Dziś wygląda perfekcyjnie. A kiedyś? ZDUMIEWAJĄCA metamorfoza córki milionera

Piękna, zawsze ubrana w wysmakowane kreacje, unikająca stylistycznych wpadek. Dominika Kulczyk, która niedawno w tajemnicy rozwiodła się ze swoim mężem Janem Lubomirskim-Lanckorońskim, to obecnie wzór elegancji. Wystarczy jednak nieco cofnąć się w czasie, żeby się przekonać, jak zdumiewającą metamorfozę przeszła jedna z najbogatszych Polek. Bo jeszcze kilkanaście lat temu jej stylizacje delikatnie mówiąc nie zachwycały.
Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk /EAST NEWS/Fotek/REPORTER

Dominika Kulczyk

Mimo że pochodzi z najbogatszej rodziny w Polsce, nigdy nie obnosiła się z pieniędzmi. Rodzice starali się nauczyć ją oraz jej brata Sebastiana nie afiszowania się z bogactwem. Udało się, choć jak dziś przyznaje, straciła przez to swoje pierwsze designerskie buty.

Raz tata przywiózł mi z zagranicy markowe buty, a ja utopiłam je w strumieniu w Zakopanem, bo głupio mi było je nosić - opowiedziała w rozmowie z "Twoim Stylem".

Podczas studiów w Chinach mieszkała w bardzo ubogiej dzielnicy, w sypiącym się mieszkaniu. Chciała być taka jak reszta. Nie wyróżniała się też z tłumu ubiorem. Zakładała na siebie zupełnie przeciętne ubrania i chyba nikt, kto ją zobaczył, nie uwierzyłby, że jej rodzina śpi na pieniądzach.

Dominika Kulczyk/EAST NEWS/Krzysztof Wojda/REPORTER

Dominika Kulczyk/EAST NEWS/Krzysztof Wojda/REPORTER

Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski REPORTER/Wojda/REPORTER

Dominika Kulczyk

Z ubraniami związane jest również pierwsze spotkanie z rodzicami byłego męża. Dziś wspomina je z uśmiechem, wtedy najadła się sporo stresu.

Kiedyś wracałam z przyjaciółką z gór do Krakowa, a przyszli teściowie zaproponowali, żebym poszła z nimi na imieniny cioci. Panikowałam, bo w plecaku miałam jedną niezbyt elegancką sukienkę, a było za późno, żeby chodzić po sklepach. Mama Jasia spokojnie otworzyła szafę, poszukała w niej butów dla mnie, znalazła też torebkę. Od tamtej pory jesteśmy przyjaciółkami.

Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski/EAST NEWS/Fotek/REPORTER

Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk Kapif

Dominika Kulczyk

Zanim odnalazła swój styl, zdarzało jej się zaliczać stylistyczne wpadki.

Dominika KulczykKapif

Dominika KulczykREPORTER/Wojda/REPORTER

Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk Kapif

Dominika Kulczyk

Kiedyś Dominika nosiła krótką fryzurę. Wyglądała dziewczęco, choć trochę niepoważnie.

Dominika KulczykREPORTER/Graf/Reporter

Decyzja o zapuszczeniu włosów zapadła, gdy Dominika postanowiła poważnie wejść w interes swojego ojca. Jako poważna bizneswomen musiała wyglądać elegancko i odpowiednio do wieku. Dziś nosi długie, gładko zaczesane włosy. Często podkręca końcówki, by falami opadały na ramiona. Czasami upina je w wysokie koki.

Dominika KulczykKapif

Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk Kapif

Dominika Kulczyk

Kulczyk nie lubi przesadzać z wydatkami. Nie widzi sensu w trwonieniu kroci na designerskie dodatki i akcesoria.

Często kupuję jedną sukienkę zamiast dwóch. Nie kupiłabym słynnej torebki Hermèsa "Birkin", choć mnie na nią stać, bo istnieje coś takiego jak niemoralna cena.

Trudno się nie zgodzić, bo kultowa torebka Birkin, która jest symbolem luksusu,  kosztuje 8 tysięcy dolarów, a zdarzają się również egzemplarze, za które trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk Kapif

Dominika Kulczyk

Jest zapaloną ekolożką. Jest założycielką i prezesem fundacji Green Cross Poland. Tak przedstawia się na stronie fundacji:

Założycielka polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Green Cross. Jest jego fundatorem i wiceprezesem.Specjalista komunikacji i relacji multikulturowych, strategicznej filantropii i CSR. Ma bogate doświadczenie w zarządach, radach nadzorczych i prowadzeniu fundacji. Współzałożycielka ?Values?, grupy firm doradczych. Redaguje Magazyn Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar ?BR&?. Od lat pasjonuje się ochroną środowiska - czytamy.

Kulczyk uważa, że problemy ekologii są przyczyną wielu problemów na świecie.

Od ekologii zaczyna się całe mnóstwo problemów, z którymi potem borykają się organizacje zaangażowane w pomaganie. Bo zmiany klimatyczne powodują suszę, brak wody, ma miejsce sytuacja głodu, wtedy od razu angażowane są organizacje, które w temacie głodu pomagają,  jest migracja ludzi, w związku z tym sytuacja konfliktów zbrojnych, bieda, głód, brak edukacji i tak naprawdę, jak przyjrzeć się tematom ekologii, to często jest przyczyna i początek - mówiła w "Dzień dobry TVN".

Kulczyk nie tylko z założenia jest ekolożką, ekologię stara się wcielić także w życie codzienne.

Sztuczne futra są mniej ekologiczne niż naturalne. Trzeba wyobrazić sobie fabrykę sztucznych futer, do produkcji których potrzeba ton plastiku, ropy, energii i ścieki z tej fabryki, które trafiają do otoczenia. Mam kilka futer po mamie, ale to też pewnego rodzaju ekologia, bo u mnie dostały drugie życie - powiedziała w wywiadzie dla "Twojego Stylu".
Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk Kapif

Dominika Kulczyk

Kulczyk nie lubi wyrzucać ubrań. Uważa, że w innych rękach mogą dostać kolejne życie.

Noszę rzeczy po mamie, mam po niej wiele ciuchów, wymieniam się też z przyjaciółkami. Nie mam problemu, gdy pokazuję się w ubraniu, które miałam już na sobie na jakiejś imprezie. I nawet korci mnie, żeby iść na kilka imprez z kolei w tej samej sukience. Taka mała demonstracja - żartowała w rozmowie z "Twoim Stylem".
Dominika Kulczyk i Tomasz Ossoliński Dominika Kulczyk i Tomasz Ossoliński Kapif

Dominika Kulczyk

Dominika jest związana z polskim światem mody i chętnie pojawia się na pokazach. Od lat przyjaźni się także z projektantem Tomaszem Ossolińskim.

Dominika Kulczyk i Tomasz OssolińskiKapif

Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk Kapif

Dominika Kulczyk

Na bankiety wybiera wytworne kreacje, ale na co dzień również nie rezygnuje z elegancji. Łączy ją jednak ze stylem sportowym - nosi szpilki do jeansów i żakiety do t-shirtów.

Dominika KulczykKapif

Dominika KulczykKapif

Dominika KulczykKapif

Dominika Kulczyk, Jan Lubomirskim, Lanckoroński, Joanna Przetakiewicz, Jan Kulczyk. Dominika Kulczyk, Jan Lubomirskim, Lanckoroński, Joanna Przetakiewicz, Jan Kulczyk. Kapif

Dominika Kulczyk

Dziś Dominika Kulczyk uchodzi za niezwykle elegancką kobietę i chętnie podgląda najnowsze trendy. W 2012 roku pojawiła się na pokazie La Manii, której dyrektor generalną jest Joanna Przetakiewicz, partnerka jej ojca, Jana Kulczyka. Córka najbogatszego Polaka pozowała także z Aleksandrą Kwaśniewską.

Dominika Kulczyk, Aleksandra KwaśniewskaKapif

Księżna Dominika Kulczyk-Lubomirska, córka miliardera Jana Kulczyka i książę Jan Lubomirski-Lanckoroński potomek rodu książęcego,po 10 latach małżeństwa postanowili odnowić przysięgę małżeńską. Ceremonia odbyła się 11 września 2011 przy Rynku Głównym w Krakowie. Książęca para ma dwójkę dzieci Jaremiego Sebastiana i Weronikę Karlę Konstancję. Z okazji 10 rocznicy śluby, para zorganizowała Bal Charytatywny na Zamku w Wiśniczu, który jest własnością rodu. I to nie byle jaki, na balu bawiło się 700 gości. Każdy z nich zamiast prezentów lub kwiatów, wspomógł Księżna Dominika Kulczyk-Lubomirska, córka miliardera Jana Kulczyka i książę Jan Lubomirski-Lanckoroński potomek rodu książęcego,po 10 latach małżeństwa postanowili odnowić przysięgę małżeńską. Ceremonia odbyła się 11 września 2011 przy Rynku Głównym w Krakowie. Książęca para ma dwójkę dzieci Jaremiego Sebastiana i Weronikę Karlę Konstancję. Z okazji 10 rocznicy śluby, para zorganizowała Bal Charytatywny na Zamku w Wiśniczu, który jest własnością rodu. I to nie byle jaki, na balu bawiło się 700 gości. Każdy z nich zamiast prezentów lub kwiatów, wspomógł "Fundację Książąt Lubomirskich", która ma na celu zakup karetki ratunkowej dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Świętowanie 10 rocznicy ślubu było doskonałą okazją do podtrzymania tradycji rodzinnych. To już trzeci tego typu bal zorganizowany na Zamku w Wiśniczu. Pośród gości znaleźli się ludzie sztuki, kultury, biznesu, oraz oczywiście słynna rodzina gospodarzy. Forum

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk nie tylko żyje ekologicznie, ale także stawia na ekologiczną dietę. Kulczyk na swoim Facebooku promuje zdrowe odżywianie. W jednym z wpisów chwaliła się, że "przemyciła" dzieciom zdrową kaszę jaglaną.

Sobotnie śniadanie....bez porannego pośpiechu, ale jednak z przemyconą dzieciom kaszą jaglaną  Powtarzając za Smakoterapią ...kasza jaglana jako jedyna wśród zbóż ma odczyn zasadowy, czyli nie zakwasza organizmu, a podnosi jego odporność - napisała na Facebooku.

Facebook Dominiki KulczykFacebook.com/DominikaKulczykLubomirska

Innym razem zachęcała do stosowania ekologicznej przyprawy piernikowej.

Zatem i my PIECZEMY DZIŚ PIERNICZKI. Zapach ekologicznej piernikowej przyprawy - pisała.

Facebook Dominiki Kulczyk

Dominika Kulczyk jeśli juz pije kawę to... orkiszową. Do czego też namawia swoich fanów.

Poniedziałek. Kawa. Tak!!! Dziś Orkiszowa - pisze.

Facebook Dominiki KulczykFacebook.com/DominikaKulczykLubomirska

Dominika Kulczyk-Lubomirska. Dominika Kulczyk-Lubomirska. Kapif

Dominika Kulczyk

Dziś Dominika stawia na stonowaną elegancję, bez zbędnych szaleństw, ale jednocześnie ze sporą dawką fantazji. Nie jest łatwo nie popaść w takiej sytuacji w przesadę, ale jednej z najbogatszych Polek udaje się zręcznie balansować w obrębie dobrego smaku. Na polskie salony wnosi światową modę. Chodzi w kreacjach od Dolce & Gabbana czy Herve'a Legera. Trzeba przyznać, że metamorfoza, jaką przeszła jest imponująca.

Dominika KulczykKapif

Dominika KulczykKapif

Dominika KulczykKapif

Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk Kapif

Dominika Kulczyk

Śmiało można powiedzieć, że ostatni rok wywrócił jej życie do góry nogami. Dominika Kulczyk po 12 latach rozwiodła się z mężem, księciem Janem Lubomirskim-Lanckorońskim. Zmiany zaszły także na polu zawodowym, córka Kulczyka ma poprowadzić w TVN własny program. Będzie to format pokazujący, jak córka miliardera pomaga ludziom mieszkającym w najbiedniejszych regionach świata. Dominika Kulczyk zamierza także bardziej zaangażować się w organizację Green Cross. Czy te zmiany będą oznaczać także nowy styl? Mamy nadzieję, że nie, bo styl, który przedstawia dziś sobą jest godny pochwały.

 

 

Więcej o: