Kiedy Harry poznał... Kate. One Direction na spotkaniu z książęcą parą. Styles nie powstrzymał się od komentarza o ciąży

Kate w towarzystwie Williama pojawiła się na gwiazdkowym show w Londynie. Organizowany od 100 lat koncert zwykle odwiedzała królowa. Tym razem jej obowiązki przejęło młode pokolenie. Wszystkich ciekawiło ich spotkanie z One Direction.
Książę William i Księżna Kate Książę William i Księżna Kate AP

Młodzi przejmują obowiązki królowej

Obecność Kate i Williama na gwiazdkowym show media postrzegają jako naturalne przejęcie obowiązków coraz bardziej wiekowej monarchini. Królowa Elżbieta powoli dobija 90-ki i jej udział w publicznych wystąpieniach ogranicza się do minimum. Pojawia się wyłącznie na specjalne okazje.

Ostatni raz Royal Variety Performance oglądała z mężem w 2012, roku jej Diamentowego Jubileuszu. Rok temu zastąpili ją Karol i Kamila. W tym roku padło na trzecie pokolenie.

Książę WilliamReuters

Kate miała upięte w prosty sposób włosy, które pięknie odsłaniały szyję i diamentowe kolczyki. Stanowiły świetny dodatek do kosztującej blisko 800 funtów (4,2 tys. zł) koronkowej sukni od Diane Von Furstenberg.

Książę William i księżna KateREUTERS

Książę William i Księżna Kate Książę William i Księżna Kate AP

Powrót do pracy

Kate Middleton jest w 16. tygodniu ciąży i do końca września unikała publicznych wystąpień. Poranne mdłości nie są dla niej niczym obcym. Gdy była w ciąży z pierwszym dzieckiem, pierwsze tygodnie też były trudne. Teraz, przy drugiej ciąży pierwszy raz pokazała się publicznie pod koniec października, witając prezydenta Singapuru.

Nie mogłam się doczekać, kiedy wyjdę z domu - miała powiedzieć w rozmowie z żoną prezydenta.

Bożonarodzeniowy koncert w London Palladium był świetną okazją, by znów "wyjść z domu" i posłuchać dobrej muzyki.

Księżna KateReuters

Księżna Cambridge i Harry Styles Księżna Cambridge i Harry Styles REUTERS

Kiedy Harry poznał Kate

Najczęściej komentowanym wydarzeniem wieczoru okazało się spotkanie przyszłych koronowanych głów Wielkiej Brytanii z już ukoronowanymi gwiazdami muzyki pop, One Direction. Najbardziej rozpoznawalny z chłopaków z 1D, Harry Styles, wykorzystał okazję, by pogratulować książęcej parze drugiego dziecka.

Powiedziałem, że gratuluję krągłości - zdradził Harry Styles. - Ale księżna nie wyglądała zbyt okrągło - żartował.

 

Księżna Cambridge i Harry StylesREUTERS

Książe Cambridge i Harry Styles Książe Cambridge i Harry Styles REUTERS

Spotkanie z niezwykłym fanem

One Direction to byli uczestnicy brytyjskiego "X Factor". Dziś są międzynarodowymi gwiazdami. Przyjemność z występu przed książęcą parą okazała się obustronna. William i Kate już wcześniej zdradzali, że chętnie oglądali ten program. Ale nie tylko. Książę William miał powiedzieć młodym wykonawcom, że od dawna "ma na nich oko".

Nigdy w życiu tak bardzo się nie denerwowałem jak tego wieczoru - powiedział kolega Stylesa z zespołu, Liam Payne.

 

Książę Cambridge z One DirectionREUTERS

Księżna Kate i One Direction Księżna Kate i One Direction AP

Mała wpadka

Kolejny z członków One Direction, Louis Tomlinson przyznał się do małej wpadki. Tak przynajmniej odebrał swoje słowa do księżnej Kate. Co takiego powiedział?

Gdy podała mi rękę powiedziałem: "Hej, jak się masz? Jestem Louis". Powinienem był zwrócić się do nie "proszę pani" - wyznał dziennikarzom.
Książę William i Bette Midler Książę William i Bette Midler Eastnews

Książe William i Bette Midler

Koncert gwiazdkowy Royal Variety Performance odbywa się od ponad 100 lat. Na scenie pojawiła się Bette Midler, piosenkarz Ed Sheeran, Demi Lovato, Russell Kane, Jack Whitehall oraz Ellie Goulding.

Księżna Kate i Ellie Goulding Ellie Goulding Księżna Kate i Ellie Goulding Ellie Goulding Eastnews

Księżna Kate i Ellie Goulding

Spotkanie z Ellie Goulding było szczególnie miłym akcentem dla książęcej pary. Wokalistka śpiewała na ślubie Kate i Williama. Zagrał też zespół Simply Red, którego frontman Mick Hucknall był jednym z ulubionych artystów księżnej Diany.

Shirley Bassey Shirley Bassey Bulls

Shirley Bassey

Na koncercie pojawiła się też walijska piosenkarka Shirley Bassey, słynąca m.in. z wykonywania tytułowych utworów do trzech filmów o Jamesie Bondzie.

Harry Styles Harry Styles Bulls

Harry Styles

Nie tylko książę William cieszył się z obecności One Direction. Harry Styles przed wejściem na imprezę musiał przemykać między fanami.

Simon Cowell Simon Cowell Bulls

Simon Cowell

Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć Simona Cowella, "ojca" One Direction. To on jako juror w "X Factor" zaproponował, by pięciu śpiewających chłopaków połączyć w zespół. Dzięki temu zakwalifikowali się do kategorii grupowej.

Księżna Kate, Harry Styles, w tle Simon CowellAP

Książę William i Księżna Kate Książę William i Księżna Kate REUTERS

Spokojny wieczór przy muzyce

Na imprezę w London Palladium para przyjechała w świetnym nastroju. Uśmiech nie schodził z twarzy księżnej Kate przez cały wieczór.

Para, której drugie dziecko ma przyjść na świat w kwietniu, tego wieczoru zostawiła swojego pierworodnego syna w domu.

Księżna KateReuters