Są ratownikami górskimi, prowadzą zespoły hardrockowe i uprawiają sporty. Wiedzieliście, czym zajmują się ich dzieci?

"Nazywamy go komandosem" - mówi Małgorzata Pieczyńska o swoim niezwykle przystojnym synu. Dzieci gwiazd nie zawsze idą w ślady rodziców, często wolą realizować swoje marzenia niezwiązane z ich zajęciem. Sami się przekonajcie!

Marianna Linde - córka Olafa Lubaszenki i Katarzyny Groniec

Kilka tygodni temu zawojowała internet brawurowo zaśpiewaną piosenką własnego autorstwa, "Bitch is back". Wtedy o jej talencie wokalnym mogła się przekonać cała Polska. Marianna Linde nie jest jeszcze gwiazdą, ale z takim głosem nietrudno wywróżyć jej niezwykłą karierę. Jest młoda, ma dopiero 21 lat, w 2012 roku skończyła SLO im. Jerzego Grotowskiego i podjęła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Jej rodzicami są Katarzyna Groniec i Olaf Lubaszenko, którzy jakiś czas temu rozwiedli się. Marianna Linde już jako dziecko przejawiała zainteresowania artystyczne. Kiedy miała 16 lat, jej mama tak ją opisywała.

Ma dużo talentów, co może być jej przekleństwem. Wielka łatwość robienia różnych rzeczy bywa niebezpieczna, gdy przychodzi moment, w którym trzeba zacząć pracować. A to już nie jest takie atrakcyjne! Jeśli znajdzie coś, co ją zafascynuje, wygra. Jest muzykalna. Ładnie pisze. Ma też talent plastyczny, którego nie chce rozwijać, bo twierdzi, że tego nienawidzi. I fajny zmysł krytyczny... - mówiła Katarzyna Groniec w rozmowie z Gala.pl.

Marianna LindeScreen z Facebook.com/Marianna Linde

Janusz Józefowicz, Katarzyna Groniec, Olaf LubaszenkoForum

Iga Lis Iga Lis Screen z Instagram.com

Iga Lis - córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa

Choć ma dopiero 15 lat, stawia już pierwsze kroki na salonach. Iga Lis, córka znanych dziennikarzy Kingi Rusin i Tomasza Lisa była niedawno gościem pokazu biżuterii dla nastolatek w warszawskim salonie Makobelle (Zobacz: Córka Rusin i Lisa na imprezie. Pozuje jak prawdziwa gwiazda!). Ma również za sobą debiut na wybiegu. Rok temu wystąpiła w pokazie nowej kolekcji Łukasza Jemioła, zorganizowanym w ramach Fashion Week Poland.

Iga Lis, córka Kingi Rusinfot. materiały prasowe Fashion Week Poland

Wyraźnie zafascynowana modą zaczęła umieszczać na Instagramie wystylizowane zdjęcia ze sobą w roli głównej.

Iga LisScreen z Instagram.com

Iga LisScreen z Instagram.com

Iga LisScreen z Instagram.com

Weronika Anna Chajzer. Weronika Anna Chajzer. East News

Weronika Chajzer - córka Zygmunta

Weronika Chajzer jest pasjonatką siatkówki. Namiętność do tego sportu przejęła po swoim ojcu, popularnym dziennikarzu telewizyjnym Zygmuncie Chajzerze. Jej bratem jest Filip Chajzer, dziennikarz TVN znany z niecodziennych prowokacji dziennikarskich. Weronika Chajzer, mierząc 186 cm, ma świetne warunki fizyczne do gry w siatkówkę.

W najbliższym czasie mistrzostwa świata - jadę z córką na rozgrywki grupy eliminacyjnej do Triestu. Jeśli nasi będą w finale, to postaramy się pojechać do Rzymu. To siatkówka z górnej półki, natomiast jestem też działaczem sportowym i klub, w którym gra moja córka (Sparta Warszawa), znalazł się w pierwszej lidze. Będę śledził też te turniej. Córka gra amatorsko i jest pasjonatką siatkówki i świetną moją partnerką w tej dziedzinie - opowiadał na wiosnę ubiegłego roku Zygmunt Chajzer w wywiadzie dla portalu Rossnet.pl.

Weronika Chajzer, Zygmunt ChajzerKapif

Karolina ChajzerWBF

Weronika ChajzerWBF

Alicja Nauman. Alicja Nauman. Kapif

Alicja Nauman - córka Pauliny Młynarskiej

Alicja Nauman ma zaledwie 23 lata, a już jest współautorką książki. Napisała ją razem z mamą, popularną dziennikarką Pauliną Młynarską-Moritz. Książka jest zatytułowana "Kochaj i rozmawiaj". Na promocji książki, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku w warszawskim Traffic Clubie wyglądała na zamkniętą w sobie, flesze wyraźnie ją zawstydzały. Ma z mamą bardzo dobry kontakt. Kiedy dojrzewając, chciała się czegoś dowiedzieć o "tych sprawach", po prostu pytała.

Nie pamiętam, żeby to była jedna, konkretna rozmowa. Najgorsze chyba, co można zrobić, to wprowadzić taką atmosferę jakiegoś spięcia... Wydaje mi się, że to były takie momenty... Pytałam, gdy mnie coś zainteresowało i tak to się odbywało - mówiła wtedy bez cienia zażenowania w "DD TVN".

Alicja NaumanKapif

Paulina Młynarska, Alicja NaumanKapif

Paulina Młynarska, Alicja NaumanKapif

Danuta Stenka i Wiktoria Grzelak Danuta Stenka i Wiktoria Grzelak Kapif

Wiktoria Grzelak - córka Danuty Stenki

Swego czasu Danuta Stenka zaczęła wprowadzać na salony swoją córkę Wiktorię Grzelak. Dziewczyna ma teraz 15 lat i za sobą pierwsze doświadczenia w "bywaniu". Wiktoria ma sprecyzowane plany dotyczące przyszłości. Chciałaby zostać projektantką.

Córka jest moją stylistką - mówiła w programie "DD TVN" Danuta Stenka. - Noszę nie tyle projekty, co ciuchy córki. Do pewnego momentu było tak, że córka podkradała moje rzeczy, a w tej chwili już ja od czasu do czasu korzystam z jej.

Aktorka ceni sobie zdanie córki.

Doradzamy sobie nawzajem w sprawie ciuchów. Z Pauliną mamy podobny styl, bardziej zachowawczy. Wiktoria interesuje się modą i lepiej ją od nas czuje. Lubię słuchać jej podpowiedzi. Lubię chodzić razem z nią na zakupy. Co prawda podkrada nam ciuchy, ale sama swoje chętnie pożycza. Dziś mam na sobie jej żakiet... Znajdujemy wspólny język - mówi aktorka w rozmowie z "Twoim Stylem".

Wiktoria ma siostrę Paulinę, która jednak w przeciwieństwie do niej, nie przepada za salonami.

To, czego ja nie znoszę, to premier filmowych, kiedy idziemy z rodzicami i reporterzy rzucają się na nas, oślepiają lampami błyskowymi i krzyczą: "Proszę tu spojrzeć, a teraz tu, a teraz się uśmiechnąć". Dostaję szału, chowam się gdzieś z boku. Ale za chwilę dociera do mnie, że przecież to ich praca. I to mi zawsze pomaga - zdradziła w wywiadzie dla "Sukcesu".

Danuta Stenka i Wiktoria GrzelakKapif

Danuta Stenka i Wiktoria Grzelak, córka, dzieci gwiazdKapif

Danuta Stenka z córką, Joanna KlimasKAPiF

Victor Wróblewski Victor Wróblewski WBF

Victor Wróblewski - syn Małgorzaty Pieczyńskiej

Małgorzata Pieczyńska, choć często o synu mówi, to rzadko go pokazuje. A szkoda! Chłopak jest bardzo przystojny. Urodę zdecydowanie odziedziczył po mamie. Victor Wróblewski ma 22 lata. Jak zdradziła Pieczyńska, jej syn nie boi się wyzwań, nawet tych najbardziej niebezpiecznych.

Nazywamy go komandosem. Ma takie certyfikaty amerykańskie, międzynarodowe i może prowadzić spływy kajakowe i pontonowe po największych dziesięciu rzekach świata. Jest ratownikiem górskim, wodnym. Może prowadzić grupy przez dżunglę - powiedziała w kwietniu ubiegłego roku w "DDTVN".

Niepokorna natura bardzo wcześnie dała o sobie znać.

Wracał do domu, o której chciał, spotykał się, z kim chciał, sam decydował, kiedy będzie się uczył, a kiedy odpoczywał, jak spędzi wakacje. Wybrał sobie kierunek dalszej nauki. Na początku Victor popełnił mnóstwo błędów. Najgorszy był pierwszy rok [studiów - przyp. red.]: zabawa, dziewczyny, koledzy, hokej, kick-boxing - wszystko, tylko nie nauka, im głupiej, tym lepiej... Z prymusa, który się dostał do najlepszej szkoły w Sztokholmie, nagle stał się kiepskim uczniem. Ale na szczęście z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej. Dziś Victor zmaga się samodzielnie ze swoim życiem i wyrasta na interesującego człowieka - mówiła aktorka w rozmowie z "Przyjaciółką".

W tym samym wywiadzie czytamy, że choć jest piekielnie inteligentny, to niestety nie idzie to w parze z dojrzałością.

Syn zanim skończył 18 lat, zdał maturę, co przyszło absolutnie za wcześnie. Jest bardzo zdolny, zrobił siódmą i ósmą klasę w jeden rok. Uważam jednak, że to się nie przekłada na psychiczną dojrzałość. Wygląda jak mężczyzna, jest przystojny, wysportowany, ma brązowy pas jujitsu, ale emocjonalnie to jeszcze zwykły nastolatek. Chce iść do wojska. W Szwecji dziewięciomiesięczne wojsko tylko wspomaga przyszłą karierę niezależnie od tego, czy będzie ona związana z wojskiem, czy nie.

Premiera filmu "Przedtem, potem", kino Muranow, 16.05.2013, fot. WBF/Piotr PodlewskiWBF

Premiera filmu "Przedtem, potem", kino Muranow, 16.05.2013, fot. WBF/Piotr PodlewskiWBF

Premiera filmu "Przedtem, potem", kino Muranow, 16.05.2013, fot. WBF/Piotr PodlewskiWBF

Dzieci gwiazd Dzieci gwiazd WBF

Beniamin Gawliński - syn Roberta i Moniki Gawlińskich

Przystojniak? To Beniamin, syn Roberta Gawlińskiego, frontmana zespołu Wilki. Jeżeli zaś ma się za ojca lidera legendarnej grupy rockowej, nietrudno połknąć muzycznego bakcyla. Beniamin gra we własnej kapeli

Beniamin ma własny zespół hardrockowy. To będzie sensacja na skalę światową - mówił Gawliński w programie "DDTVN".

Nie tylko Beniamin idzie w ślady ojca. Także drugi syn Gawlińskich, Emanuel, zafascynował się muzyką.

Emanuel zaczął bodaj pół roku temu grać na basie. No i teraz mam z nimi obydwoma za swoje... (śmiech) Córki matkom kradną szminki, czy pończochy, a moi synowie podprowadzają mi gitary, struny i inne muzyczne rzeczy - powiedział dla Paplife.pl.

Beniamin gra na gitarze dopiero od 2 lat. Zaledwie po pół roku nauki Gawliński stwierdził w wywiadzie dla Paplife.pl, że umiejętnościami jego syn go przewyższa. Chłopak angażuje się też w twórczość swojego ojca. To on doradził mu, żeby kawałek "Świat to fajne miejsce" umieścić na płycie "Światło i mrok". Piosenkę wykonali całą rodziną - razem z żoną Moniką i synami. Czy rzeczywiście zespół Beniamina będzie "sensacją na skalę światową"? Życzymy mu tego.

Beniamin Gawliński, Emanuel Gawliński, Kapif

Beniamin Gawliński, Robert Gawliński, Emanuel Gawliński, Monika GawlińskaKapif

Kornelia Pilaszewska, Agnieszka Pilaszewska Kornelia Pilaszewska, Agnieszka Pilaszewska WBF

Kornelia Pilaszewska - córka Agnieszki Pilaszewskiej i Macieja Maciejewskiego

Mama Kornelii Pilaszewskiej jest aktorką, którą znamy choćby z "Miodowych lat". Jej ojciec jest znanym scenarzystą i producentem, członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Napisał m.in. scenariusz do serialu "Glina" oraz do wielu odcinków "Na dobre i na złe". Pisaniu scenariuszy od jakiegoś czasu poświęca się również mama Kornelii. To właśnie ona jest autorką scenariusza do serialu "Przepis na życie". Co ciekawe, córka również idzie w ślady rodziców i sama także próbuje swoich sił w tej niełatwej dziedzinie. Agnieszka Pilaszewska chwali talent córki.

Bardzo liczę się ze zdaniem córki, wręcz zazdroszczę jej talentu. Pisze najlepiej z naszej trójki. Jest konkretna po mężu i ma bardziej wyrafinowane poczucie humoru ode mnie - powiedziała dla Styl.pl.

ORLY - Polskie nagrody filmowe, Teatr Narodowy, 04.03.2013, fot. WBFWBF

Maciej Maciejewski, Agnieszka Pilaszewska, Kornelia PilaszewskaKapif

Rafał Modliński i Alicja Resich-Modlińska Rafał Modliński i Alicja Resich-Modlińska Kapif

Rafał Modliński - syn Alicji Resich-Modlińskiej

Jako 4-latek występował w programie "5-10-15", kiedy miał trochę więcej lat, pochłonęła go gitara. Teraz Rafał Modliński, syn Alicji Resich-Modlińskiej od kilkunastu lat jest gitarzystą undergroundowego zespołu ''Moja Adrenalina''. Między 2002 a 2003 rokiem grupa koncertowała u boku O.N.A., co pozwoliło im zaprezentować się szerszej publiczności. Ich muzyka dotarła nawet do Kuby Wojewódzkiego, który zaprosił artystów na występ w programie.

Kuba jest naszym fanem. Po usłyszeniu naszej płyty zaproponował nam występ u siebie. Nalegaliśmy, żeby zagrać na żywo, na co ekipa programu była kompletnie nieprzygotowana, ale udało się. Kuba słyszał już nasz nowy singiel i mamy ponowne zaproszenie, z którego skorzystamy - mówił Modliński w rozmowie z magazynem "Gitarzysta".

Zespół wydał nawet płytę. Wkrótce potem muzyk zapadł poważnie na zdrowiu.

Nagle zacząłem mieć problemy z palcami. Lekarze, badania i diagnoza - autoagresywna choroba immunologiczna, organizm atakuje sam siebie - mówił w "VIVIE!".
Lekarze powiedzieli wtedy Rafałowi, że już nie będzie grał. Ratując się przed depresją, wyjechał na półtora roku do Chin. Medytował i studiował Tao Uzdrawiające. Kiedy wrócił, zmienił całkowicie swoje priorytety.
Od ponad pięciu lat żyję trybem, który jest połączeniem czegoś, co nazywa się ''vegan straight edge'' i ścieżki praktykującego jogina-taoisty. To dotyczy nie tylko diety i duchowości, lecz także seksu. Jeśli seks, to tylko z miłości - mówił w 2011 roku w rozmowie z "VIVĄ!".

Rafał Modliński, Moja adrenalinaScreen z Facebook.com/mojaadrenalina

Rafał Modliński i,licja Resich-ModlińskaKapif

Mateusz Banasiuk Mateusz Banasiuk KAPiF

Mateusz Banasiuk - syn Stanisława i Leokadii Banasiuków

To ciacho to syn Stanisława Banasiuka, aktora teatralnego. Nic na to nie wskazywało, a nawet ojciec odradzał mu tę drogę, ale ostatecznie i on został aktorem.

W moim domu często bywali aktorzy. Chodziłem do teatru na przedstawienia ojca, po kilka, kilkanaście razy. Oglądałem jego musicale w Teatrze Komedia. Nie pamiętam już tego, jak grał w Teatrze Narodowym, ale rzeczywiście, przywykłem do tego środowiska. Ojciec zawsze mi odradzał ten zawód, mówił, żebym nie szedł w aktorstwo - mówił w wywiadzie dla portalu Teatrakcje.pl.

Rzeczywiście, po maturze poszedł inną drogą. Szybko jednak zorientował się, że jego też ciągnie do aktorstwa.

Minęły 3 lata i zorientowałem się, że to moja ostatnia szansa, żeby zdawać. Przygotowałem teksty, złożyłem w ostatni możliwy dzień dokumenty i poszedłem na egzaminy. Dostałem się.

Co więcej, ojciec zaakceptował wybór syna.

Od kiedy zostałem przyjęty do Akademii, ojciec bardzo mnie wspiera, jest dumny ze mnie, bo udaje mi się w tym zawodzie. Myślę, że tata bał się, że mi się nie uda, że będę sfrustrowany jak wielu jego kolegów. Bo to jest jednak bardzo frustrujący zawód, jeśli długo pozostaje się bez zatrudnienia.

Na zatrudnienie Mateusz Banasiuk na szczęście nie narzeka. Aktor ma już sporo ról filmowych na koncie. Począwszy od debiutu w słynnym filmie "Pręgi", przez "1920 Bitwa Warszawska" i "Płynące wieżowce", po udział w takich serialach jak "Na Wspólnej", "Plebania", "M jak miłość", "Ojciec Mateusz" czy "Ekipa".

Mateusz Banasiuk, Stanisław BanasiukWBF

Mateusz BanasiukKapif

Tytus Hołdys - syn Zbigniewa Hołdysa

Tytus Hołdys jest synem znanego muzyka, współzałożyciela zespołu Perfect, Zbigniewa Hołdysa. Na swoim koncie ma kilka ról w filmach. Tytus grał m.in. w "Kilerze", "Szatanie z 7. klasy" oraz w serialach "Oficer" i "Wiedźmy". Był współzałożycielem grupy teatralnej "Niewinni Chłopcy". Na deskach teatru można było go oglądać, kiedy miał 16 lat. Wystąpił wówczas w spektaklu "Pif paf! Jesteś trup!" w teatrze Imuno-Histeria. Prywatnie interesuje się filmem i ma o nim ogromną wiedzę. Dla duetu projektantów Paprocki & Brzozowski w 2012 roku przygotował razem z bratem lookbook.

Tytus Hołdys, Zbigniew HołdysKapif

Tytus HołdysTwitter

Ewa Bukowska, Marek Bukowski, Marcin Bukowski Ewa Bukowska, Marek Bukowski, Marcin Bukowski KAPIF

Marcin Bukowski - syn Ewy i Marka Bukowskich

Marcin Bukowski to syn pary aktorskiej, Ewy i Marka Bukowskich, czyli doktora Piotra Gawryło z "Na dobre i na złe" i Laury Kossowskiej z "Galerii". Ma 21 lat, zrobił międzynarodową maturę, a obecnie studiuje na Akademii Leona Kuźmińskiego w Warszawie. Jednak nie planuje pójść w ślady znanych rodziców. Jego pasją jest tenis. Jest zawodnikiem UNTS Warszawa. Już jako 14-latek wyjechał sam do Hiszpanii, aby szkolić swoje umiejętności.

Do tej pory to było młodzieńcze granie, ale teraz zaczyna się na poważnie - mówił kilka miesięcy temu w "Na żywo" jego znany tata.

Marcin bierze już udział w zagranicznych turniejach, ale na razie nie odnosi większych sukcesów.

Marcin Bukowskiscreen Facebook

Ewa Bukowska, Marek Bukowski, Marcin BukowskiKAPIF