Razem mieszkały, klepały się w pupę lub broniły przed atakami mediów. Te gwiazdy wiedzą, co to przyjaźń

Niektóre to prawdziwe papużki nierozłączki, inne, choć nie mogą ze sobą przebywać często, i tak skoczą za sobą w ogień. Mowa o znanych przyjaciółkach i przyjaciołach. Zobacz kolejną część zaskakujących przyjaźni w show-biznesie.
Katarzyna Zielińska i Małgorzata Socha Katarzyna Zielińska i Małgorzata Socha Kapif

Katarzyna Zielińska i Małgorzata Socha

Rywalizacja? To nie dla nich. Katarzyna Zielińska i Małgorzata Socha to jedne z najlepszych przyjaciółek w polskim show-biznesie.

W wolnym czasie lubię się spotykać z Gosią Sochą - wyznała Zielińska na czacie internetowym "DDTVN". - Lubię ją za wszystko! Za jej talent, poczucie humoru i dystans do siebie.

Co aktorki robią, kiedy już uda im się spotkać?

Pijemy kawkę i nadrabiamy zaległości - dodała aktorka.

Małgorzata SochaWBF

Panie chodzą też razem na zakupy. Kiedy Socha była w ciąży, Zielińska pomagała jej kompletować ubranka dla nienarodzonej córeczki. Wiele razy zdarzało się też, że na imprezy i pokazy mody przyjaciółki przyjeżdżały jednym samochodem. Podobno aktorki wspierają się także w walce o nienaganną sylwetkę. Małgorzata Socha codziennie ćwiczy i nie je węglowodanów. Przykład z przyjaciółki wzięła Zielińska, która również zmieniła nawyki żywieniowe.

Piję dużo zielonej herbaty, a dwa duże posiłki zastąpiłam czterema małymi. Rozstałam się z białym makaronem i pieczywem, w zamian jem ich razowe wersje - powiedziała niedawno Zielińska.

ZielińskaKAPIF

Aktorki mogą sobie zaufać. Kiedy Socha wypytywana była o zaręczyny Zielińskiej, ta skomentowała całą sytuację tylko krótkim "Nie wiem". Taka przyjaciółka to skarb!

Salma Hayek i Penelope Cruz Salma Hayek i Penelope Cruz FACE TO FACE/REPORTER/VanStory/face to face

Salma Hayek i Penelope Cruz

Te piękne aktorki znają się jeszcze z czasów, kiedy nie były sławne. Gdy Cruz przyjechała do Los Angeles zagrać w swoim pierwszym hollywoodzkim filmie, nie znała nikogo oprócz Salmy. To ona zabrała ją z lotniska i przywiozła do swojego domu. Zaopiekowała się przyjaciółką, pomogła w nauce angielskiego i oprowadziła po mieście.

Kocham Salmę Hayek - wyznała Cruz. - Jesteśmy przyjaciółkami już naprawdę bardzo długo. Podziwiam ją i to, jaką długą drogę musiała przejść i nigdy nie zapomniała, kim jest. Ona zawsze szanuje zdanie innych i jest bardzo lojalna. Takimi cechami mogą pochwalić się tylko największe gwiazdy - cytuje wypowiedź aktorki portal penelope-cruz.com.

Actress Salma Hayek arrives at the Oscars at the Dolby Theatre on Sunday Feb. 24, 2013, in Los Angeles. (Photo by John Shearer/Invision/AP)JOHN SHEARER/INVISION/AP/John Shearer

Przez wiele lat aktorki marzyły, aby móc spędzać czas nie tylko prywatnie, lecz także zawodowo. Udało się to w 2006 roku, kiedy pojawiły się w produkcji "Sexipistols". Podczas trasy promującej film panie były ze sobą tak blisko, że podejrzewano je nawet o romans. Cruz dodała pikanterii doniesieniom łapiąc przyjaciółkę za pośladek na jednej z konferencji.

Chwyciłam Salmę za pupę tylko po to, by nadać konferencji tempa, bo wszyscy byli jacyś tacy smętni. I, oczywiście, atmosfera na sali od razu się zmieniła po tym, jak to zrobiłam - powiedziała Cruz.

Aktorka zaprzeczyła jednak doniesieniom o romansie:

Jesteśmy jak siostry, mamy podobne poczucie humoru - wyznała aktorka w programie Davida Lettermana.

Salma Hayek i Penelope CruzAG

Cruz i Hayek przetrwały też razem chwile grozy. Kiedy leciały na plan filmowy, ich samolot był o włos od wypadku.

Byłyśmy bliskie śmierci. W tamtym momencie przeszła mi przez głowę taka myśl, że może i zginę, ale za to obok mnie będzie moja najlepsza przyjaciółka - cytuje wypowiedź Cruz portal geniusbeauty.com.

Penelope CruzJOEL RYAN/INVISION/AP/Joel Ryan

KATARZYNA CICHOPEK i ANDZELIKA PIECHOWIAK KATARZYNA CICHOPEK i ANDZELIKA PIECHOWIAK EAST NEWS/VIPHOTO

Katarzyna Cichopek i Andżelika Piechowiak

Przyjaźń Kasi Cichopek i Andżeliki Piechowiak zaczęła się na planie serialu "M jak Miłość". Cichopek na czacie w "DDTVN", wyznała, że Piechowiak jest jedną z jej bliskich koleżanek.

Od wielu lat znam i koleguję się z braćmi Mroczek. Ostatnio dołączyła do nas znowu Ania Mucha i uwielbiam spędzać czas i rozmawiać z Angeliką Piechowiak - powiedziała aktorka.

Aktorki spędzały ze sobą tyle czasu, że w końcu wpadły na pomysł wspólnych warsztatów dla mam. Panie jeżdżą po całej Polsce, prowadząc razem szkolenia "Mamy sexy mamy". Gdy Piechowiak usłyszała o pomyśle Cichopek, nie miała wątpliwości, czy pomóc przyjaciółce.

Przyjaźnimy się z Kasią prywatnie, więc kiedy wspomniała o tym pomyśle, natychmiast byłam gotowa do współpracy - powiedziała w wywiadzie dla m.interia.pl.

Kasia CichopekKapif

Cichopek, Hakiel, PiechowiakKapif

Katarzyna Cichopek, Andżelika Piechowiak, Piotr SzwedesKAPIF

Katarzyna Cichopek i Andżelika PiechowiakScreen Facebook

Victoria Beckham i Eva Longoria Victoria Beckham i Eva Longoria AP

Victoria Beckham i Eva Longoria

Victoria Beckham i Eva Longoria przyjaźnią się, odkąd zamieszkały koło siebie w Los Angeles. Panie przyznają w wywiadach, że wolny czas lubią spędzać razem i nie robią wtedy nic nadzwyczajnego.

Kiedy się spotykamy, po prostu rozmawiamy, jemy - cytuje wypowiedź Longorii portal express.co.uk.

Aktorka powiedziała niedawno, że ona i Beckham są nawet nudne.

Ludzie ciągle mówią, że są zazdrośni o przyjaźń moją i Victorii Beckham, ale naprawdę, my jesteśmy całkiem nudne - cytuje wypowiedź aktorki portal heart.co.uk. - Rozmawiamy po prostu o normalnych kobiecych sprawach i pożyczamy sobie ubrania - dodaje.

LG Fashion Touch - Eva Longoria i Victoria Beckham twarzami LG Lotus Elite i LG Rumor Touch LG/Facebook

Victoria Beckham, left, chats with actress Eva Longoria, right, as her husband David Beckham of Los Angeles Galaxy, plays in the friendly match against Chelsea at the Home Depot Center in Carson, Calif., Saturday, July 21, 2007. (AP Photo/PA, Owen Humphreys) ** UNITED KINGDOM OUT NO SALES NO ARCHIVE EDITORIAL USE ONLY **Fot. Owen Humphreys AP

Popularne panie chętnie dzielą się wspólnymi zdjęciami na portalach społecznościowych.

Wspaniała kolacja z moją @victoriabeckhami i najlepszym stylistą fryzur na świecie @kenpaves - napisała Longoria pod wspólnym zdjęciem.

Victoria Beckham i Eva LongoriaScreen Instagram

Panie są ze sobą na tle blisko, że Beckham poprosiła Longorię, aby ta została matką chrzestną jej córki Harper. Aktorka oczywiście się zgodziła.

oscary 2012, eva longoria, victoria beckhamCELEBRITYVIBE / SPLASH NEWS/EAST NEWS/CelebrityVibe / Splash News

Joanna Kurowska, Agata Młynarska. Joanna Kurowska, Agata Młynarska. FORUM

Agata Młynarska i Joanna Kurowska

Młynarska i Kurowska, choć podobno są jak dwa żywioły, przyjaźnią się od lat. To właśnie dzięki Agacie, Joanna poznała swojego męża Grzegorza. Za co panie tak się lubią?

Mnie ujęła pogoda ducha Joanny i to, że jest takim rajcownikiem - powiedziała Kurowska w "Gali".
A mnie w Agacie spodobało się to, że jest osobą, która się bardzo rozwija. Do takich osób lgnę. Są mi bliskie i od nich się uczę - dodała w wywiadzie Kurowska.

Panie powtarzają, że bardzo dużo ich łączy. Co na przykład?

Nietolerancja dla banału i tandety - powiedziała Kurowska w "Gali". - Wydaje mi się, że ten rodzaj przyciągania i podobieństw jest bardzo dobry w przyjaźni. Nawet lakier do paznokci mamy dzisiaj taki sam.

joanna kurowska, agata młynarskaFORUM

Prezenterka i aktorka mogą na siebie liczyć. Przekonała się o tym Młynarska, kiedy ciężko zachorowała.

Kiedyś jednak znalazłam się w autentycznym krachu zdrowotnym. Byłam w szpitalu zakaźnym ciężko chora, w sytuacji, w której właściwie nie miałam nikogo, u kogo mogłabym się znaleźć podczas rekonwalescencji, gdzie czułabym się dobrze, bezpiecznie i bez poczucia, że moja obecność jest problemem - wyznała Młynarska. - Joanna powiedziała, że mam zamieszkać u niej. Oddała mi swój pokój, zapaliła świece, pościeliła łóżko i ja jako ten Łazarz dochodziłam do siebie.

Panie przyznają też, że mają romans, ale...

Mamy romans. Intelektualny. To, co nam się z Agatą przydarzyło, to jest coś bardzo ładnego. Przecież ludzie mogą przejść przez życie i nie doświadczyć prawdziwej przyjaźni.

Olga Bończyk, Agata Młynarska, Małgorzata Pieńkowska, Joanna KurowskaKAPIF

 Tom Cruise i Jada Pinkett Smith Tom Cruise i Jada Pinkett Smith AG

Tom Cruise i Jada Pinkett Smith

Tom Cruise i Jada Pinkett Smith, żona aktora Willa Smitha, jest wierną przyjaciółką najsłynniejszego scjentologa, podobnie zresztą jak jej mąż. Kiedy rozpadło się małżeństwo Cruise'a, opinia publiczna opowiedziała się po stronie Holmes. Jednak Pinkett, jak przystało na prawdziwą przyjaciółkę, wspierała gwiazdora "Mission: Impossible", nie tylko prywatnie, lecz także oficjalnymi deklaracjami w mediach.

Kate poznałam przez Toma - mówiła People.com. - Wszyscy mają jej taki obraz: biedna, mała Kate, nie miała dość siły, żeby o siebie zadbać. Jednak ludzie nie wiedzą, że za tą maską kryje się prawdziwa tygrysica. Wiem, co mówię! Kiedyś rozmawiałyśmy sobie i byłam naocznym świadkiem, jak wychodzi z niej waleczna tygrysica.

From left, Jada Pinkett Smith, Will Smith, and Willow Smith arrive at the 53rd annual Grammy Awards on Sunday, Feb. 13, 2011, in Los Angeles. (AP Photo/Chris Pizzello)AP/Chris Pizzello

Tom Cruise, Katie HolmesPrPhotos

Charlize Theron i Kristen Stewart

Charlize Theron i Kristen Stewart po raz pierwszy spotkały się w 2011 roku na planie ich wspólnego filmu "Królewna Śnieżka i Łowca". Nie minęło wiele czasu, zanim Charlize zaczęła opowiadać o swojej nowej przyjaciółce każdemu, kto chciał słuchać

Ja naprawdę, naprawdę, naprawdę kocham tę dziewczynę! Kocham ją tak, że skoczyłabym za nią w ogień. Ona jest niesamowita, po prostu niesamowita - rozpływała się o Stewart Theron w rozmowie z Sofeminine.co.uk

Kristen Stewart i Charlize Theron dla "Interview"Interview

Zofia Ślotała Zofia Ślotała AKPA

Anna Czartoryska i Zofia Ślotała

Anna Czartoryska i Zofia Ślotała przyjaźnią się i wspierają, także zawodowo. Była dziewczyna Szyca jest stylistką aktorki, pomagała m.in. dobrać dodatki i suknię Czartoryskiej, kiedy ta brała cichy ślub z Michałem Niemczyckim. Jednocześnie zachowała 100% dyskrecję w kontaktach z ciekawskimi dziennikarzami.

Nic nie wiem. Zresztą powiedziałam Ani, że jeśli chce mieć spokój, to żeby nikomu nic nie mówiła - odpowiedziała stylistka wypytywana o szczegóły sukni ślubnej Czartoryskiej przez Fakt.pl.

Anna czartoryska i Michał NiemczyckiFacebook

Anna Czartoryska, Agnieszka Jastrzębska, Zofia ŚlotałaKAPIF

Kuba Wesołowski i Olivier Janiak Kuba Wesołowski i Olivier Janiak Kuba Wesołowski i Olivier Janiak/kapif

Olivier Janiak i Kuba Wesołowski

Olivier Janiak poznał Kubę Wesołowskiego, kiedy ten dopiero zaczynał karierę.

Ja z Kubą się znam chyba od kilkunastu lat. Chyba pierwszy wywiad, jakiego udzielał w życiu, to był właśnie dla mnie - wyznał Olivier Janiak w programie "DD TVN". - Najbardziej zabawna sytuacja, jaka wiąże mnie z Kubą to taka, jak kiedyś zaprosiłem go na jakąś imprezę. On wraca do mnie taki podekscytowany "Chodź ze mną, muszę Ci kogoś pokazać, poznałem super dziewczynę". No i zaprowadził mnie do baru, patrzę na tą dziewczynę i on mówi "zobacz, to jest Karolina" i wtedy przedstawił mi moją własną żonę - opowiedział prezenter.

Wesołowski przyjaźni się też z Karoliną Malinowską.

My od zawsze tworzymy trójkącik przyjacielski - powiedziała modelka.

Kuba Wesołowski i Karolina MalinowskaKuba Wesołowski i Karolina Malinowska/RN/Forum

Panowie bardzo często się spotykają. Nie raz paparazzi wyśledzili ich np. na wspólnych obiadach. Jak dobry przyjacielem jest Wesołowski przekonał się Janiak, kiedy jego żona leżała w szpitalu. Aktor odwiedzał Malinowską, wymieniając się "wartą" z Janiakiem.

Kuba WesołowskiKAPIF

07.07.2012 MIEDZYZDROJE , OLIWIER JANIAK PODCZAS FESTIWALU GWIAZD . FOT . LUKASZ WEGRZYN / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: FESTIWAL GWIAZD W MIEDZYZDROJACHFot. Łukasz Węgrzyn / Agencja Gazeta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.