Szklarnia, warzywnik, kącik wypoczynkowy. Tak wygląda piękny ogród Danuty i Lecha Wałęsów

Danuta i Lech Wałęsowie mają piękny dom z ogrodem w Gdańsku na ulicy Polanki. To w tym ogrodzie odbywają się słynne przyjęcia imieninowe byłego prezydenta. Zobaczcie zdjęcia.
Danuta Wałęsa. Danuta Wałęsa. AG

Ogród Wałęsów

Szklarnia pełna jest ogrodowych przysmaków. Dumą pani Danuty są pomidory: czerwone, żółte i czarne. Była pierwsza dama w każdej wolnej chwili krząta się wśród grządek, podlewa pomidory, przycina morele.

Dom wraz ogrodem kupiliśmy w 1988 roku. Działka liczy 62 ary. Wtedy były tu istne chaszcze, w których gubiły się dzieci. Trzeba było wszystko wykarczować. Dosłownie! Pozostawiliśmy tylko świerki i drzewa owocowe. Najpierw pomagała nam pewna firma, ale szybko z niej zrezygnowałam i sama zajęłam się urządzaniem ogrodu - mówi w wywiadzie dla portalu E-ogrody.pl.

Ogród Wałęsów

Widok na dom od strony warzywnika, bez którego pani Danuta nie wyobraża sobie swojego ogrodu.

Ogród bez pomidorów, jabłek, gruszek, moreli? To nie dla mnie! Uprawiam niemal wszystkie gatunki owoców i warzyw. Właśnie posiałam fasolkę szparagową i czosnkowy szczypiorek. Co roku robię też przetwory. Szczególnie tarte buraczki w słoikach, z których przygotowuję potem wigilijny barszcz - czytamy jej wypowiedź na E-ogrody.pl.
Ogród Wałęsów. Ogród Wałęsów. AG

Ogród Wałęsów

Kącik wypoczynkowy pod starą jabłonią urządzony w rustykalnym stylu.

Więcej zdjęć znajdziecie na portalu E-ogrody.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.