Mówi się o niej "francuska Kim Kardashian". Teraz Nabilla siedzi w areszcie dla prostytutek oskarżona o próbę zabójstwa narzeczonego

We Francji istnieje jako Nabilla. Nazwisko tej 22-latce już niepotrzebne. Modelka zapracowała na swój status celebrytki. Chciała, być "la Kim Kardashian française". Teraz jednak popadła w poważne kłopoty. Niedoszła morderczyni najbliższe 30 lat może spędzić za kratami.
Nabilla Benattia Nabilla Benattia Bulls

Droga do sławy

Mniej więcej od dwóch lat jej twarz obecna jest wszędzie. Jej krucze włosy opadają na ponętny biust w bulwarowej prasie, na ekranach telewizorów i plakatach w pokojach nastoletnich chłopców. Nabilla Benattia nie tylko z przodu wygląda jak swoja idolka. Z Kim Kardashian łączy ją spora pupa i chęć do rozbierania się. Ma za sobą rozbierane sesje w "Maximie" i "Playboyu".

Nabilla Benattia InstagramInstagram.com/nabillanew

Jako modelka pracowała od 14 roku życia. Jej telewizyjny debiut nastąpił w 2012 r. w 4. sezonie programu "Les Anges de la téléréalité" (Aniołki Reality TV). Rok później wróciła. Producenci chcąc odświeżyć formułę wysłali gwiazdki znad Sekwany do apartamentu na gorącej Florydzie. Nabilla była najbardziej wyrazistą postacią. W nagrodę w jej urodziny, odwiedziła ją w programie sama Kim Kardashian. Rzewny płacz szczęśliwej dziewczyny niósł się daleko.

Nabilla Benattia Nabilla Benattia Bulls

To był jej moment

Prawdziwy przełom w karierze "francuskiej Kim" nastąpił kilka tygodni później. Niechcący stworzyła mema. W jednym z odcinków "Les Anges" Benattia otworzyła się przed widzami i odbyła przed kamerą przedziwny monolog. Dotyczył jej dwóch koleżanek z programu. Zdenerwowała się, bo nie miały ze sobą szamponu.

No, helou!? Jesteś dziewczyną i nie masz szamponu? Czy ty mnie słyszysz? Równie dobrze mogłabym ci powiedzieć, że jestem dziewczyną, ale nie mam włosów ? - mówiła do swojej dłoni tak, jakby rozmawiała przez telefon.

francuski meme Youtube.com

Francuzi oszaleli. Zwrot "Non, mais allô quoi" (No, helou) stał się jej autorskim (dosłownie, bo zabezpieczyła sobie do niego prawa). Nagranie z programu spopularyzowały m.in. Carrefour oraz IKEA używając go w reklamach (Jesteś krzesłem i nie masz żadnych poduszek?).

Screen z klipu Screen z klipu "Sofiane - Dingue de toi" Youtube.com/Sofiane Tadjine

Jak Nabilla stała się francuską Kim

Jak z każdą karierą zrodzoną w sieci, Nabilla szybko zaczęła pojawiać się wszędzie - okładki, rozkładówki, rola w wideoklipie, a nawet wybieg na pokazie Jeana Paula Gaultiera. W końcu pojawił się też zwrot la Kim Kardashian française.

Niedługo później dostała swój własny program. Widzowie "Allô Nabilla", na wzór podobnych seriali z USA, mogli śledzić poczynania Nabilli i jej rodziny. Dziewczyna kręciła się po całym świecie - od Los Angeles, przez Paryż, aż do Tokio. Program jednak okazał się klapą. Do tego w sondażu magazynu "Voici" uznano ją w 2013 r. za najbardziej nielubianą osobę we Francji.

Nabilla Benattia InstagramInstagram.com/nabillanew

Ostatnią kroplą było usunięcie jej biograficznej notki z francuskiej Wikipedii. Po długiej debacie uznano, że wpis ma (znikomą, ale jednak) wartość informacyjną i go przywrócono.

Thomas Vargara i Nabilla Benattia Thomas Vargara i Nabilla Benattia Bulls

Burzliwy romans

Po miesiącach względnego spokoju informacja o próbie zabójstwa wstrząsnęła mediami. Dziewczyna znalazła się w pojedynczej celi la maison d'arret de Versailles, niewielkiego więzienia wybudowanego pierwotnie dla paryskich prostytutek. Kolorowa prasa znów miała o czym pisać.

Jak w każdym bulwarowym dramacie poszło o faceta. W styczniu 2013 r. wybrankiem wschodzącej gwiazdki stał się Thomas Vergara, uczestnik tego samego reality show. Wydawali się nierozłączni. Ciężko odnaleźć zdjęcie z imprezy którą nawiedziła ona, by u jej boku nie pojawił się on.

Instagram Nabilla BenattiaInstagram.com/nabillanew

Vergara to model na dorobku z Miami. Kiedy zaczęła wzrastać jej gwiazda, jego kariera także ruszyła z miejsca. Nosił ubrania, które zaprojektowała mu ukochana, stworzył nawet własną kolekcję strojów i dodatków. Ostatni sezon "Allô Nabilla" zakończył się romantycznymi oświadczynami w Marrakeszu.

THOMAS VERGARA & NABILLA BENATTIA THOMAS VERGARA & NABILLA BENATTIA Bulls

Dramat w hotelu

Historię miłosną przerwał telefon z pokoju Nabilii i Thomasa. Słuchawkę podniósł pracownik nocnej zmiany recepcji hotelu Lagrange City w Boulogne-Billancourt na przedmieściach Paryża. Była godz. 2.30 a kobieta po drugiej stronie linii krzyczała.

HOTEL CITY OF LAGRANGE, BOULOGNE-BILLANCOURTBulls

Krzyki z zajmowanego przez parę pokoju słychać było już wcześniej. Świadkowie mówią, że były to wyraźne odgłosy kłótni. Wówczas nikt nie reagował. Prywatność gościa to rzecz święta. Gdy jednak na recepcję dotarła informacja, że ktoś napadł i próbował zabić Thomasa Vergara, natychmiast wezwano pomoc.

Jako pierwsi na miejsce przyjechali strażacy, potem policja i pogotowie. Z policyjnych akt wynika, że znajdująca się w pokoju kobieta była w szoku, a mężczyzna był ciężko ranny. Ostrym narzędziem raniono go w klatkę piersiową i szyję. Oboje trafili do szpitala.

Nabilla Benattia Nabilla Benattia Bulls

Rozbieżne wersje wydarzeń

Gdy Nabilla wyszła z szoku, zaczęła mówić. Najpierw zeznała, że kilku mężczyzn zaatakowało jej partnera na ulicy przed hotelem. Nagrania z kamer bezpieczeństwa zaprzeczają tej wersji. Przed budynkiem znaleziono jedynie nóż. Wytarty dokładnie leżał pod oknami pokoju, w którym mieszkała para. Potem pojawiła się wersja o samookaleczeniu.

Nabilla przekonywała policjantów, że jej narzeczony brał kokainę i pod napływem emocji sam chwycił za nóż.

Po odzyskaniu przytomności Thomas poprosił, by Nabilli nie winić za nic. Wyraźnie zaznaczył, że nie ma do niej o nic żalu. Nie wytłumaczył jednak, co wydarzyło się tej feralnej nocy. Ze względu na rozmiar obrażeń na ciele mężczyzny prokuratura sprawą zajęła się z urzędu. Nabilla Benattia została oskarżona o próbę zabójstwa.

Nabilla Benattia InstagramInstagram.com/nabillanew

Przed sądem przedstawiła trzecią wersję wydarzeń. Vergara miał pobić ją po wzięciu narkotyków a ona się tylko broniła.

Nabilla Benattia Nabilla Benattia Bulls

Mroczna przeszłość

Pracy jej  obrońcom nie ułatwiają także wydarzenia z sierpnia. Francuskie gazety dotarły do lekarzy szpitala na południu Francji. Vergara zgłosił się do nich z raną od noża na plecach. Miał wytłumaczyć medykom z placówki w Aix-en-Provence, że "przewrócił się na nóż" i pokaleczył. W jednym z wywiadów Nabilla sama przyznała, że gdy się kłócą to na całego.

Rzucam wazonami. Mieliśmy sporo zniszczeń w pokojach hotelowych. Gdyby to on był wobec mnie brutalny, już dawno bym go zostawiła. Gdybym przyłapała go na zdradzie, to chyba bym go zabiła nożem  - przyznała ponad rok temu.

Ta rozmowa z dziennikarzem może jej najbardziej zaszkodzić. Z przeszłości wracają także inne problemy. I nie chodzi tu o drobiazgi jak kara za oplucie pracownika kolei (tak, i to potrafiła).

Twitter Nabilla BenattiaTwitter.com/leonnaboo

W 2009 r. została skazana na 6 miesięcy więzienia za wyłudzenie pieniędzy (równowartość 700 tys. zł). Posługując się skradzionymi paszportami okradała starszych ludzi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.