Górniak i Schramm rozstali się. 9 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o ich związku

Oficjalne oświadczenie Edyty Górniak o zakończeniu związku z Piotrem Schrammem zaskoczyło chyba wszystkich. Ich czteroletni związek wydawał się być idealny, chodziły nawet pogłoski o rychłym ślubie. Nikt nie podejrzewał, że miłość przeminęła. Czego jeszcze nie wiedzieliście o ich relacji i o nich samych?
Piotr Schramm Piotr Schramm Kapif

Ceniony prawnik

Wszyscy wiemy, że były ukochany Edyty Górniak jest prawnikiem. W 2009 roku został wspólnikiem kancelarii Gessel, z którą związany był od 2007 roku. Ale czym dokładnie zajmuje się Piotr Schramm? Pewnie wielu z was nie zdaje sobie sprawy, że przystojny adwokat reprezentuje w sądzie rodziny, które straciły w katastrofie pod Smoleńskiem swoich bliskich. Efekty jego pracy zaskakiwały opinię publiczną. Jednym z wielu jego działań było obnażenie "wpadki" prokuratury - zamiany zwłok w trumnach.

W kilku telewizyjnych audycjach wyłożył komunikatywnym choć prawniczym językiem istotę rządowego błędu z konwencją chicagowską. Dowodząc, że oparcie się na umowie wojskowej z 1993 roku pozwoliłoby Polsce skutecznie kwestionować raport MAK - pisze Piotr Zaremba, dziennikarz portalu wPolityce.pl. - Jego teza jest taka: polska prokuratura miała nie tylko prawo, ale i obowiązek przeprowadzić sekcje zwłok ofiar katastrofy w Polsce. Dlaczego? Bo sekcje rosyjskie odbyły się bez formalnego wniosku o pomoc prawną. W takim wniosku polscy prokuratorzy powinni wskazać czynności, które Rosjanie powinni wykonać. Na przykład zbadanie ewentualności zamachu wymagało oddzielnych badań. Czy Rosjanie przeprowadzili je sami z siebie? Tego nie wiemy. Sądząc z tego co mówił Schramm - nie.
Piotr Schramm Piotr Schramm EAST NEWS/ BARTOSZ KRUPA

Ekspert od...

Schramm jest "gwiazdą" nie tylko na salach rozpraw. Kiedy związał się z Górniak zaczął bywać w śniadaniówkach. Rola eksperta bardzo mu się spodobała. Na kanapach "Dzień Dobry TVN" zasiadał około 10 razy. Wypowiadał się m.in. na temat: sprawy oskarżenia o morderstwo Oscara Pistoriusa (TUTAJ), zwolnienia z więzienia Mariusza Trynkiewicza (TUTAJ), czy sporu o nazwę zespołu Maanam między Korą a Złotym Maanamem (TUTAJ).

Jego teksty pojawiały się też systematycznie na łamach prasy. Tematy związane z prawem i podatkami podejmował m.in. w "Rzeczpospolitej", "FORBES", "Dzienniku Gazetcie Prawnej" czy "Rynku Kapitałowym".

Edyta Górniak i Dariusz Krupa Edyta Górniak i Dariusz Krupa Kapif

Jak się poznali?

Zastanawiacie się, jakim cudem ich światy się zderzyły? Jak i gdzie Górniak "wtopiona" w show-biznes nagle poznała przystojnego prawnika? Odpowiedź jest zaskakująco prosta.

Ja szukałam opinii prawnej w sprawie strategii przeprowadzenia podziału majątku, który zresztą mimo upływu czterech lat od rozstania nadal się nie dokonał. Właśnie do Piotra zwróciłam się z zapytaniem o pomoc prawną, bo jest wybitnym prawnikiem - opowiadała.
Piotr Schramm Piotr Schramm EAST NEWS/VIPHOTO

Zawsze "z tyłu"

Górniak często i chętnie opowiadała o swoim życiu prywatnym. Schramm wprost odwrotnie. Na temat ukochanej wypowiedział się TYLKO RAZ, w 2010 roku. Był to początek ich związku, a piosenkarka brała wtedy udział w "Tańcu z Gwiazdami".

Najważniejsze to być dla niej kręgosłupem, tworzyć siłę i wsparcie. Przytulanie jest mile widziane. Staram się jednak nie przeszkadzać Edycie, żeby mogła w spokoju i skupieniu przygotować się do występów. Dlatego nie pojawiam się na próbach i w programie - mówił w "DD TVN".

Co ciekawe, podobno przez pierwszy miesiąc związku prawnik miał, uwaga, ZAKAZ pojawiania się na imprezach i ściankach. Górniak chciała ponoć sprawdzić w ten sposób szczerość jego intencji. Sam Schramm nigdy nie chciał zresztą ogrzewać się w jej blasku. jej występy na koncertach obserwował z daleka wraz z tłumem innych ludzi zgromadzonych na publiczności.

Piotr SchrammKapif

Edyta Górniak i Piotr Schramm Edyta Górniak i Piotr Schramm Kapif

Oświadczyny razy osiem

Parą byli przez cztery lata. Podobno mieli się pobrać w przyszłym miesiącu. W zeszłym roku Górniak wyznała, że Schramm oświadczał się jej... aż osiem razy.

Zbliża się nasza trzecia rocznica, więc... (śmiech) Ale mam już od Piotra różne obrączki: z drucików, z kamyczków, metalowe, muszelkowe ? przeróżne, bo w każdym miejscu, gdzie byliśmy, gdzie się oświadczał, zawsze miał coś przygotowane. To są takie pierścionki nie na pokaz - mówiła w "Gali".
Edyta Górniak Edyta Górniak Kapif

Planowali dziecko

W zeszłym roku też, gdy miłość kwitła, Górniak wyznała, że bardzo chciałaby urodzić Schrammowi dziecko.

Mamy już wybrane imię. Jednocześnie mamy oczywiście dużo planów zawodowych i intensywny rok przed nami. Dużo planów, dużo ambicji, więc zostawiamy to w rękach losu, ale jedno wiemy: że bardzo chcemy i że będzie to dziewczynka, (śmiech) która będzie miała na imię Sharlie. Sharlie Schramm. (...) Ale jeśli będzie to chłopiec, też będzie Sharlie - mówiła w "Gali".

Relacja Piotra z Allanem, którą obserwowała gwiazda, udowodniła jej, że byłby wspaniałym ojcem.

Nie wiem, czy będziemy z Piotrem razem do końca życia. Nie zarzekam się, tak jak to robiłam wcześniej. Ale prawda jest taka, że Piotr pokazał mi przez te trzy lata, że jeśli chciałabym być matką po raz drugi, to właśnie przy nim. I myślę, że będzie wspaniałym ojcem, jest już na to gotowy. Kiedy się poznaliśmy, jeszcze nie był przygotowany, uczył się tego przy moim dziecku - wyznała.

Edyta GórniakKapif

Piotr Schramm i Allan Krupa Piotr Schramm i Allan Krupa Kapif

Schramm i Allan

Ciekawym wątkiem tej znajomości była właśnie relacja prawnika z synem Górniak - mieli świetny kontakt. Gwiazda zaufała Schrammowi na tyle, że sugerowała nawet, że w przypadku jej nagłej śmierci, to on, a nie ojciec dziecka, Dariusz Krupa, powinien opowiadać mu o matce. Nie szczędziła też aluzji, że lepiej potrafiłby wychować jej syna.

Kiedy latamy z Piotrem po świecie, to staram się tak planować podróże, abyśmy nie lecieli razem tym samym samolotem. Wiem, że gdyby coś mi się stało, tylko Piotr będzie w stanie przygotować Allana na to, żeby był odpowiedzialnym, wyedukowanym, mądrym człowiekiem. Tylko Piotr powie mu prawdę, jaką miał mamę. Od nikogo innego się tego nie dowie - powiedziała w wywiadzie dla "Gali".

Jednocześnie w tym samym wywiadzie zaznaczała, że Schramm nigdy nie starał się zastąpić chłopcu ojca. Górniak z kolei otwarcie mówiła, że gdyby syn nie zaakceptował jej wybranka, nie byłoby mowy o żadnym związku.

Wszystko, czego Allanek się nauczył od Piotra, to są rzeczy, które pozwolą mu mądrze iść przez życie, jeśli tylko będzie potrafił z tej wiedzy korzystać. Piotr ma ogromny szacunek do tego, że Allan ma swojego tatę i nigdy nie starał się wchodzić w jego kompetencje. Kiedy wiele razy Allan trzymał go za rękę i pytał, czy jest jego tatą, Piotr nigdy nie nadużył tego w żaden sposób. Nie wykorzystał nigdy emocji Allana. Zawsze odpowiada, że jest przyjacielem rodziny, że jest jego przyjacielem i da mu wszystko, co ma i co wie. (...) Kiedy Allan wraca od taty, nie odpowiada "dziękuję", nie mówi "proszę". Przy Piotrze po kilku dniach zaczyna mówić: "Mama, przyjmijmy, że...", albo "Ale zakładając, że...". Jest to dla mnie i śmieszne, i piękne jednocześnie. To przypomina mi, że człowieka można wspaniale kształtować.

Piotr Schramm i Allan KrupaKapif

Piotr Schramm i Allan KrupaKapif

 

Edyta Górniak i Dariusz Krupa Edyta Górniak i Dariusz Krupa Kapif

Menedżer Schramm

To, że Górniak wiesza psy na byłym mężu, Dariuszu Krupie, wie każdy, kto czytał choć jeden wywiad z diwą w ciągu ostatnich kilku lat. Największy żal miała do niego oczywiście o pieniądze. Wielokrotnie podkreślała, że to właśnie finanse, a nie miłość, sprawiały, że przy niej był. "Zmuszał" ją do pracy poniżej jej standardów, np. występów w centrach handlowych.

No takiego miałam menedżera... Broadway, światowa kariera, duet z José Carrerasem, a potem centrum handlowe. (śmiech) Wiesz, że ja tego występu nawet nie pamiętam? Pewnie go wyparłam, tak się tego wstydziłam... Chciałam być dobrą żoną, więc się zgodziłam. Nie chciałam dopuścić do tego, żeby mąż, który nie ma pracy, jest przygnębiony, jest ?osobą przy żonie, która ma wszystko?, źle się czuł. Więc wymyśliłam dla niego posadę menedżera, a on po prostu zrujnował to, co ja zbudowałam. (śmiech) Najpierw wysuszył mnie jako artystę, potem ściągnął do takiej rangi - mówiła o Krupie w "Gali".

Takie chałtury skończyły się, gdy związała się z Piotrem. On zadbał o jej wizerunek i negocjował najważniejsze kontrakty, m.in. z "Tańcem z Gwiazdami". Przejął obowiązki menedżera, rozmawiał z mediami. Górniak wróciła na szczyt.

Edyta Górniak Edyta Górniak Kapif

Kiedy się tak naprawdę rozstali?

Pierwsze doniesienia o rozpadzie ich związku pojawiły się w prasie już w marcu. Informacje podał jednak tabloid, więc nikt nie brał tych rewelacji na poważnie. "Super Express" zarzekł się, że Schramm wyprowadził się już z mieszkania Górniak.

Schramm nie mógł dłużej znosić jej kaprysów i wiecznych prowokacji. Zbyt często dochodziło do awantur, stracili wspólny język. Nie wytrzymał tych napięć. Powiedział "dość!". Spakował swoje rzeczy i ostatecznie wyniósł się z jej mieszkania w Wilanowie - mówił ponoć "SE" znajomy pary.

Górniak wydała wtedy oficjalne oświadczenie na Facebooku. Zapewniała w nim, że są to tylko wymysły redaktorów tabloidu, a między nią a Schrammem wszystko jest w jak najlepszym porządku. Kiedy jednak w trakcie wizyty w "DD TVN" Kinga Rusin zapytała gwiazdę o ślub z prawnikiem, diwa oburzyła się. Sytuacja była szeroko komentowana w mediach, również przez obie panie. Górniak zarzucała Rusin brak profesjonalizmu, dziennikarka z kolei dziwiła się, że piosenkarka tak ostro zareagowała na żartobliwe pytanie. W świetle dzisiejszych wydarzeń reakcja Górniak wydaje się być zrozumiała. O żadnym ślubie nie mogło być mowy, związek zbliżał się ku końcowi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.