Zamordowano mu ojca i siostrę, jego bracia utonęli, a przyjaciel zginął w zamachu na WTC. Niezwykłe losy amerykańskiego aktora komediowego

Znamy go z serialu komediowego "Frasier", w którym grał przez 11 lat. Jednak jego życie nie było wesołe. Jego ojciec został zamordowany, siostra zgwałcona i również zamordowana, przyrodni bracia zostali zaatakowani przez rekiny w trakcie nurkowania i zginęli, a najlepszy przyjaciel zginął w ataku na WTC. Oto niezwykła historia Kelseya Grammera.
Kelsey Grammer, Kayte Walsh Kelsey Grammer, Kayte Walsh Reuters

Kelsey Grammer

Kelsey Grammer urodził się 21 lutego 1955 roku. Karierę rozpoczął w 1980 roku, grając w wyprodukowanym przez NBC miniserialu "Kennedy". Zasłynął jako psychiatra w serialu komediowym "Frasier". Swego czasu prasa rozpisywała się o gigantycznej gaży, jaką sobie wynegocjował za udział w sitcomie: 700 tysięcy dolarów za odcinek. Aktor był czterokrotnie żonaty. Pierwszą jego żoną była Doreen Alderman (1982-1990), drugą Leigh-Anne Csuhany (1992-1993), trzecią Camille Grammer 1997-2011) i od 2011 roku jest związany z Kayte Walsh. Aktor, za wyjątkiem drugiego małżeństwa, z każdego miał dzieci. Grammer ma 3 córki i 1 syna.

Kayte Walsh, Kelsey GrammerAP/Chris Pizzello

Kelsey Grammer Kelsey Grammer East News

Ojciec

Kiedy Kelsey Grammer miał 2 lata, jego rodzice rozwiedli się. Ojciec, Frank Grammer, był właścicielem kawiarni i grill-baru "Greer's Place". Po rozstaniu z matką Kelseya, związał się z Elizabeth, która została jego drugą żoną. Tragedia wydarzyła się 25 kwietnia 1968 roku.

Mężczyzna o imieniu Arthur B. Niles podpalił samochód Franka Grammera obok domu w St. Thomas, który dzielił ze swoją drugą żoną Elizabeth i czwórką jej dzieci (Betty, Johnem, Billym i Stephenem). Kiedy Frank wyszedł, Niles strzelił do niego dwa razy. W trakcie procesu Elizabeth Grammer zeznała, że przeniosła ciało męża sprzed auta Nilesa, ponieważ groził, że po nim przejedzie. Kelsey Grammer miał tylko 13 lat w chwili zabójstwa ojca - czytamy relację z tych wydarzeń na stronie Todayifoundout.com.

Portal informuje, że Niles został uniewinniony z powodu stwierdzenia braku poczytalności i spędził kilka lat w zakładzie psychiatrycznym. W 1994 roku został zwolniony, ponieważ uznano, że nie stanowi już zagrożenia. Po 9 latach jednak wrócił do więzienia, ponieważ przyznał się do licznych zabójstw.

Kelsey Grammer / ABC

Kelsey Grammer Kelsey Grammer East News

Siostra

30 czerwca 1975 roku siostra aktora, Karen Kelsey, została porwana przez trzech rabusiów, którzy po nieudanym napadzie obawiali się, że mogą przez nią zostać rozpoznani. O dalszych szokujących wydarzeniach pisze portal Starcasm.net.

Karen została siłą wepchnięta do ich samochodu. Mężczyźni, którzy później zostali związani łańcuchem morderstw, zabrali Karen do mieszkania, gdzie została zgwałcona. Według danych policji, wynieśli ją potem na alejkę, gdzie jeden z nich poderżnął jej gardło.

Zostawiona przez bandytów Karen Grammer jeszcze żyła.

Udało się jej doczołgać do ganku pobliskiego domu. Niestety, nikogo tam nie było. Detektywi opisali scenę, w której Karen zostawiła krwawe odciski dłoni i palców, gdy usiłowała zadzwonić. Jej palce były kilka centymetrów od dzwonka, kiedy zemdlała. Nic by to nie dało, bo i tak nikogo nie było w domu, ale ona tego nie wiedziała. Zmarła na tym ganku i znaleziono ją dopiero następnego dnia - czytamy w przejmującym opisie na portalu Todayifoundout.com.

Przywódcą bandytów był Freddie Glenn, seryjny morderca, którego w 1978 roku skazano na śmierć w komorze gazowej, jednak potem Sąd Najwyższy Kolorado zamienił wyrok na dożywocie.

Była taka mądra i dobra. Pisała wiersze... Mogliśmy razem śmiać się godzinami - wspominał potem Kelsey Grammer swoją siostrę.
Kelsey Grammer Kelsey Grammer East News

Bracia

Niemal równo 5 lat później tragiczną śmiercią zginęli jego dwaj przyrodni bracia: Stephen i Billy. Portal People.com. tak to opisuje:

1 czerwca 1980 roku obaj nurkowali niedaleko St. Thomas, ale Billy nie wypłynął. Stephen zanurkował, żeby go znaleźć, ale przydarzył mu się śmiertelny zator podczas niewłaściwego wynurzania się. Ciała Billy'ego nigdy nie odnaleziono, a jego matka, Skeets, pozostaje w przekonaniu, że został zjedzony przez rekiny.
David Angell David Angell Bulls

Przyjaciel

David Angell był amerykańskim producentem specjalizującym się w sitcomach, współtwórcą przebojowego "Frasiera", wielokrotnym laureatem Emmy i jednocześnie przyjacielem Kelseya Grammera. 11 września 2001 roku znajdował się na pokładzie jednego z Boeingów, który wbił się w jedną z wież WTC. Rodzinę o śmierci 54-letniego wtedy Angella i jego żony zawiadomiły linie lotnicze.

Pan Angell wracał z żoną Lynn do Kalifornii z ich letniego domu w Chatham w stanie Massachusetts - informuje portal Nytimes.com.

David Angell był również znakomitym scenarzystą.

Na zewnątrz miły i delikatny człowiek, a w środku jeden z najostrzejszych umysłów komediowych, jakie kiedykolwiek pisały dla telewizji. Jego piętno noszą najzabawniejsze momenty w "Cheers" i "Frasiers" - czytamy na stronie Grandrants.wordpress.com.
Kelsey Grammer Kelsey Grammer East News

Areszt

Kłopoty spotykały również samego Grammera. Był zatrzymywany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu, znajdowano u niego również narkotyki. Dailymail.co.uk skrupulatnie wylicza wszystkie skłonności aktora.

Wraz ze sławą i bogactwem, przyszły pokusy. Stał się uzależniony od alkoholu, kokainy, ecstasy i Valium. W 1988 roku został skazany na 30 dni aresztu za jazdę po pijanemu i posiadanie kokainy. Dwa lata później dostał 3 lata w zawieszeniu za ponowne posiadanie kokainy. Jego miłość do alkoholu i narkotyków dorównuje tylko miłości do szybkich samochodów. To był śmiertelny koktajl i w 1996 roku prawie zginął, kiedy rozbił samochód sportowy, jadąc pod wpływem alkoholu do domu w Hollywood Hills.

W 2008 roku aktor miał atak serca, który prawie go zabił. Reanimacja wymagała elektrowstrząsów.

Kelsey GrammerEast News

Kelsey Grammer i Kayte Walsh Kelsey Grammer i Kayte Walsh East News

Rodzina

U boku swojej czwartej żony Kayte Walsh aktor wydaje się być szczęśliwy. Zwłaszcza, że otrzymał od niej "propozycję nie do odrzucenia".

Ta cudowna młoda kobieta weszła w moje życie i powiedziała: "Chciałabym mieć z tobą dzieci i chciałabym zostać twoją żoną" - zdradził portalowi Mirror.co.uk.

Kayte Walsh, młodsza od Grammera o 25 lat, jest byłą stewardessą, którą poznał w trakcie lotu liniami Virgin Atlantic i po półtora roku wzięli ślub. Niestety, ich szczęście znowu zostało okupione tragedią. W 2012 roku przyszła na świat ich córka, Faith. To była bliźniacza ciąża, niestety, brat Faith zmarł w łonie matki.

Kelsey Grammer, Kayte WalshSPLASH NEWS/EAST NEWS/Splash News

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.