Nie chcieli jej w "VoP", ale wygrała "Szansę na sukces", a teraz "Must be the music". Kim jest ShataQs?

Od kilku lat stara się zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. Kiedyś występowała jako Małgorzata Kuś i pod pseudonimem MaggieQs.
ShataQs ShataQs KAPiF

ShataQs

Szóstą edycję programu "Must be the music. Tylko muzyka" wygrała charyzmatyczna wokalistka ShataQs. Jury i widzów oczarowała nie tylko głosem, ale też osobowością. Jej charakter podkreślają oryginalne stroje oraz liczne warkoczyki.

 

ShataQsScreen z Facebooka

Małgorzata Kuś, bo tak naprawę nazywa się laureatka "MBTM", występowała kiedyś pod zupełnie innym pseudonimem. Jako MaggieQs próbowała zrobić karierę dobrych kilka lat. Była aktorką Teatru Muzycznego Buffo i Viva Art w Warszawie. Wygrała też finał "Szansy na sukces" w 2001 roku. Przez 10 lat koncertowała po świecie. W końcu zdecydowała się ponownie wziąć udział w telewizyjnym show.

ShataQs ShataQs Screen z Facebooka

ShataQs

Niestety, wokalistce nie udało się wygrać "The Voice of Poland" - przegrała już na etapie bitwy. Wtedy też uznała, że w uporaniu się z porażką pomoże jej zmiana wizerunku i pseudonimu.

Meggie nigdy nie było moje. Mi osobiście ten pseudonim estradowy uwierał - powiedziała dla td-24.pl. - Moi znajomi z Jamajki fantastycznie wymawiali moje imię: "Malgoszata", a w skrócie "Szata". I tak zostało, stojąc przed lustrem stwierdziłam, że ja jestem właśnie "Szata".

ShataQs ShataQs KAPiF

ShataQs

Wyjechała w podróż do Japonii i, jak twierdzi, tam odnalazła "swoje prawdziwe ja". To właśnie tam napisała tekst piosenki "You're beautiful".

Był zainspirowany losem wielu ludzi, którzy podjęli katastrofalne w skutkach decyzje, a mogliby podbić świat, gdyby byli bardziej świadomi swojej wartości i siły. Wszyscy jesteśmy piękni i nie musimy się dopasowywać. Jesteśmy wspaniali, bo jesteśmy inni, różni, zwariowani.

 

ShataQsScreen z Facebooka

 

ShataQs uważa, że udało się jej wygrać "Must be the music", ponieważ miała możliwość zaprezentowania własnej kompozycji.

To zupełnie inny program od The Voice of Poland, w którym też brałam udział. Must Be The Music daje szansę zaprezentowania własnej twórczości i mi właśnie o to chodziło. Sama przecież tworzę. W Must Be The Music startują prawdziwe perełki, program promuje fajnych, odjechanych artystów.

Wokalistka obecnie pracuje nad nową płytą i dostaje coraz więcej propozycji koncertów w Polsce. Jednak marzy o tym, aby na stałe mieszkać w Tajlandii, a do swojego rodzimego kraju przyjeżdżać tylko na koncerty.