Wiecie, jak wyglądają wnuki Elvisa? Cała rodzina uczciła 80. urodziny Presleya w Graceland. "Byłby zachwycony"

Jak co roku, 8 stycznia w posiadłości Elvisa Presleya Graceland w Memphis, fani legendarnego muzyka zebrali się, by świętować jego urodziny. Okrągła rocznicę celebrowano z wyjątkowym rozmachem. Na uroczystości nie mogło zabraknąć rodziny króla rock'n'rolla. Zobaczyć wszystkich bliskich Elvisa razem w jednym miejscu to sytuacja, która nie zdarza się często.
Priscilla Presley Priscilla Presley Brad Vest / AP (AP Photo/The Commercial Appeal, Brad Vest)

80. urodziny Elvisa Presleya

Rodzina i fani Elvisa spotkali się w Memphis przed Graceland, rodzinną posiadłością Presleyów. Na uroczystości nie mogło zabraknąć najbliższych legendarnego muzyka - żony Priscilli, córki Lisy Marie oraz wnuków. Głównym punktem ceremonii było wspólne odśpiewanie "sto lat" i pokrojenie ogromnego, zaprojektowanego specjalnie na tę okazję tortu.

Przygotowaliśmy tort na miarę króla. Ma osiem poziomów - po jednym na każdą dekadę. To bardzo ekscytujący dzień - cytuje opiekującego się rodzinną posiadłością specjalistę od PR-u portal Abcnews.gocom.

Tort na 80-te urodziny Elvisa Presleya

AP

Rodzina Elvisa Presleya Rodzina Elvisa Presleya KAREN PULFER FOCHT / REUTERS / REUTERS

80. urodziny Elvisa Presleya

Na uroczystości nie mogło zabraknąć czwórki wnucząt Elvisa. 22-letni Benjamin i 25-letnia Riley to dwójka dzieci Lisy Marie z małżeństwa z muzykiem Dannym Keoghiem. "Księżniczka rock'n'rolla" ma również sześcioletnie bliźniaczki, Harper i Finley, które urodziła swojemu czwartemu mężowi, producentowi i gitarzyście Michaleowi Lockwoodowi.

Lisa Marie Presley z córkamiSkan 'People'

Ben Keough, Riley Keough w styczniu 2015 roku Ben Keough, Riley Keough w styczniu 2015 roku KAREN PULFER FOCHT / REUTERS / REUTERS

80. urodziny Elvisa Presleya

Benjamin Keough jest jedynym wnukiem Elvisa Presleya. Przemysł muzyczny upomniał się o niego, gdy miał 17 lat. Spekulowano, że jedna z topowych wytwórni podpisała z nim opiewający na 5 milionów dolarów kontrakt na nagranie pięciu płyt.

Moja muzyka nie będzie miała nic wspólnego z Elvisem, będzie zupełnie inna - gasił nadzieje żyjących legendą króla fanów.

Do tej pory nie udało mu się nagrać jednak żadnej płyty. W 2014 roku Perez Hilton dotarł do informacji, według których kontraktu nigdy nie było, a Benjamin aktualnie "koncentruje się na nauce". Tu możecie usłyszeć go w duecie z matką:

Benjamin Keough

KAREN PULFER FOCHT / REUTERS / REUTERS

Riley Keough Riley Keough Reuters

80. urodziny Elvisa Presleya

Lepiej w show-biznesie radzi sobie 25-letnia Riley, o której zrobiło się głośno w 2013 roku, kiedy media ekscytowały się jej krótkim romansem z Robertem Pattinsonem. Poza związkiem z gwiazdą z sagi o wampirach, Riley ma również w dorobku kilka ról filmowych ("Magic Mike", "The Runaways"), pracuje także jako modelka. W 2014 roku zaręczyła się z aktorem Benem Smithem Petersonem, którego poznała na planie filmu "Mad Max: Fury Road".

Riley KeoughMarco Sagliocco / PRPhotos.com / Marco Sagliocco / PRPhotos.com

Priscilla Presley Priscilla Presley KAREN PULFER FOCHT / REUTERS / REUTERS

80. urodziny Elvisa Presleya

Po pokrojeniu tortu, głos zabrała była żona Elvisa, Priscilla. 69-latka podziękowała fanom za liczne przybycie mimo bardzo mroźnej pogody.

Mój Boże, jestem totalnie zszokowana. Jest was tu tak dużo! Elvis byłby absolutnie zachwycony - powiedziała Priscilla do zgromadzonych przed posiadłością fanów.

Priscilla PresleyKAREN PULFER FOCHT / REUTERS / REUTERS

Ben Keough, Lisa Marie Presley, Priscilla Ann Presley w styczniu 2015 roku Ben Keough, Lisa Marie Presley, Priscilla Ann Presley w styczniu 2015 roku KAREN PULFER FOCHT / REUTERS / REUTERS

80. urodziny Elvisa Presleya

Na scenie Priscilli towarzyszyła 46-letnia Lisa Marie nazywana "księżniczką rock'n'rolla".

Nie ma innego miejsca, w którym wolałabym teraz być - powiedziała.

Jedyna córka Elvisa poszła w ślady słynnego ojca - ma w swoim dorobku trzy albumy studyjne, angażuje się również w działalność charytatywną, podobnie jak jej matka należy do kościoła scentjologicznego. To ona jest obecnie formalną właścicielką posiadłości Graceland.

Elvis Presley,. Priscilla Presley, Lisa Marie Presley

/ East News

Fani świętują 80-te urodziny Elvisa Presleya Fani świętują 80-te urodziny Elvisa Presleya Reuters

80. urodziny Elvisa Presleya

Urodziny Elvisa Presleya świętowało setki fanów. Wielu z nich miało na sobie gadżety związane z królem rock'n'rolla. Uroczystości upamiętniające urodziny Elvisa co roku odbywają się w posiadłości Graceland - tutaj Presley spędził połowę życia, na terenie posiadłości znajduje się również jego grób, na którym fani składali kwiaty.

Grób Elvisa Presleya

KAREN PULFER FOCHT / REUTERS / REUTERS

80-te urodziny Elvisa Presleya 80-te urodziny Elvisa Presleya Reuters

80. urodziny Elvisa Presleya

Urodziny króla świętowali również muzycy i inne osoby związane z Memphis. To w tym mieście Presley miał swoją pierwszą sesję nagraniową, która, zdaniem Petera Coopera z "Country Music Hall of Fame", zmieniła na zawsze popkulturę.

To zmieniło całe nasze życie, nawet tych, których nie było jeszcze na świecie. Zmieniło sposób, w jaki się ubieraliśmy, czesaliśmy włosy, sposób mówienia. To był przycisk resetu dla całej historii Stanów Zjednoczonych - powiedział Cooper.

Elvis Presley

HANDOUT / REUTERS / REUTERS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.