Nowa para w polskim show-biznesie: Ona schudła dzięki niemu aż 20 kilo, a on dzięki niej zapomniał o byłej żonie

Rozstał się z żoną w atmosferze skandalu. Długo lizał rany. Kiedy spotkał swoją obecną ukochaną, początkowo traktował ją jak koleżankę. Maciej Szaciłło i Karolina Kopocz znają się już półtora roku. Napisali razem książkę, teraz planują ślub. Wcześniej jednak Szaciłło odchudził swoją ukochaną o 20 kilo!
Karolina Kopocz i Maciej Szaciłło Karolina Kopocz i Maciej Szaciłło East News

Karolina Kopocz i Maciej Szaciłło

On po przejściach, ona z przeszłością... Odnaleźli się w meandrach świata, wyszli na prostą i rozpoczynają nowy etap życia. Właśnie promują napisaną wspólnie książkę o zdrowym stylu życia, wkrótce przed nimi ślub. Karolina Kopocz i Maciej Szaciłło mają za sobą trudne chwile, ale i perspektywę wielu udanych lat we dwoje.

W niedługim czasie bierzemy ślub. Jestem bardzo szczęśliwy - powiedział Maciej Szaciłło w programie "DD TVN".

Maciej Szaciłło ma za sobą skomplikowane rozstanie z byłą już żoną, Moniką Mrozowską. Z kolei Karolina Kopocz od lat zmagała się ze sporą nadwagą. Dzięki wydatnej pomocy swojego obecnego ukochanego, udało jej się zrzucić 20 kilo!

Karolina KopoczScreen z Facebook.com

Karolina Kopocz Karolina Kopocz Screen z Facebook.com

Karolina Kopocz

Karolina Kopocz już jako nastolatka miała problem z nadmiarowymi kilogramami. Nawet kiedy chudła, traciła dystans do swojej wagi i przez cały czas patrzyła na siebie przez pryzmat swojego ciała.

W dzieciństwie zajadałam wszystkie traumy, więc w wieku 12 lat ważyłam prawie 70 kilogramów, potem się skutecznie odchudziłam, natomiast zawsze to była nagroda lub kara. Karałam się dietami, a nagradzałam słodyczami. Więc to, co się bardzo zmieniło, odkąd się poznaliśmy to to, że ten detoks był początkiem przyjemnego sposobu odżywiania się.

Karolina Kopocz pochodzi z Rybnika, ale obecnie mieszka w Warszawie, gdzie ukończyła Uniwersytet Warszawski. Jest dziennikarką, która na Facebooku przedstawia się jako freelancerka. Przeprowadzane przez nią wywiady oraz reportaże dotyczące zagadnień psychologicznych, zdrowego trybu życia czy właściwej diety możemy znaleźć między innymi w "Wysokich Obcasach", "Magazynie Świątecznym", "Sensie", "Coachingu" czy na Focus.pl.

Uwielbiam podróżować, zbaczać z turystycznych szlaków, pisać i nurkować. To właśnie pod wodą pierwszy raz usłyszałam swój oddech. Dalszej fascynacji wdechem i wydechem uległam 3 lata temu - na kursie Fundacji Art of Living. Od tamtego czasu w moim życiu na stałe zagościła joga i medytacja. Prowadzę warsztaty oddechowe w więzieniach, w szkołach, dla dorosłych i dla dzieci. Uwielbiam gotować - przedstawia się na stronie Medytujemy.pl, którą prowadzi wspólnie z Maciejem Szaciłło.

Karolina Kopocz, Maciej SzaciłłoEast News

Monika Mrozowska i Maciej Szaciłło Monika Mrozowska i Maciej Szaciłło KAPiF

Maciej Szaciłło

Maciej Szaciłło to były mąż Moniki Mrozowskiej, aktorki znanej na przykład z popularnego kiedyś serialu "Rodzina zastępcza" i kucharz promujący zdrowe jedzenie w programie "DD TVN". Małżeństwem byli od 2003 roku. Początkowo ich znajomość oparta była na wspólnych pasjach: ceramice i zdrowej żywności, potem przerodziła się w miłość.

Kiedy się poznaliśmy, dla mnie ważniejsza była nasza "pasja ceramiczna", a więc wspólne zainteresowania i zdobywanie umiejętności związanych z tą sztuką. Ale oczywiście, kiedy przyszedł taki moment, że mieliśmy wspólnie przygotować jakiś posiłek i zjeść go razem okazało się, że żadne z nas nie musiało zmieniać swoich upodobań w tym względzie. Maciej od wielu już lat nie jadł mięsa, był wegetarianinem. Każde z nas, po jakimś czasie, do tej wspólnej kuchni wnosiło coś nowego i kolejny raz okazało się, że więcej nas łączy, niż dzieli. To był duży plus, jakiś znak, że warto w ten związek włożyć więcej wysiłku, żeby stało się to "coś" - mówiła przed laty Monika Mrozowska w rozmowie z Swiat-zdrowia.pl.

Wspólna pasja sprzyjała ugruntowaniu miłości, oboje rozwijali swoje zainteresowanie, podróżowali, wydawali wspólnie książki. Urodziły im się dwie córki: 11-letnia teraz Karolina i 4-letnia obecnie Jagoda. Wydawali się szczęśliwą rodziną, jednak w 2012 roku pojawiły się pierwsze pogłoski o rozpadzie małżeństwa. Aktorka wyprowadziła się z domu, a paparazzo szybko przyłapał ją na randce z innym (zobacz: Pieszczoty, głaskanie, całowanie po ramieniu... Monika Mrozowska na randce!). Dla Szaciłło to był cios, po którym ciężko mu było się pozbierać.

Nie mam pojęcia, jak je zaplanować, by nie ucierpiały nasze córki, Karolina i Jagoda, bo ja i moi bliscy nie wyobrażamy sobie, byśmy mogli razem z Moniką zasiąść do wigilijnej wieczerzy - mówił wtedy przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Maciej Szaciłło.

W 2013 roku małżeństwo rozpadło się definitywnie. Para wzięła rozwód po 10 latach związku.

Maciej Szaciłło, Monika Mrozowska, dzieci Jagoda i Karolina Kapif

Karolina Kopocz i Maciej Szaciłło Karolina Kopocz i Maciej Szaciłło East News

Karolina Kopocz

Po rozstaniu z żoną Maciej Szaciłło długo nie mógł dojść do siebie, unikał kontaktów z mediami i odmawiał wywiadów. Kiedy jednak zadzwoniła do niego Karolina Kopocz z propozycją rozmowy, zgodził się. Sam nie wie dlaczego.

Wielu dziennikarzy do mnie dzwoniło. Ja zawsze mówiłem "nie". Jak Karolina zadzwoniła, to ja nie wiem, co się stało. Po prostu się zgodziłem. To był jakiś dziwny impuls.

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Poznali się, spędzali ze sobą czas, ale Szaciłło traktował dziennikarkę ze sporą nadwagę jak koleżankę. Jej tymczasem już od początku wpadł w oko pokancerowany przez los kucharz.

Na początku wyglądaliśmy jak Flip i Flap. Ja ważyłam 83 kilo, Maciek 64.

Maciej Szaciłło bez oporów przyznał, że szczupłość partnerki jest dla niego bardzo ważna.

To był taki dziwny impuls. Dla mnie to było dziwne, bo patrząc wtedy na Karolinę, która była wtedy zdecydowanie grubsza... ja wybierałem sobie chudsze partnerki, byłem przywiązany do formy. Jeżeli mam wybrać sobie partnerkę życiową, to wolę szczuplejsze kobiety, bo sam jestem raczej chudy.
Ja też zawsze wolałam szczuplejszych - skomentowała to Kopocz.

Maciej Szaciłło, jako specjalista od zdrowego żywienia, postanowił odchudzić swoją narzeczoną i przyszłą żonę, fundując jej detoks. Karolina Kopocz nie kryje zasług Szaciłły, dzięki któremu zrzuciła dokładnie 18 kilo.

To zasługa detoksu Maćka, samoakceptacji, która pomogła mi usłyszeć ten właściwy głos, czyli intuicję. Zrozumiałam, że ważniejsze jest to, co mam w głowie, a nie na talerzu - powiedziała w wywiadzie dla portalu Boska.pl.

W "DD TVN" z kolei wskazała na moment w którym uświadomiła sobie konieczność radykalnej zmiany.

Był taki moment pomiędzy pierwszym a drugim spotkaniem, nie widzieliśmy się trzy miesiące, byłam wtedy w Indiach, w jednym ze szpitali na detoksie, jednym z pierwszych, ale nie tak skutecznych jak Maćka, gdzie nastąpił moment przełomowy. Po trzech latach stanęłam na wadze. Wyskoczyło 83 kilo i przyznam, że miałam ochotę udusić wszystkich dookoła. To był dramatyczny moment. Wtedy już wiedziałam, że trzeba spojrzeć sobie w oczy.

Udało się, Karolina Kopocz z sukcesem zrzuciła nadwagę. Kiedy otrzymali propozycję napisania książki w której pokazaliby drogę, jaką przeszła Karolina, nie wahali się. Książka powstała i nosi tytuł "Karolina na detoksie". Wynika z niej, co może być zachęcające dla osób pragnących pójść ścieżką jej autorki, że detoks nie musi się wiązać z restrykcyjnym umartwianiem ciała.

Opracowaliśmy detoks tak, aby był przede wszystkim smaczny. Codziennie jest deser - reklamuje swoją metodę Maciej Szaciłło w rozmowie z portalem Natemat.pl.

Karolina na detoksieKarolina na detoksie

Maciej SzaciłłoScreen z Facebook.com

Maciej Szaciłło i Karolina Kopocz Maciej Szaciłło i Karolina Kopocz Screen z Facebook.com

Maciej Szaciłło

U boku ukochanej Maciej Szaciłło odzyskał wreszcie równowagę. Facebook informuje, że para jest już narzeczeństwem. Oznacza to rychły ślub, do którego oboje się przyznają.

Oczywiście, tak. Nie chcemy jednak zdradzać szczegółów. W niedługim czasie się pobieramy, jetem bardzo szczęśliwy, mam nadzieję, że Karolina również - powiedział w "DD TVN".

Oznacza to, że Maciej Szaciłło,  znowu ma szanse na założenie rodziny.

Karolina Kopocz, Maciej SzaciłłoScreen z Facebook.com

Maciej Szaciłło, Karolina KopoczScreen z Facebook.com

Maciej Szaciłło, Karolina KopoczScreen z Facebook.com

 

Więcej o: