Od pulchnej chłopczycy do seksownej ikony mody. Metamorfoza Mai Hirsch [NAJWIĘKSZE METAMORFOZY GWIAZD]

Maja Hirsch to piękna aktorka, która lubi eksperymentować ze swoim wyglądem. Chociaż wcześniej stroniła od bankietów, a jej styl był często krytykowany, teraz można ją coraz częściej zobaczyć na czerwonym dywanie w dobrze dobranych strojach. Zobacz, jak się zmieniła.
Maja Hirsh Maja Hirsh Screen M jak miłość

Dzieciństwo i pierwsza ważna rola

Maja Hirsh urodziła się w 1977 roku w Warszawie, ale z dzieciństwem kojarzy jej się głównie Rosja. Wakacje spędzała bowiem u babi w Leśnym Miasteczku, małej miejscowości położonej pod Moskwą.

Moja mama Galina jest rodowitą Rosjanką i w tym miasteczku mieszkała moja babcia. Jeździliśmy tam dosyć często. Pamiętam, że gdy byłam dzieckiem, trudno mi było zrozumieć, dlaczego tu w Polsce wyzywają nas od Ruskich, a tam w Rosji od Polaków. Dziś cieszę się, że mam takie korzenie - powiedziała w rozmowie z Se.pl.

Maja była dość pulchnym dzieckiem, często objadła się słodyczami.

Dom babci to był fantastyczny bajkowy świat, pełen rosyjskich cukierków. "Złoty kluczyk", bo tak nazywały się te słodycze, babcia chowała w starym kredensie. Jako osoba, która przeżyła wojnę, miała ogromne ilości różnych, schowanych rzeczy - mąki, cukru i... cukierków. Wiedziałam, gdzie leży kluczyk do kredensu i gdy nikt nie patrzył, podkradałam się do niego i podbierałam je garściami.
Maja HirschScreen M jak miłość

Była grzecznym dzieckiem, ale do czasu. Z biegiem lat zmieniała się w młodą buntowniczkę.

Jak wspomina moja mama, głównie milczałam i dużo się uśmiechałam. Zaczęłam być ekstrawertyczna dopiero, gdy skończyłam siedem lat i zaczęłam edukację w podstawówce. Nauka szła mi nieźle, ale wciąż miałam obniżoną ocenę z zachowania za gadanie.

Maja szybko odnalazła swój styl. Nie była słodką lolitką. Z dziewczynki przeistoczyła się w chłopczycę.

Wychowywałam się na warszawskim Grochowie, na osiedlu Majdańska. W dzieciństwie trochę się szlajałam z chłopakami po ulicach, ale dosyć szybko zaangażowałam się w ZHR. Harcerstwo wychowywało mnie chyba bardziej niż moi rodzice. To nie było noszenie mundurków, a za rogiem popalanie papierosków, ale porządny skauting - wyznała.

Polscy widzowie poznali Maję jako Izę w serialu "M jak miłość". Hirsch zagrała przyjaciółkę Małgosi, Joanny Koroniewskiej. Chyba każdy pamięta jak wtedy wyglądała? Krótkie włosy, męskie stroje.

Maja HirschScreen M jak miłość

Maja Hirsch Maja Hirsch KAPIF

Zrzucanie wagi

W ciąży z córką Marią, aktorka dużo przytyła i czuła się bardzo źle z dodatkowymi kilogramami. Po porodzie zaczęła walkę z nadwagą.

Pod koniec ciąży ważyłam ponad 100 kg. Wyglądałam jak wielka foka. Po porodzie zostało mi ponad 20 kilo do zrzucenia. Zaczęłam biegać - czy mróz czy deszcz biegałam po lesie. Kupiłam sobie bieżnię do piwnicy. Dojście do formy zajęło mi cały rok, miałam z czego zrzucać - powiedziała w programie "Między kuchnią a salonem".
Maja Hirsch Maja Hirsch Kapif

Wpadki modowe

Aktorka nie wróciła już do starej wagi, ale na koncie miała wiele modowych wpadek. Tutaj w 2008 roku przed rozpoczęciem serialu "BrzydUla". Bohaterka, w którą wcieliła się Hirsch w serialu ma wyśmienity gust. Aktorce jeszcze wtedy zabrakło wyczucia stylu.

Maja HirschKAPIF

Jacek Braciak i Maja Hirsch z córką Marią Jacek Braciak i Maja Hirsch z córką Marią KAPIF

Rodzina

Maja Hirsch od lat związana jest z aktorem Jackiem Braciakiem, z którym również grała w serialu "BrzydUla". Wychowują razem córkę Marysię. Parę dzieli 16 centymetrów wzrostu.

Marzę o wysokich obcasach, ale w nich mam aż 190 cm wzrostu! Mało który mężczyzna jest tak wysoki - wyznała w wywiadzie dla portalu milionkobiet.pl

Maja Hirsch i Jacek BraciakKapif

maja hirsch, jacek braciakKapif

Maja Hirsch Maja Hirsch Kapif

Zmiany do roli

W odróżnieniu od innych aktorek w każdej roli Hirsh wygląda inaczej. Zapytana czy lubi takie zmiany fizyczne odpowiedziała:

Uwielbiam!!!!! Dlatego nikt mnie prawie nie rozpoznaje na ulicy. Wie pan, jakie to jest fajne? Jestem fanką zmieniania do roli koloru oraz długości włosów, postarzania się lub odmładzania (oczywiście metodami charakteryzatorskimi) i żonglowania różnymi drobnymi zmianami, aby tak naprawdę różnić się od Mai Hirsch - powiedziała w wywiadzie dla portalu superseriale.se. - Czytałam m.in.: "Ooch, Maja Hirsch - jak ona pięknie się starzeje", albo "O jeju, zrobiła sobie trwałą, koszmarnie wygląda". Nikt nie brał pod uwagę, że zmieniłam się na potrzeby roli - dodała

Maja HirschKapif

Maja HirschKapif

Maja HirschWBF

Maja HirschKapif

Maja Hirsch. Maja Hirsch. WBF

Po "BrzydUli"

W serialu "BrzydUla" widzieliśmy aktorkę w samych dobrze dobranych kreacjach. Styliści w serialu mieli pewnie wpływ na Hirsch, ponieważ i jej styl diametralnie się zmienił. Zaczęła interesować się modą i na czerwonym dywanie wygląda znakomicie. Po serialu zaczęła, jak przyznaje, dostawać więcej propozycji.

Zdecydowanie, przed "BrzydUlą" niewiele się działo. Dużo zawdzięczam tej produkcji. Ale, cały czas zdaję sobie sprawę, że nie zawsze będzie tak jak jest, że znów mogę nie mieć pracy. Dlatego nie popadam w zachwyt, nie można dać się zwariować, bo nagle może przyjść rozczarowanie. W tym zawodzie nie ma nic pewnego - wyznała w wywiadzie dla film.wp.pl.

Maja HirschKapif

Maja Hirsch. Maja Hirsch. Kapif

Wygląda pięknie

Hirsch nie lubiła pokazywać się "na salonach", twierdziła w wywiadach, że jest aktorką i nie potrzebuje tego typu imprez. Ostatnio jednak widzimy ją na bankietach coraz częściej, a w lipcu tego roku wyznała:

Nabrałam do siebie ogromnego dystansu i postanowiłam wykorzystać tę bardziej rozrywkową sferę swojego zawodu - powiedziała w wiadomosci24.pl.

Teraz aktorka nie przypomina zupełnie siebie sprzed lat!

Maja Hirsch Kapif

Maja HirschWBF