem inne rzeczy, ale zawsze trzeba to było jakoś obejść, ponieważ w pierwszym rzędzie byłem związany umową z "Dr Quinn". Wszystko inne było drugoplanowe. Więc za każdym razem trzeba było znaleźć sposób, żeby dopasować włosy do historii. Nie możesz zagrać bankiera z długimi włosami licząc, że to zadziała - czytamy na portalu "The DQ Times".

Kiedy w tym samym czasie co kręcono "Dr Quinn", grał w innych produkcjach, reżyserzy musieli się nieźle nabiedzić, żeby dopasować jego długie włosy do charakteru postaci.

Chad Allen jako Matthew Cooper Chad Allen jako Matthew Cooper Materiały prasowe/ Bull

Chad Allen jako Matthew Cooper

Chad Allen na zagranie w pilocie serialu zdecydował się, ponieważ brakowało mu gotówki na studia. Jednorazowa przygoda zamieniła się jednak w 6-letnią pracę na planie.

Jest zadeklarowanym gejem, często nawiązującym w swojej artystycznej twórczości do spraw mniejszości seksualnych. Na przykład w 2001 roku wyprodukował i wziął udział w "Corpus Christi", historii geja z Teksasu. Bywa, że w wywiadach opowiada o swoim związku z partnerem.

Cudownie znowu być w domu, brak słów, jak bardzo brakowało mi partnera - mówił w jednym z wywiadów, który przeprowadzano po jego dłuższej nieobecności w domu.

Tutaj znajdziecie przejmującą historię wewnętrznych zmagań Chada Allena, próbującego poukładać sobie tożsamość.

Chad Allen jest też osobą wierzącą i mocno zaangażowaną w sprawy wiary.

Erika Flores jako Colleen Cooper Erika Flores jako Colleen Cooper Materiały prasowe

Erika Flores jako Colleen Cooper

Erikę Flores w serialu oglądaliśmy ją tylko przez pierwsze trzy sezony. Co się stało? Poświęciła się studiom, choć zrobiła to dopiero pod presją ojca, który zagroził, że nie będzie jej wspierał, jeżeli zdecyduje się grać w serialu kosztem studiów.

Wybór skutkował tym, że z ekranów zniknęła niemal całkowicie. Owszem, pojawiła się jeszcze kilka razy "gościnnie" w różnych produkcjach: "Star Trek", "CSI: Kryminalne zagadki Miami" czy "Dr House". To wszystko.

 Jessica Bowman jako Colleen Cooper Jessica Bowman jako Colleen Cooper Materiały prasowe/ Screen z Youtube.com

Jessica Bowman jako Colleen Cooper

Kolejna "gwiazda jednego serialu", w dodatku drugoplanowa. Jessica Bowman zostanie w naszej pamięci już chyba tylko jako Colleen Cooper. Co prawda nie jest to jej jedyna rola, było kilka drobnych wcześniej i równie drobnych później, ale od kilku lat nie gra w ogóle. Starała się o rolę Jenny w "Gangach Nowego Jorku", jednak lepsza okazała się Cameron Diaz.

Shawn Toovey jako Brian Cooper Shawn Toovey jako Brian Cooper Materiały prasowe/ Facebook.com/Shawn Toovey

Shawn Toovey jako Brian Cooper

Shawn Toovey grał Briana Coopera przez 5 lat, ale aktorstwo jakoś go nie pochłonęło. Poszedł w stronę dziennikarstwa, ukończył odpowiednie studia i podjął pracę w CBS. Był też stażystą w Disney World. W 2007 roku ożenił się, rok później małżeństwu urodziło się dziecko. Obecnie ma 32 lata. Rola w "Dr Quinn" była ostatnią, jaką zagrał.

Orson Bean jako Loren Bray Orson Bean jako Loren Bray Materiały prasowe/ Bulls

Orson Bean jako Loren Bray

Ten 86-letni obecnie aktor zadebiutował w 1955 roku i jeszcze kilka lat temu zdarzało mu się stanąć przed kamerą. Trzykrotnie żonaty. Elegant. W starym wywiadzie, jeszcze z 1976 roku, tłumaczył się z kolczyka w uchu.

Co, u licha? Skoro pirat może nosić kolczyk w uchu, dlaczego ja nie mogę? Dlaczego mężczyźni to taki gatunek, który nie może nosić ozdób? - pytał retorycznie.

Dzisiaj żyjemy w czasach, że już nie musiałby się z tego tłumaczyć.

Ostatnio mogliśmy oglądać aktora w "Gotowych na wszystko". Pojawiał się w serialu gościnnie w latach 2009-2012.

Henry G. Sanders jako Robert E. Henry G. Sanders jako Robert E. Materiały prasowe/ PR Photos

Henry G. Sanders jako Robert E.

W przeciwieństwie do wielu aktorów z tego zestawienia, rola w "Dr Quinn" nie była najbardziej znacząca w jego karierze, choć może zapewniła mu popularność. W 1979 roku zagrał w dramacie "Killer Of The Sheep", gdzie stworzył wybitną kreację.

72-letni obecnie Henry G. Sanders służył przez dwie tury w Wietnamie, za co dostał Purpurowe Serce. W jednym z wywiadów przyznał, że nigdy nie zamierzał zostać aktorem. "Jakoś tak się stało" - powiedział. W 2009 roku stanął po drugiej stronie kamery i wyreżyserował według własnego scenariusza krótki film "Carla" o wojnie w Iraku.

Jonelle Allen jako Grace Jonelle Allen jako Grace Materiały prasowe/ Youtube.com

Jonelle Allen jako Grace

Piękna i elegancka. W "Dr Quinn" zagrała Grace, ale fani seriali mogą ją kojarzyć również z popularnego swego czasu serialu "Pokolenia". Zagrała tam nieszczęśliwą w małżeństwie kobietę przeżywającą płomienny romans z młodszym mężczyzną.

Karierę artystyczną Jonelle Allen rozpoczęła jednak na Broadwayu, a pierwsze występy zanotowała na swoim koncie już jako dziecko.

I jeszcze taka ciekawostka: aktorce pozwolono zatrzymać obrączkę i krzyżyk, które nosiła jej serialowa postać w "Dr Quinn".

Frank Collison jako Horace Bing Frank Collison jako Horace Bing Materiały prasowe/ Bulls

Frank Collison jako Horace Bing

Wiedzieliście, że Frank Collison ma aż 191 cm wzrostu? Wysoki aktor o charakterystycznej urodzie znany jest nie tylko z serialu "Dr Quinn". Oglądaliśmy go również w "K-PAX", "Dzikości serca" czy "Jak ugryźć 10 milionów 2". Karierę aktorską zaczął dość wcześnie, bo w wieku... 6 miesięcy. Wtedy właśnie jego rodzice, ojciec aktor i matka reżyserka "zaangażowali" go w ich produkcji w teatrze na uniwersytecie w Granville.

Udział w "Dr Quinn" sprawił, że zaczął mieć typowe problemy osób rozpoznawanych na ulicy.

Myślę, że tacy aktorzy jak ja czy inni z "Dr Quinn" lub programów telewizyjnych, przeżywają pewne zabawne sytuacje. Widzisz różnych aktorów, ale nie wiesz, jak się nazywają. Gość wygląda znajomo, widziałeś go w jakimś show. Czuję, że należę do tej kategorii. Idziesz ulicą i ludzie rozpoznają lub nie, że jesteś z "Dr Quinn". Mówią: "Czy nie jesteś tym aktorem?" - opowiadał.

Obecnie Frank Collison ma 65 lat i jest żonaty z Laurą Gardner.

Larry Sellers jako Tańcząca Chmura Larry Sellers jako Tańcząca Chmura Materiały prasowe/ Screen z Youtube.com

Larry Sellers jako Tańcząca Chmura

Indiańskie pochodzenie uczyniło z niego aktora charakterystycznego, chętnie obsadzanego właśnie w rolach Indian. W "Dr Quinn" zagrał właśnie Indianina, "Tańczącą Chmurę". Ta rola przyniosła mu nominację do Emmy dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.