Luke Perry miał 24 lata, gdy zagrał 16-latka. Różnica wieku nie tylko tutaj była ogromna. Zobacz, ile lat mieli aktorzy z serialowych paczek

Ich romanse, przyjaźnie i kłótnie - najbardziej zżyte grupy ekranowych przyjaciół przeszły do historii tak, jak same seriale. Od klasycznych, jak "Zdrówko" czy "Beverly Hills 90210", przez kultowych "Przyjaciół", po współczesne - "Plotkarę" czy "Jak poznałem waszą matkę". Wiedzieliście, że czasem nastolatków grali tam dorośli? Specjalnie dla Was wróciliśmy do serialowych paczek i porównaliśmy bohaterów pod kątem wieku.
Beverly Hills 902010 Beverly Hills 902010 Plotek.pl

Beverly Hills 90210

Jeżeli urodziłaś lub urodziłeś się w latach 80., nie możesz nie pamiętać tego serialu. Odległe i obce dla kogoś z kraju nad Wisłą życie nastolatków z bogatego Beverly Hills, potrafiło przykuć do telewizora. Z mniejszą lub większą uwagą, śledziliśmy losy rodzeństwa Brandona i Brendy oraz ich kolegów z liceum. Choć serial miał swoją amerykańską premierę w 1990 roku, polscy widzowie obejrzeli go z trzyletnim opóźnieniem. Ostatni odcinek nadano w maju 2000 roku.

Big Bang Theory Big Bang Theory Plotek.pl

The Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu)

"The Big Bang Theory" to jeden z nowszych seriali w tym zestawieniu. Sezon pierwszy miał swoją premierę w USA w 2007 roku, polska przypadła na rok 2008. Pod koniec 2014 roku zaczęła się emisja 8. sezonu. W naszym serialowym autobusie specjalnie pominęliśmy dwie bohaterki (Bernadette i Amy), które na stałe zagościły dopiero w 4. sezonie. Podstawową paczkę tworzą Sheldon, Leonard, Penny, Howard i Raj.

Buffy Buffy Plotek.pl

Buffy, the Vampire Slayer (Buffy: Postrach wampirów)

Buffy zasiewała strach w sercach wampirów i radość w głowach nastoletnich chłopców. Komiksowy pogromca zła z ciałem Sarah Michelle Gellar przez lata był żelazną pozycją w serialowym świecie. Wywindował karierę nie tylko SMG, ale i odkrył Alyson Hannigan dla świata komedii dla nastolatków (seria American Pie). Było to o tyle ciekawe, że aktorka swoje nastoletnie lata miała wówczas już dawno za sobą.

Cheers Cheers Plotek.pl

Cheers (Zdrówko)

Prawdziwy oldschool dla telemaniaków. O znajomości tego serialu decyduje przede wszystkim data urodzenia. Nadawany w USA od 1982 roku doprowadził widzów aż do następnej dekady. Śledząc losy paczki przyjaciół świadomie pominęliśmy występujących tam znanych aktorów, np. Kirstie Alley czy Woody'ego Harrelsona. Wybieraliśmy aktorów tylko z pierwszego sezonu.

Dawson's Creek Dawson's Creek Plotek.pl

Dawson's Creek (Jezioro Marzeń)

Ciekawy przykład serialu obyczajowego dla młodzieży, który potrafił zatrzymać przed telewizorem także rodziców. Nadawany w USA między 1998 a 2003 rokiem (w Polsce na Polsacie) "Dawson's Creek", opowiadał o realnych problemach wieku dojrzewania. Wyłowił dla telewizji i kina m.in. Michelle Williams i Katie Holmes.

Gossip Girl Gossip Girl Plotek.pl

Gossip Girl (Plotkara)

"Gossip Girl" to zdecydowanie współczesna pozycja na tej serialowej liście. Zakończony w 2012 roku, przedstawiał świat nastolatków widziany oczyma tytułowej Plotkary. Mieszkająca w zamożnej części Nowego Jorku (Upper East Side) młoda kobieta opisuje to, co widzi, na blogu. A widzi więcej, niż wielu jej znajomych by chciało. Świat bogatych dzieci odkrywany dla ich biedniejszych rówieśników to blichtr i zalewana drogim szampanem pustka.

How I Met Your Mother How I Met Your Mother Plotek.pl

How I Met Your Mother (Jak Poznałem Waszą Matkę)

Współczesny klasyk amerykańskiego sitcomu. Historia grupy przyjaciół, których historie spina główny wątek ojca opowiadającego dzieciom o tym, jak poznał ich matkę. Dość długo mu to zajęło, bo aż 9 sezonów (od 2005 roku do 2014). Za dynamikę relacji między głównymi bohaterami tego komediowego serialu odpowiada, jak zwykle w takich układach, wątek romansowy. "Złym" duchem grupy, ale i źródłem wielu żartów, był zawsze Neil Patrick Harris. Grający bezczelnego uwodziciela pod ręką zawsze ma jakąś poradę sercową. Zwykle dającą wątpliwe rezultaty.

Sex and the City Sex and the City Plotek.pl

Sex and the City (Seks w Wielkim Mieście)

Trzy wygłodniałe seksualnie trzydziestki i jedna (jeszcze bardziej wygłodniała) czterdziestka, szarżują przez Nowy Jork w poszukiwaniu męskich kąsków. Zajęło im to na HBO sześć lat. Serial nadawany był w latach 1998-2004 i doczekał się filmowych kontynuacji.

Wonder Years Wonder Years Plotek.pl

Wonder Years (Cudowne Lata)

Z polskiej perspektywy był to typowy rodzinny serial na niedzielne przedpołudnie przełomu lat 80. i 90. Choć definicja paczki nie do końca pasuje do wymienionych aktorów (część z nich tworzyła w końcu rodzinę), to ciężko opowiadać o losach Kevina nie wspominając o jego rodzeństwie czy rodzicach. Emitowany w USA między 1988 a 1993 rokiem serial pokazywał życie typowej amerykańskiej rodziny w latach 1968-1973, a więc wcześniejsze o dwie dekady w stosunku do lat produkcji.

That's 70s show That's 70s show Plotek.pl

That 70's Show (Różowe lata 70.)

W ośmiu sezonach "Różowych lat 70." pokazano wydarzenia od 1976 roku aż do sylwestra roku 1979. Faktycznie nadawano go w latach 1998-2006. Opowiadał o grupie nastolatków żyjących w owych "różowych latach 70-tych" w Point Place, w stanie Wisconsin. Na planie serialu poznała się późniejsza hollywoodzka para, Mila Kunis i Ashton Kutcher.

Friends Friends Plotek.pl

Friends (Przyjaciele)

Pomysł na takie zestawienie powstał z myślą o tym kultowym serialu. Nie może być rozmowy o paczkach telewizyjnych znajomych bez udziału Rachel, Moniki, Phoebe, Joeya, Chandlera i Rossa. Nadawany przez dekadę (od 1994 roku) opowiadał o losach sześciorga przyjaciół mieszkających na Manhattanie w Nowym Jorku. Na stałe wszedł do telewizyjnego kanonu.