Bijoch, Frąckowiak, Streich - polskie modelki światowej sławy na otwarciu butiku Louis Vuitton

Polskie gwiazdy modelingu zjechały do Warszawy na otwarcie butiku Louisa Vuittona.
Zuzanna Bijoch Zuzanna Bijoch Kapif

Zuzanna Bijoch

Zuzanny Bijoch nikomu przedstawiać nie trzeba. Polska piękność podbiła świat mody w zaskakującym tempie. W 2007 roku wygrała konkurs "Bravo Girl" i D'vision. Miała wtedy 13 lat. Dołączyła do teamu agencji Next Models. W 2011 roku została twarzą kampanii reklamowej Prady i wtedy zaczęła się jej kariera.

Początki były trudne. Wcześniej zawsze obok mnie byli rodzice, siostra. Poza nauką w szkole prawie nie miałam innych obowiązków. Nie musiałam myśleć o zorganizowaniu sobie podróży czy posiłków. Tym zajmowali się rodzice. Teraz spadło to na mnie. Dochodziło jeszcze najważniejsze czyli praca, i to bez taryfy ulgowej. W modelingu jak w każdym biznesie oczekuje się od pracowników profesjonalizmu... Niełatwe było przestawienie się z beztroskiego dziecka w osobę bardziej dorosłą i odpowiedzialną za siebie. Często towarzyszyły mi dylematy - jak zachować się w pewnych sytuacjach, bo dziewczyna w wieku 15 lat nie wie do końca, co wypada, czego nie wypada - opowiedziała o początkach kariery w rozmowie z Ellle.pl.

Zuzanna BijochKapif

Zuzanny nie mogło zabraknąć na otwarciu pierwszego w Polsce butiku marki Louis Vuitton. Dziewczyna odegrała bardzo ważną rolę w jednej z ostatnich kampanii reklamowych tego domu mody.

Zuzanna BijochKapif

Zuzanna Bijoch Zuzanna Bijoch Kapif

Zuzanna Bijoch

W styczniu 2012 roku Bijoch została uznana za jedną z dziesięciu najlepszych modelek 2011 roku według portalu Models.com. W sezonie wiosna-lato 2012 reklamowała takie marki jak Alexander McQueen, Trussardi, Valentino, Balenciaga. W październiku trafiła na okładkę singapurskiego Harper's Bazaar.

Zuzanna BijochKapif

Zuzanna Bijoch zajmuje dziś 26. miejsce w rankingu najlepszych modelek świata wg portalu Models.com. W sezonie wiosna-lato poszła w 52 pokazach w miesiąc!

Zawsze po fashion weekach przeszkadza mi zapach moich włosów, które są trochę spalone. Ta woń spalenizny chodzi za mną co najmniej miesiąc. Jeśli chodzi o twarz, to na pewno jest trochę zniszczona ciągłymi zmianami makijażu i brakiem snu. Masaż, oczyszczanie twarzy, pilling z kwasami, dobra odżywka do włosów są najlepszym rozwiązaniem - opowiedziała w rozmowie z Elle.pl.
Magdalena Frąckowiak. Magdalena Frąckowiak. KAPIF

Magdalena Frąckowiak

Magdalena Frąckowiak karierę rozpoczęła w 2000 roku, w wieku 16 lat. Od tamtego czasu nie znika z okładek pism modowych i wybiegów największych projektantów. Pracowała już m.in. z Chanel, Diorem, Valentino, Christianem Lacroix, Jean-Paulem Gaultierem, Givenchy czy Ralphem Laurenem.

Jako pierwszy zauważył mnie Dariusz Kumosa, założyciel agencji Model Plus, ale na samym początku była też krótka historia z konkursem Waterproof Model Search, na który zdjęcia wysłała za mnie mama, kiedy miałam 19 lat. Pierwszą profesjonalną sesję zdjęciową zrobiłam dla "Machiny", choć pamiętam trochę jakby przez mgłę. Potem historia potoczyła się klasycznie - zostałam wysłana przez agencję macierzystą do Paryża, zrobiono mi pierwsze polaroidy (fresh face polaroids), które poszły do reżyserów pokazów mody. Nie zaczęłam jednak od najlepszych pokazów i edytoriali, przeszłam długą drogę, przez Japonię, castingi w Paryżu i Mediolanie. Osobiście uważam, że nie są one potrzebne, bo początkująca modelka powinna od razu lecieć do Nowego Jorku - opowiedziała o swoich początkach w biznesie modowym w rozmowie z Lamode.info.

Magdalena FrąckowiakKapif

Magdalena Frąckowiakkapif

Magdalena Frąckowiak Magdalena Frąckowiak Kapif

Magdalena Frąckowiak

Frąckowiak wiele razy pozowała do sesji okładkowych "Vogue'a". Teraz została Aniołkiem Victoria's Secret.

Nie do końca lubię sesje komercyjne, za to bardzo lubię sesje bardziej kreatywne, przy których można się pobawić przed obiektywem. Cenię współpracę ze stylistkami francuskiego "Vogue", Geraldine Saglio i Emmanuelle Alt, bo obie mają bardzo wysmakowany gust, mam więc pewność, że zawsze będę w ich stylizacjach dobrze wyglądała.  Współpracuję też z Victoria's Secret, marką, która jest trochę na przeciwległym biegunie niż paryski "Vogue" czy inne pokazy, które robię, ale bardzo dobrze mi się pracuje z ekipą VS - wyznała w rozmowie z Lamode.info.

Magdalena FrąckowiakKapif

Magdalena FrąckowiakKapif

W zeszłym roku Frąckowiak przeprowadziła się do Polski. Poznała bowiem miłość swojego życia - Wojciecha Pastora. Zamieszkali na warszawskim Powiślu, ale Magdalena nadal pracuje w Paryżu czy Nowym Jorku. Para ma zamiar pobrać się w tym roku!

Magdalena Frąckowiak, Wojciech PastorKapif

Amanda Streich Amanda Streich Kapif

Amanda Streich

O Amandzie Streich pisaliśmy niedawno w związku z jej rozkładówką dla Playboya. Dwudziestoletnia piękność jest jedyną Polką, która została Playmate. Na swoim koncie ma osiągnięcie, jakiego pozazdrościć mógłby jej niejeden Króliczek Playboya - dostała tytuł Miss Grudnia.

Oglądając króliczki Playboya na MTV, nie wyobrażałam sobie siebie jako króliczka Playboya. Nie jestem blondynką, matka natura nie obdarzyła mnie aż tak hojnie, więc nie pomyślałam, że Playboy mógłby być zainteresowany dziewczynami o takiej urodzie jak moja - powiedziała w wywiadzie dla Lula.pl.

Amanda StreichKapif

Miss Nastolatek 2010 mieszka obecnie w Los Angeles. W Polsce Amanda jest już od połowy maja. Chodzi na pokazy, otwarcia butików, udziela wywiadów.

Więcej o: