Dwa lata temu ich związek miał się zakończyć na dobre. W święta wzięli ślub. (Burzliwa) historia miłości Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor 26 grudnia powiedzieli sobie "tak" po jedenastu latach bycia razem. Jeszcze dwa lata temu, po zdradzie prezentera, związek wisiał na włosku. Pamiętacie wszystkie wzloty i upadki tej wielkiej miłości?
Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska KAPiF

Ślub

26 grudnia 2014 Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wzięli ślub po 11 latach nie zawsze idealnego związku. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła im tylko najbliższa rodzina i przyjaciele.

Ponoć nawet na zaproszeniach Joanna i Maciej nie podali miejsca uroczystości i goście o wszystkim byli informowani w ostatniej chwili. Ostatecznie para na miejsce uroczystości wybrała małą miejscowość Słomczyn niedaleko Warszawy - czytamy na Fakt.pl.

Maciej Dowbor i Joanna KoroniewskaKapif


Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor Kapif

Poznali się na planie serialu

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Poznali się 11 lat temu na planie serialu "M jak Miłość".

Pracował wtedy jeszcze w telewizji publicznej i przyszedł na plan zrobić wywiad z aktorami. Gdy zaczął rozmawiać z Joasią, oczy aż mu się zaświeciły. Widać było, że mu się spodobała - wspominała w rozmowie z "Party" osoba z produkcji serialu.

Dziennikarz zupełnie się tego nie spodziewał.

Joanna Koroniewska: Niespecjalnie chciałeś mnie poznać.
Maciej Dowbor: Rzeczywiście... Nie wiedziałem nawet, że grasz tam jedną z głównych ról. - mówili w "Vive!" w 2010 roku.

Joanna Koroniewska,Maciej DowborKapif

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Kapif

Randki po kilkunastu miesiącach

Mimo że między Dowborem Koroniewską na planie pojawiła się chemia, miłość nie rozkwitła od razu. To aktorka długo wzbraniała się przed spotykaniem z Dowborem. Na randki zaczęli chodzić dopiero po kilku miesiącach.

Długo wzbraniałam się przed kontaktami z Maćkiem. Nie było więc tak, że od razu padliśmy sobie w ramiona - wspominała aktorka w wywiadzie dla "VIVA!" w 2010 roku.

Zupełnie inaczej czuł dziennikarz. Jemu, jak wyznał sam w wielu wywiadach, Koroniewska imponowała.

Zaimponowałaś mi i spodobałaś mi się fizycznie. Byłaś przebojowa i miałaś cudowny uśmiech - mówił w tym samym wywiadzie.

Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska

KAPiF

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Kapif

Dom na Podhalu

Miłość kwitła. W 2009 roku na świat przyszło upragnione dziecko pary, córka Janina. Po jej narodzinach, młodzi rodzice zamienili mieszkanie na warszawskim Żoliborzu na większy apartament w stolicy. W listopadzie 2011 roku "Życie na Gorąco" donosiło, że znana para kupiła duży dom w podhalańskim Groniu, niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej.

Joasia połączyła wszelkiego rodzaju wzory i pasy z kamieniem oraz drewnem. Dom służy im bardziej jako domek turystyczny, w którym spędzają wakacje latem i ferie zimą. Czasami w ciągu roku na weekend zabierają tam swoich przyjaciół - mówiła w rozmowie z Fakt.pl menadżerka aktorki.

Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor

VIVA!

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor KAPiF

Kryzys

Uchodzili za wyjątkowo zgodną i jedną z najsympatyczniejszych par na salonach, dlatego plotki o kryzysie w ich związku zaskoczyły wszystkich. Te pojawiły się na początku 2012 roku. Media donosiły, że Dowbor zasugerował Koroniewskiej tuż przed świętami Bożego Narodzenia, że powinni od siebie odpocząć. Aktorka zabrała 3-letnią wówczas Janinę i wyjechała do przyjaciółki w góry. Wigilię spędzili osobno.

Był przygnębiony. Mówił, że przeżywają z Joasią trudne dni i prawdopodobnie to koniec ich związku - mówiła "Party" koleżanka Dowbora.

Joanna wróciła do stolicy na Sylwestra, ale w ostatnią noc roku, po raz pierwszy od 9 lat, również się nie spotkali. Dowbor prowadził imprezę sylwestrową Polsatu, Koroniewska na domówce ze znajomymi.

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska KAPiF

Historia miłości Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora

Z nowym rokiem prasę obiegać kolejne rewelacje o rozpadzie związku. Na jaw wyszło, w historii jest "ta trzecia" - Dowbora widywano z prawniczką Anną z Krakowa. Romans zakończył się jednak po kilku miesiącach. Już w kwietniu 2012 roku "Życie na gorąco" poinformowało, że ta relacja to przeszłość. Podobno nowa partnerka prezentera miała dość ciągłego zainteresowania mediów rozstaniem Dowbora i Koroniewskiej oraz nieustannego ukrywania się przed paparazzi. W tym samym czasie Dowbora, po raz pierwszy od dłuższego czasu, widziano na spacerze z córką i Koroniewską. Stosunki między były partnerami znów miały się ocieplać.

To fakt, że się dogadują w sprawie dziecka i także w tych delikatniejszych sprawach. Oboje są dorosłymi i dojrzałymi ludźmi i nie chcą żadnych nieporozumień - mówiła w rozmowie z Plotek.pl agentka Koroniewskiej.

Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska

KAPiF

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska KAPiF

Powrót

W sierpniu 2012 sprawy były już przesądzone. Koroniewska i Dowbor wrócili do siebie.

Już parę tygodni temu Maciek zaczął coraz częściej zostawać na noc po tym, jak odwiózł Gosi córkę albo po prostu zajmował się nią w ich mieszkaniu na Wilanowie. No i najwyraźniej uświadomił sobie, że nie może bez nich żyć. On strasznie małą kocha. Zresztą z Joasią też jest teraz big love  - twierdził nasz informator.

joanna koroniewska, maciej dowborAG

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor Kapif

Znowu razem

Para nie komentowała oficjalnie ani rozstania, ani zażegnania kryzysu, ale zdjęcia mówiły same za siebie. W tym samym miesiącu Koroniewska z Janiną kibicowały Dowborowi w zawodach triathlonowych, para ponownie zaczęła tez prowadzić wspólnie imprezy.

Ta cała historia w końcu powinna zakończyć się ślubem. Po tym, co przeszli, już chyba tylko taki happy end wchodziłby w grę. Znów mogą rozmawiać ze sobą od rana - mówiła wtedy osoba z ich otoczenia w rozmowie z "Fleszem".

Joanna koroniewska, maciej dowbor

Forum

Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska wbf

'Rodzina jest najważniejsza'

(Na nowo) zakochani konsekwentnie nie komentowali sprawy, ale prasę wciąż obiegały nowe szczegóły tym razem zejścia się pary. Podobno swoje do szczęśliwego zakończenia dołożyła matka prezentera. Katarzyna Dowbor miała cały czas pozostawać w bliskich relacjach z (obecnie) synową, a gwiazdę Polsatu namawiać do walki o rodzinę.

Powtarzała synowi, że rodzina jest najważniejsza i że warto o nią walczyć - twierdził tygodnik "Rewia".

 Maciej Dowbor Joanna Koroniewska babcia Joanny Katarzyna Dowbor

KAPIF

Więcej o: