"Pomyślałam: picuś-glancuś. Miałam wtedy inny obraz piłkarza." Poznaj historię miłości Roberta Lewandowskiego i Anny Stachurskiej

Są piękni i bogaci. Ich ślubem żyje teraz cała Polska. A jak to się zaczęło?
Anna Stachurska i Robert Lewandowski Anna Stachurska i Robert Lewandowski AP/Czarek Sokolowski

Właśnie wzięli ślub

Robert Lewandowski i Anna Stachurska to w tej chwili najbardziej gorąca para w Polsce. W ostatnią sobotę z wielką pompą odbył się ich ślub. Było światowo i na bogato. Do kościoła w Serocku przyjechali eleganckim białym Rolls-Roycem, a po ceremonii zabrali gości do pięknego dworku "Złotopolska Dolina" w Trębkach Nowych. Koszt wesela na 250 osób Se.pl szacuje na ok. 300 tysięcy złotych!

Ustabilizowane życie rodzinne to ważna sprawa dla każdego sportowca - powiedział Lewandowski kilka miesięcy temu pismu "Twoje imperium". - Trochę mnie denerwuje, że naszym życiem interesują się media. Ale wiem, że tak musi być. Mam nadzieję, że w dniu ślubu zachowamy jednak trochę prywatności.

Cóż, jak już wiemy, łatwo nie było. A teraz cofnijmy się w czasie i zerknijmy na początki wielkiej miłości, która właśnie doprowadziła Lewandowskiego i Stachurską przed ołtarz.

Robert Lewandowski i Anna Stachurska, ślubKapif

Anna Stachurska. Anna Stachurska. eastnews

Anna Stachurska

Anna Stachurska jest równolatką swojego męża - urodziła się w 1988 roku. Również jest związana ze sportem. Obecna pani Lewandowska to ponad 20-krotna medalistka i mistrzyni karate. Na swoim koncie ma m.in. tytuł mistrzyni Polski i złoty krążek w formule ko-go kumite. Swojego przyszłego męża poznała w 2007 roku w trakcie seminarium integracyjnego dla studentów Warszawskiej Wyższej Szkoły Edukacji w Polsce. Lewandowski nie spodziewał się, że ta drobna i piękna dziewczyna jest jedną z najlepszych w kraju karateczek.

Jak mnie Robert zobaczył, to pomyślał, że jestem tancerką baletową albo gram w tenisa - zażartowała rok temu w programie "DDTVN".

Z kolei, kiedy ona się dowiedziała, że Lewandowski jest piłkarzem, nie chciała mu dać swojego numeru telefonu.

Pomyślałam: picuś-glancuś, egoista. Miałam wtedy inny obraz piłkarza - przyznała.

Anna Stachurskafot. Agencja Gazeta

Robert Lewandowski Robert Lewandowski Fot. WOLFGANG RATTAY REUTERS

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski swoją wielką karierę zaczynał jako nastolatek w Partyzancie Leszno. Potem była Varsovia Warszawa i Legia. A potem kolejne transfery: Znicz Pruszków i Lech Poznań. W tym ostatnim klubie jego kariera nabrała rozpędu: 18 bramek uczyniło go królem strzelców sezonu 2008/2009 i przyczyniło się do zdobycia mistrzostwa ekstraklasy przez Lecha.

Robert LewandowskiInternet

Po Lechu przyszła pora na międzynarodową karierę. Kiedy skończył się kontrakt z klubem z Wielkopolski, "Lewy" przeszedł do Borussii Dortmund. O tym, jak ogromne poczynił postępy świadczą choćby ceny, jakie są skore zapłacić za niego kolejne kluby. Znicz Pruszków w 2006 roku zapłacił za niego 5 tysięcy złotych. 4 lata później Borussia zapłaciła za piłkarza... 4,5 miliona euro!

Kiedy jako nastolatek biegałem po boisku w barwach Varsovii, pragnąłem kiedyś grać w Lidze Mistrzów. Chyba każdy młody piłkarz o tym marzy. Ale to, co się stało w środę, przeszło moje najśmielsze marzenia i oczekiwania - powiedział w kwietniu portalowi Se.pl.

Borussia wygrała wtedy z Realem 4:1. Wszystkie gole dla zespołu z Dortmundu strzelił właśnie Lewandowski i Polska oszalała na punkcie "Lewego". Według Guardiana jest on teraz sklasyfikowany na 70. pozycji najlepszych piłkarzy na świecie. A menadżerzy Borussii zapewne nie żałują ani jednego euro wydanego na błyskotliwego piłkarza znad Wisły.

Bildnummer: 08311903  Datum: 05.07.2011  Copyright: imago/DeFodi  Dienstag 05.07.2011, 1. Bundesliga Saison 11/12 - in Dortmund, BVB Spieler unterschreiben Trikots, Robert Lewandowski (BVB) DeFodi001 ; GER Borussia Dortmund Nummer Ruckennummer Shooting Aufmacher premiumd xmk x0x 2011 quer Querformat 2011/2012 Bundesliga Bundesligasaison Fussball Fussballbundesliga Herren Saison football soccer training Autogramme to sign autographs     Image number 08311903 date 05 07 2011 Copyright imago DeFodi Tuesday 05 07 2011 1 Bundesliga Season 11 12 in Dortmund Borussia Players sign Jerseys Robert Lewandowski Borussia DeFodi001 ger Borussia Dortmund Number Back number Shooting Highlight premiumd xmk x0x 2011 horizontal Landscape 2011 2012 Bundesliga Bundesliga season Football Football Bundesliga men Season Football Soccer Training Autographs to sign autographsFot. EAST NEWS

Anna Stachurska i Robert Lewandowski Anna Stachurska i Robert Lewandowski KAPIF

Kawa z kardamonem

Lewandowski to twardy zawodnik na boisku, ale poza nim jest "do rany przyłóż".

Urzekł mnie opanowaniem, ciepłym i rozbrajającym uśmiechem. Totalne przeciwieństwo mnie, bo ja jestem ekspresyjną gadułą. Wkrótce umówiliśmy się na romantyczny spacer po Warszawie. Mieliśmy po 19 lat, gdy się poznaliśmy... - wspomina Stachurska na stronie Styl.pl.

Kiedy Lewandowski dostał pracę w Lechu Poznań, ukochana podążyła za nim.

Przeprowadzka to był skok na głęboką wodę, test dla związku. Oboje musieliśmy się nauczyć domowej organizacji. Przygotowuję nam posiłki, dbam też o suplementy, dobieram odpowiednie dla każdego z nas witaminy. Zaczęłam studiować zaocznie drugi kierunek - dietetykę. To moja pasja, a w przyszłości, być może zawód. Lubię, kiedy Robert mówi: "Zrób naszą kawę", mając na myśli tę specjalnie parzoną, z kardamonem, według kuchni pięciu przemian.

Doświadczenia wynikłe ze wspólnego mieszkania w Polce przenieśli do Niemiec.

Od dwóch lat mieszkamy w Dortmundzie, gdzie Robert gra i na co dzień trenuje - mówi dalej Stachurska. - Zależało mi na tym, żeby do wspólnego życia przenieść zwyczaje z mojego rodzinnego domu. Jemy więc razem posiłki, dużo rozmawiamy, celebrujemy ważne okazje, a w niedzielę chodzimy do kościoła. To nasza baza. Jeśli trwa sezon startowy, co tydzień wyjeżdżam na zgrupowania kadry, które trwają po kilka dni. W październiku zdobyłam mistrzostwo świata.

Robert Lewandowski, Anna StachurskaFacebook.com

Anna Stachurska, Robert Lewandowski Anna Stachurska, Robert Lewandowski Kapif

"Sodówka" nie uderzyła mu do głowy

Oczywiście, nie zawsze wszystko idzie jak po maśle.

Najmniej lubię w Robercie cechę, dzięki której jest dobrym zawodnikiem. To uparciuch. Ja wolę odpuścić. Ale rozpiera mnie duma, że sodówka nie uderzyła mu do głowy, choć tak wiele osiągnął. Jesteśmy parą, którą sport łączy, a nie dzieli.

Co na to Lewandowski?

Czasami wkurzam się, kiedy zostawia mi w samochodzie porozrzucane papierki, błyszczyki, okulary. Albo kiedy wychodzi z domu i zapomina wyłączyć telewizor. To roztrzepanie wynika z tego, że robi dużo rzeczy jednocześnie. Zdarza się nam razem chodzić na zakupy. Ania zawsze dopytuje, w czym lepiej wygląda. Jeśli usłyszy, że coś mi się nie podoba, jest zła i mówi, że się nie znam - czytamy na Styl.pl.

Ona roztrzepana, on - pedant. Wiedzieliście o tym?

Robert Lewandowski, Anna StachurskaKapif

Robert Lewandowski i Anna Stachurska Robert Lewandowski i Anna Stachurska facebook.com

Harmonijnie się uzupełniają

Na szczęście pomiędzy sportowcami nie ma rywalizacji, nie dochodzi też do konfliktu interesów. Lewandowski i Stachurska harmonijnie łączą miłość z obowiązkami.

Nie ma między nami rywalizacji - powiedziała Stachurska w "DD TVN". - Ja spełniam swoje marzenia, swoje cele zawodowe i jednocześnie mocno trzymam kciuki za Roberta.

Wygląda jednak na to, że taki układ będzie działał tylko do czasu. W kolejnej wypowiedzi karateczki pojawia się bowiem zapowiedź podporządkowania w przyszłości swojego życia karierze ukochanego.

Póki jestem młoda, na pewno nie zrezygnuję z karate, nawet jeżeli nasza rodzina by się powiększyła. Ale wiem o tym, że to na pewno ja będę musiała kiedyś zrezygnować i w jakiś sposób podporządkować się i zająć domem, rodziną. Zdaję sobie z tego sprawę. Ale póki jestem młoda i mogę wykorzystać swój czas, swoje plany zawodowe staram się w 100 % realizować i spełniać swoje marzenia.

Niewykluczone, że to racjonalna kalkulacja. Portal Finanzamt.pl informuje, że Lewandowski zarabia obecnie około 1,5 miliona euro rocznie. Do tego dochodzi premia wysokości 180 tysięcy euro za każde 20 rozegranych spotkań i oczywiście pieniądze za kontrakty reklamowe. Taki pułap finansowy zapewne trudno byłoby osiągnąć Stachurskiej w karate.

 

Robert Lewandowski, Anna StachurskaKapif

 

Robert Lewandowski. Robert Lewandowski. Robert Lewandowski

Ma pięknie rzeźbione ciało

Oprócz tego, że są sympatyczną parą, bardzo przyjemnie też się na nich patrzy. Umięśnionego torsu Lewandowkiemu zazdrości nawet Kuba Wojewódzki.

Naprawdę tak wyglądasz? Powiedz, że to Photoshop, zrób mi dobrze! - prowokował piłkarza w swoim programie.
Nie będę kłamał, siłownia jest bardzo ważna, ten element wpływa na to, ile zawodnik ma siły - wytłumaczył Wojewódzkiemu Lewandowski.

Rzeczywiście, patrząc na tego przystojnego i bogatego mężczyznę, łatwo zapomnieć, że wszystko co osiągnął, przyszło wskutek ciężkiej pracy. Nawet wakacje trzeba w jakiś sposób podporządkować katorżniczemu wysiłkowi niezbędnemu na najlepszych stadionach świata. O swoim niedawnym urlopie na Mazurach tak opowiadał portalowi Giżycko.wm.pl:

Mam dwutygodniowy urlop. Korzystam ze wszystkiego, co tu jest dostępne w ośrodku i mimo, że to jest urlop, codziennie biegam. Poza tym pływamy na skuterach i łodziach motorowych.

Oprócz aktywnego wypoczynku, piłkarz lubi sobie czasami pofolgować w wirtualnym świecie.

Robert LewandowskiFacebook.com

Robert LewandowskiFacebok.com

 

Robert Lewandowski, Anna Stachurska Robert Lewandowski, Anna Stachurska Kapif

Miłość jest najważniejsza

Teraz młodą parę czeka poślubna wyprawa na Seszele. Niezbyt długa, bo 3 lipca Lewandowski musi już być na zgrupowaniu. Miesiąc miodowy trzeba będzie zatem przełożyć. Wiedzą jednak, jak ważne jest szczere mówienie o swoich uczuciach.

Ani Robert ani ja nie mamy problemu z mówieniem "kocham cię". Jeżeli będziemy mieli dzieci, to też je tego nauczymy - powiedziała Stachurska Stylowi.pl.

Robert Lewandowski, Anna StachurskaKapif

Więcej o: