Aktor Liam Neeson szczerze o śmierci swojej żony: Te rurki należy odłączyć

Początkowo nic nie zapowiadało tragedii. Jadąc na nartach upadła i uderzyła się w głowę. Dopiero po kilku godzinach zaczęła się uskarżać na ból głowy. W szpitalu wykryto poważny obrzęk mózgu i wkrótce nastąpiła śmierć mózgowa. Przez dwa dni przebywała w stanie wegetatywnym, aż mąż zdecydował się odłączyć ją od aparatury. Od śmierci Natashy Richardson minęło już 5 lat. Jej mąż, znany aktor Liam Neeson, zdecydował się udzielić szczerego wywiadu stacji CBS w którym wrócił do dramatu sprzed lat.
Liam Neeson i Natasha Richardson Liam Neeson i Natasha Richardson AP/AKIRA SUEMORI

Liam Neeson i Natasha Richardson

Ich małżeństwo trwało aż 15 lat. Natasha Richardson, brytyjska aktorka i Liam Neeson pobrali się w 1994 roku i byli ze sobą aż do jej tragicznej śmierci w 2009 roku. Natasha Richardson to córka znanej aktorki Vanessy Redgreave i scenarzysty Tony'ego Richardsona. Liam Neeson nie był jej pierwszym mężem - w latach 1990-1993 była żoną Roberta Foxa. 16 marca 2009 roku podczas lekcji jazdy na nartach w kanadyjskim Mont-Tremblant Richardson upadła i doznała poważnego uszkodzenia mózgu. Zmarła w wyniku krwotoku do mózgu i krwiaka nadtwardówkowego.

 FILE -- In this April 26, 2005, file photo, actress Natasha Richardson is shown at her opening night performance in the Roundabout Theatre Company's Broadway production of Fot. TINA FINEBERG AP

Liam Neeson i Natasha Richardson

Wypadek na nartach spowodował u Natashy Richardson śmierć mózgu. Żona Liama Neesona była przez 2 dni utrzymywana przy życiu przez maszyny.

Liam Neeson, synowie i cała rodzina są w szoku, przybici śmiercią ukochanej Natashy. Są głęboko wdzięczni za wsparcie, miłość i modlitwy wszystkich i proszą o uszanowanie ich prywatności w tym bardzo trudnym czasie - powiedział wtedy rzecznik rodziny.

O przerwaniu sztucznego podtrzymywania Natashy Richardson przy życiu zadecydował jej mąż, Liam Neeson.

Liam Neeson, Natasha RichardsonAP

Natasha Richardson Natasha Richardson Fot. MICHAEL CRABTREE AP

Liam Neeson i Natasha Richardson

Aktor wrócił teraz do tych smutnych wydarzeń w wywiadzie dla Andersona Coopera z Abcnews.go.com. Opowiedział jak wyglądały okoliczności odłączenia żony od aparatury podtrzymującej życie.

Jej życie było podtrzymywane... Wszedłem do niej i powiedziałem, że ją kocham. Kochanie, nie wyjdziesz z tego... uderzyłaś się w głowę.

Oboje wcześniej ustalili, co należy zrobić w podobnych okolicznościach. Aktor po prostu dotrzymał słowa...

Ona i ja zawarliśmy porozumienie, że jeżeli któreś z nas znajdzie się w stanie wegetatywnym, wyjmiemy wtyczkę. To była moja natychmiastowa myśl: "Ok, te rurki należy odłączyć". Odeszła.

Życie Natashy zostało przerwane dopiero dwa dni po stwierdzeniu śmierci mózgu. To był wystarczający czas, żeby rodzina mogła się z nią pożegnać.

Liam Neeson, Natasha RichardsonEast News

Liam Neeson i Natasha Richardson Liam Neeson i Natasha Richardson East News

Liam Neeson i Natasha Richardson

Chociaż od śmierci ukochanej żony minęło już 5 lat, aktor wciąż nie może się pogodzić ze stratą. Wciąż ma wrażenie, że w każdej chwili może się zjawić w drzwiach.

Są takie momenty, kiedy w naszej nowojorskiej rezydencji słyszę otwierające się drzwi, najczęściej było to w ciągu pierwszych kilku lat... ciągle słyszę, jak otwierają się drzwi i ciągle myślę, że zaraz ją usłyszę - mówił aktor w przejmującym wywiadzie.

Liam Neeson, Natasha RichardsonEast News

Liam Neeson i Natasha Richardson Liam Neeson i Natasha Richardson East News

Liam Neeson i Natasha Richardson

Chociaż Natasha Richardson umarła, jej organy pozwoliły uratować życie trzem innym osobom.

Oddała trzy swoje organy, więc teraz trzy osoby żyją dzięki niej. Jej serce, nerki i wątroba. To wspaniałe i myślę, że byłaby tym niezwykle podekscytowana i uradowana - powiedział Neeson.

Natasha RichardsonFot. KATHY WILLENS AP

Liam Neeson i Natasha Richardson Liam Neeson i Natasha Richardson East News

Liam Neeson i Natasha Richardson

W wywiadzie sprzed kilku lat, również dla Abcnews.go.com, aktor ze szczegółami opowiedział o tym, co się wydarzyło w szpitalu, do którego odwieziono po wypadku jego żonę. To był szpital w Montrealu, gdzie stan Natashy uznano za krytyczny. Niestety, początkowo nie miał do niej dostępu.

Patrzę na nich, zaczynam naciskać, to ja, k*rwa, wiem, że tam jest moja żona. Wyciągam telefon komórkowy, podchodzi strażnik i mówi: "Przepraszam, nie może go pan tutaj użyć", chcę go zapytać, czy wie kim jestem, ale on znika, odebrać telefon czy coś. Wychodzę na zewnątrz, na mróz i myślę: "Co ja mam robić? Jak ominąć zabezpieczenia?". Widzę dwie pielęgniarki palące papierosa. Podchodzę, na szczęście jedna z nich mnie rozpoznaje. Byłem k*rewsko uradowany - po raz pierwszy od nie wiem jak dawna. Rozpoznała mnie. Mówi: "Idź tylnymi drzwiami tam.

Potem było strasznie.

Ona tam była na sali, dostałem się tam. I wszyscy ci młodzi lekarze, którzy wyglądali najwyżej na 18 lat, mówią mi najgorsze rzeczy... najgorsze...

Liam Neeson, Natasha RichardsonEast News

Natasha Richardson Natasha Richardson East News

Natasha Richardson

Natasha Richardson w chwili śmierci miała 45 lat. Była cenioną brytyjską aktorką, którą mogliśmy obejrzeć w takich filmach, jak "Biała hrabina", "Pokojówka na Manhattanie", "Obłąkana miłość", czy "Nie wierzcie bliźniaczkom".

Liam NeesonEast News

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.