Gdy Anne dowiedziała się, że mylą ją z Amal, była w szoku. Ale nie wszyscy reagują w taki pozytywny sposób na wieść o słynnym sobowtórze

Dowiedzieć się o tym, że jesteś podobna do kobiety, którą ubóstwiasz? Bezcenne. Właśnie tego uczucia zaznała Anne Hathaway, gdy kilka dni temu dowiedziała się, że ludzie mylą ją z Amal Clooney. To nie jedyna gwiazda, która mówiła o podobieństwie do innej znanej osoby. W niektórych przypadkach podobieństwa te cieszą, ale nie wszystkim takie porównania odpowiadają. A jeszcze inni potrafią to wykorzystać na swoja korzyść i zapłacić mniej za taksówkę. Kto i co mówi o swoim sobowtórze?
Anne Hathaway, Amal Clooney Anne Hathaway, Amal Clooney Bulls/ Reuters

Anne Hathaway i Amal Clooney

Anne Hathaway nie miała pojęcia, że ludzie porównują ją do Amal Clooney. Gdy kilka dni temu się o tym dowiedziała, zareagowała niezwykle entuzjastycznie.

Nigdy o tym nie słyszałam! Dziękuję. To najlepsza rzecz, jaka mnie dziś spotkała. Mam nadzieję, że pewnego dnia stanę się choć w połowie taką kobietą, jaką jest ona. Ona jest doskonała. To niesamowite móc spojrzeć na kogoś i powiedzieć: Sprawiasz, że świat staje się lepszym miejscem - pochwaliła ją w programie Extra.tv.
Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka Kapif

Rozalia Mancewicz i Marcelina Zawadzka

Zarówno Rozalia Mancewicz (Miss Polonia 2010), jak i Marcelina Zawadzka (Miss Polonia 2011) przyznają, że są często mylone ze względu na duże fizyczne podobieństwo. Obie są blondynkami o klasycznej słowiańskiej urodzie. Jednak sytuacje, które je spotykają, zadziwiają nawet je same. Tak mówiła o tym Mancewicz.

Ostatnio byłam na wyborach w Ełku. Tam Marcelina była wszędzie na plakatach i na zaproszeniach, ale wypadł dla niej ważny egzamin w szkole i ja pojechałam za nią i po prostu ludzie myśleli, że ja jestem Marceliną - mówiła w 2012 roku w "DD TVN".

Zawadzka przyznała, że nie chciały specjalnie wprowadzać w błąd.

Nie chciałyśmy tego ukryć, tylko pojechała zamiast mnie była Miss, Rozalka. Nie wiedziałyśmy, że nas tak pomylą - mówiła.

W związku z niebywałym podobieństwem zdarzyły się też zabawne sytuacje.

Raz na portalu zdarzyło się, że podpisano mojego chłopaka, Jakuba Przygońskiego z Rozalią Mancewicz jako parę, a byłam to ja - mówiła o ówczesnym partnerze w "DD TVN".
Monika Pietrasińska, Natalia Siwiec Monika Pietrasińska, Natalia Siwiec Kapif

Monika Pietrasińska i Natalia Siwiec

Monika Pietrasińska przyznaje, że ludzie na ulicy mylą ją z Natalią Siwiec.

Raz obydwie byłyśmy w pewnym miejscu i chłopak do mnie podszedł i zaczął mówić "Natalia". Ja mu odpowiedziałam: "Natalia stoi tam". Facet totalnie zgłupiał i mówi: "Ale która z was jest prawdziwa?". Ludzie pochodzą do mnie i proszą o autografy jako Natalię, ale ja od razu mówię: Nie jestem Natalią - przyznała.

Pietrasińska twierdzi jednak, że ona sama kompletnie nie widzi podobieństwa.

My mamy zupełnie różne twarze, może jesteśmy zbliżone do siebie pewnymi szczegółami. Ale to na pewno nie jest wynik chirurgii plastycznej - zapewniała solennie.

Z kolei Siwiec jest w tej kwestii bardziej zdecydowana.

Ja w ogóle uważam, że my do siebie nie jesteśmy podobne. I nasi znajomi też tak uważają. (...) Nie przeszkadza mi to, że mylą nas na ulicy. Monika jest piękną kobietą! - wyjaśniła.

Ale ją też spotkały zabawne sytuacje.

Kiedy już byłam osobą rozpoznawalną, chłopcy wysyłali mi zdjęcie Moniki i podpisywali: "Widziałem Cię. Zobacz, wysyłam Ci zdjęcie, żebyś miała na pamiątkę" - mówiła.
Patrycja Kazadi, Aleksandra Szwed Patrycja Kazadi, Aleksandra Szwed Kapif

Patricia Kazadi i Aleksandra Szwed

Patrycja Kazadi przyznała, że zdarzyło jej się zyskać na tym, że pomylono ją z Aleksandrą Szwed.

Jechałam kiedyś w Łodzi taksówką z lotniska do hotelu i pan taksówkarz był fanem "Rodziny zastępczej". Pomylił mnie z Olą Szwed i powiedział, że uwielbia ten serial i, że będzie mega zniżka. "Jak będzie mega zniżka, to nie będę się przyznawać, że jestem Ola Szwed". No i miałam zniżkę. Także to ma swoje plusy. Minusem jest to, że pracuję na swoje nazwisko i chciałabym, żeby mnie ktoś rozpoznawał jako mnie albo w ogóle - mówiła Celebryci.wp.tv.
Aleksandra Żebrowska, Anja Rubik Aleksandra Żebrowska, Anja Rubik Kapif

Aleksandra Żebrowska i Anja Rubik

O fizycznym podobieństwie Aleksandry Żebrowskiej i Anji Rubik, wypowiedział się Michał Żebrowski w programie Kuby Wojewódzkiego w 2010 roku. Drugim gościem była wtedy właśnie Anja Rubik. Prowadzący cały czas dopytywał się aktora, jak mu się podoba modelka. Ten nie dał się sprowokować i odpowiedział:

Pani Ania jest piękną kobietą, ale moja żona jest piękniejsza.
Margaret, Violetta Villas Margaret, Violetta Villas WBF/ East News

Margaret i Violetta Villas w młodości

Margaret często zarzuca się wzorowanie na Violetcie Villas - zwłaszcza na image'u diwy z czasów młodości. Jej samej nie irytują takie porównania.

Robię to, co kocham i jest mi z tym dobrze. Zawsze liczyłam się z tym, że ludzie mogą mnie do kogoś porównywać. Poza tym nie jestem ani młodą Violettą Villas ani Seleną Gomez, tylko sobą - mówiła w Mmlodz.pl.
Bartłomiej Jędrzejak, Kuba Błaszczykowski Bartłomiej Jędrzejak, Kuba Błaszczykowski Kapif

Bartłomiej Jędrzejak i Kuba Błaszczykowski

Bartek Jędrzejak przyznał, że jest często mylony z Kubą Błaszczykowskim. Przypomnijmy dla porządku, że ten pierwszy to prezenter pogody, a drugi to piłkarz.

Już nie raz tak się zdarzało. Przytoczę na przykład taką sytuację. Lecę do Norymbergii, do rodziny. Siadam przy starszej damie, która patrzy na mnie i mówi: "Panie Jakubie, jak kolano po kontuzji?". "Jakie kolano?" - odpowiadam zdziwiony. "Przepraszam, ale nie jestem Błaszczykowskim" - tłumaczę. Bardzo dużo osób twierdzi, że jesteśmy do siebie podobni. Nawet mamy taki pomysł, żeby Kuba poprowadził prognozę pogody. Z kolei ja mógłbym, gdzieś w Dortmundzie, wziąć udział w treningu. Niedawno rozmawiałem o tym z Marcinem Dańcem, który przyjaźni się z Kubą. Zadeklarował, że pomoże to zorganizować - mówił w Interia.pl.
Penelope Cruz, Salma Hayek Penelope Cruz, Salma Hayek AP

Salma Hayek i Penelope Cruz

Salma Hayek i Penelope Cruz często przyznają, że są podobne. Hayek pochodzi z Meksyku, a Cruz jest Hiszpanką. Poza tym aktorki przyjaźnią się ze sobą. Apogeum pomyłek nastąpiło jednak w trakcie Oscarów w 2014 roku. Na oficjalnym profilu na Instagramie pojawiło się zdjęcie Penelope Cruz z Robertem De Niro. Niestety, aktorka została podpisana jako Salma Hayek.

Hayek i De Niro przygotowują się za kulisami - napisano.

Podpis szybko poprawiono, ale internet pamięta.

Penelope Cruz, Robert de NiroInstagram.com/theacademy

Cruz i Hayek łączy nie tylko podobieństwo fizyczne, ale i duchowe. Tak mówiła o nim Cruz:

Jest jedną z moich najlepszych przyjaciółek. Nazywałyśmy się nawzajem "huevos" [jajka]. Dlatego, bo gdy pracowałyśmy razem i nie miałyśmy jeszcze dzieci, spałyśmy znacznie więcej niż teraz. To był inny sposób na nazwanie siebie leniwą. (...) Wiele razy spałyśmy w tym samym łóżku - mówiła w "Allure".
Tomasz Kot, Marcin Prokop Tomasz Kot, Marcin Prokop Kapif

Tomasz Kot i Marcin Prokop

W jednym z odcinków "DD TVN" Marcin Prokop przyznał, że mylą go z Tomaszem Kotem.

Podchodzą do mnie i mówią: świetnie zagrałeś tego muzyka - mówił nawiązując do filmu "Skazany na bluesa", w którym Kot wcielił się w Ryszarda Riedla.

Panów łączy też wysoki wzrost: Prokop ma 205 cm, a Kot 199 cm.

Tomasz Kot, Marcin ProkopKapif

Lewis Hamilton, Theo Walcott Lewis Hamilton, Theo Walcott Vulls/ PR Photos

Lewis Hamilton i Theo Walcott

Theo Walcott, angielski piłkarz grający na pozycji napastnika w Arsenalu, zdradził, że często jest brany za kierowcę Formuły 1, Lewisa Hamiltona.

Byłem w swoim samochodzie, kiedy ktoś nagle podszedł do mnie i powiedział: "Miałeś dużego pecha w ostatnim wyścigu", a ja na to: "Co?". Następnie wrócił i stwierdził: "Tak mi przykro, myślałem, że jesteś Lewisem Hamiltonem". Co najciekawsze, poszedł dalej nie wiedząc, że jestem Theo Walcottem. To było całkiem niezłe. Kilka dni później ktoś następny spytał mnie: "Lewis, dasz mi swój autograf?" Powiedziałem mu wtedy: "Nie jestem Lewis, kolego". Potem spojrzał na mnie i powiedział: "Och, ty jesteś Theo Walcott!" - mówił w rozmowie z Arsenal TV Online.
John Cusack, Matthew Broderick John Cusack, Matthew Broderick PR Photos

John Cusack i Matthew Broderick

John Cusack boryka się z niecodziennym problemem: musi się tłumaczyć, że to nie on zagrał w hitach, w których wystąpił Matthew Broderick czy Kevin Spacey.

Ludzie często mówią, że bardzo podobała im się moja rola w "American Beauty", w filmie, w którym wystąpił Kevin Spacey, albo w "Wolnym dniu pana Ferrisa Buellera" (Matthew Broderick), a ja muszę tłumaczyć, że wcale nie grałem w tych filmach - mówił "Us Weekly".

John Cusack, Kevin SpaceyPR Photos

Filip Phil Habowski, Dawid Kwiatkowski Filip Phil Habowski, Dawid Kwiatkowski Kapif

Filip Phil Habowski i Dawid Kwiatkowski

Filip Phil Habowski szerszej publiczności dał się poznać jako Janek w "Na Wspólnej", jest też członkiem grupy NEO. Mylony jest jednak z bardziej popularnym w branży Dawidem Kwiatkowskim.

Znamy się z Dawidem i nawet ostatnio opowiadałem mu, jak pomylono mnie z nim na finale "SuperSTARcia". Nie wiem na czym to polega, ale faktycznie podobno z daleka jesteśmy podobni, może to ta pozytywna energia. Tak już na poważnie odpowiadając, bardzo szanuję pracę Dawida, jego drogę i sukcesy, których bardzo mu gratuluję. Wszelkie porównania odbieram więc jako komplement - mówił w Se.pl.
Szymon Hołownia, Krzysztof Hołowczyc Szymon Hołownia, Krzysztof Hołowczyc Kapif

Szymon Hołownia i Krzysztof Hołowczyc

Szymon Hołownia zdradził, że niektórzy podczas spotkań mylą go z Krzysztofem Hołowczycem i dziwią się, że sportowiec jest tak wierzącą osobą.

Już nawet przyzwyczaiłem się, jak mówią do mnie "Krzysztof" - mówił "Dzień Dobry TVN".
Samuel L. Jackson i Laurence Fishburne Samuel L. Jackson i Laurence Fishburne PR Photos

Samuel L. Jackson i Laurence Fishburne

Do historii przeszła już sytuacja, kiedy to dziennikarz pomylił Samuela L. Jacksona z Laurencem Fishburnem. Jackson wtedy odpowiedział:

Nie jestem Laurence Fishburne. Nie wszyscy wyglądamy tak samo. Możemy być czarnoskórzy i sławni, ale nie wyglądamy tak samo.

Marek Dyjak, Stanisław Soyka Marek Dyjak, Stanisław Soyka WBF

Marek Dyjak i Stanisław Soyka

Marek Dyjak wyznał, że został pomylony ze Stanisławem Soyką i to nie przez byle kogo, bo Jolantę Kwaśniewską.

Poszedłem z kolegą na jedną z imprez. Chodziło o to, żeby się najeść i napić za darmo - relacjonował bez ogródek. - Podeszła do mnie pani Kwaśniewska, pierwsza dama, dała mi buziaka i powiedziała: Witaj, Stasiu - zdradził Dyjak w programie Kuby Wojewódzkiego.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.