Głośnie rozwody głośnych par. W mediach mówili: "Jest moim światem", "Dla niej zwariowałem", a dziś spotykają się w sądzie

Od jakiegoś czas jesteśmy świadkami fali rozwodów w polskim show-biznesie. Kiedyś zapewniali o dozgonnej miłości, a teraz spotykają się na sali sądowej, by rozdzielić majątek i walczyć o opiekę nad dziećmi. Zobacz, która para nie przetrwała próby czasu i zdecydowała się na krok ostateczny.
Małgorzata Rozenek, Jacek Rozenek. Małgorzata Rozenek, Jacek Rozenek. Kapif

Małgorzata i Jacek Rozenek

Małżeństwo jak z bajki, ale, niestety, że z zakończeniem odbiegającym od standardowego "happy endu". Poznali się w 2003 roku na imprezie u wspólnego znajomego, Piotra Adamczyka. Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, lecz od drugiego spotkania. Para szybko ze sobą zamieszkała i wzięła ślub. Małgorzata Rozenek w wywiadzie dla "Vivy" wspomniała moment, kiedy Jacek jej się oświadczył. Przyjechał na koniu, w ręku trzymał pierścionek...

To był kary koń. Poza tym przyjechał w czasie burzy, więc obawiałam się, że koń się spłoszy. Ale były to bardzo piękne, szczęśliwe lata.

Małgorzata RozenekKapif

Bardzo niedawno, bo w grudniu 2012 roku Jacek Rozenek zapewniał, że Małgorzata jest miłością jego życia:

Wiele lat szukałem takiej kobiety. Mam uczucie, jakbym po długiej męczącej podróży trafił wreszcie do domu. Z burzy, z zimna i deszczu do ciepłego, czystego, pachnącego domu. Krainy, gdzie na nic nie trzeba zasługiwać, gdzie po prostu dostaje się poczucie bezpieczeństwa. To się nazywa trafić na właściwą osobę.

Najwidoczniej jego słowa miały tylko uciszyć szum dookoła nich, by w spokoju mogli się rozstać.

Małgorzata Rozenek, Jacek RozenekKapif

Kością niezgody były podobno diametralnie różne plany na przyszłość, a kryzys w związku rzekomo pojawił się już 2 lata temu. Błyskawiczna kariera i sława PPD zapewne przyspieszyły decyzję o rozwodzie. Jak powód podano częste w takich przypadkach, niedopasowanie charakterów, bez orzekania o winie. Rozenkowie utrzymują przyjacielskie relacje i chcą dalej być ze sobą blisko, ze względu na dobro dzieci.

My naprawdę lubimy spędzać razem czas. Chcemy, żeby dzieci widziały obok siebie uśmiechniętych rodziców. My staramy się dbać o to, co dobre - powiedziała Małgorzata w wywiadzie.

Małgorzata Rozenek, Jacek RozenekKapif

Piotr Adamczyk. Piotr Adamczyk. Kapif

Kate Rozz i Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk i Kate Rozz co prawda jeszcze się nie rozwiedli, ale decyzja już została podjęta. Ekspresowy ślub i szybki rozwód. Ich małżeństwu od początku nie wróżono dobrze. Jeszcze rok temu aktor był zakochany po uszy w Rozz, w wywiadach mówił o niej w samych superlatywach.

Poznałem wiele pięknych kobiet, które robiły na mnie wrażenie. To było jednak coś więcej - przyznał w wywiadzie dla "Vivy" Adamczyk. - Mój świat to dziś Kasia i dzieci. Zwariowałem ze szczęścia. Ona jest nieprzewidywalna i niesamowita.

Piotr Adamczyk, Kate RozzWBF

Adamczyk mógł o niej mówić godzinami:

Odkrywałem ją małymi krokami, wciąż ją odkrywam i pewnie będę odkrywał do końca życia. Zakochałem się w jej wielkim sercu. Nie od razu powiedziała mi, że choć jest rozwódką, adoptowała chłopca z domu dziecka. Że od lat wspomaga mieszkające tam dzieci. Organizuje im wakacje i prezenty świąteczne. Że pracowała z dziećmi chorymi na AIDS, ratowała zwierzęta przed głodową śmiercią. Imponuje mi każdego dnia.

Fascynacja i pierwsze zakochanie niestety z czasem minęły, zaczęli dostrzegać problemy, które ostatecznie doprowadziły do rozpadu ich ponad rocznego małżeństwa.

Piotr Adamczyk, Kate RozzKAPIF

Wojciech Fibak z żoną Olgą Wojciech Fibak z żoną Olgą Kapif

Olga i Wojciech Fibak

Wojciech Fibak i przyjaciółka Kate Rozz z lat studenckich, Olga postanowili zakończyć swoje małżeństwo po 12 latach. Uchodzili za bardzo zgraną parę, która przetrwa mimo wszelkich przeciwności i złych komentarzy. Dawniej Wojciech żył własnymi sprawami i był wolnym duchem, ale gdy poznał Olgę, wszystko się zmieniło. Poznali się w hotelu Bristol, zupełnie przez przypadek. Krótko później wzięli ślub. 3 lata temu opowiadali o swojej wielkiej miłości na stronach "Vivy":

Na pewno nic się z nami nie zmieni. Jestem kobietą jednego mężczyzny. Dziękuję, że mój mąż jest taki, jaki jest.

Para ma córkę Ninę, którą nazywają "Perełką".

Wojciech Fibak, Olga FibakKapif

Wojciech Fibak, Olga Fibak, Nina FibakKapif

Omenaa Mensah Omenaa Mensah Kapif

Omenaa Mensah i jej mąż Jakub

Omenaa Mensah dołączyła do grona gwiazd, które czeka rozwód. Wyszła za mąż za Jakuba w 2006 roku. Para wychowywała wspólnie córeczkę Mensah z jej poprzedniego związku, 11-letnią Vanessę. Kiedyś Mensah zapytana o jej męża odpowiadała z uśmiechem na ustach:

Kuba to mój pierwszy mąż i mam nadzieję, ostatni. W życiu nie pokochałabym mężczyzny, który by nie pokochał mojego dziecka, albo którego moje dziecko nie akceptuje - tak kilka lat temu w magazynie "Gala" mówiła Mensah.

Ich miłość zaczęła się od prawdziwej przyjaźni.

My z Jakubem przeszliśmy jakoś tak płynnie od kolegowania się do namiętności. Długo nie chciałąm się angażować, broniłam się przed tą miłością.

Para na początku mieszkała osobno, on w Poznaniu, ona w Warszawie. 1,5 roku temu zamieszkali razem w stolicy, by ratować związek, ale jak się okazało, nic z tego nie wyszło. Miejmy nadzieję, że przetrwa chociaż ta przyjaźń, która niegdyś ich połączyła.

Omenaa MensahKapif

Katarzyna Figura i Kai Schoenhals. Katarzyna Figura i Kai Schoenhals. kapif

Katarzyna Figura i Kai Schoenhals

Dobrych kilka lat temu aktorka mówiła o swoim mężu:

Ma na mnie ogromny wpływ. Rozpiera mnie szczęście i czuję, że całe życie czekałam na tę miłość.

Kai Schoenhals, kasia figuraKAPIF.PL/KAPIF

Później nie było już tak radośnie. Okazało się, że małżeństwo Figury z Amerykaninem Kaiem Schoenhalsem szwankowało już od dłuższego czasu. W 2010 roku w wywiadzie dla "Gali", nawiązując do tego, że jej mąż przeprowadził się do USA w związku z pracą, wyznała:

Coś się w naszym życiu z Kaiem stało. Jesteśmy małżeństwem, jesteśmy razem, a jednak oddzielnie. Celem jest wspólne życie tam, w Kalifornii.

Nie wychwalała męża pod niebiosa, wypowiadała się o nim raczej z dystansem:

Kai na pewno odegrał ogromną rolę w moim życiu i cały czas odgrywa. Znamy się 12 lat i mam świadomość, że oddałam mu swoje życie.

Katarzyna Figura, Kai SchoenhalsKapif

Prawdziwa bomba wybuchła, kiedy Figura wyznała na stronach "Vivy", przez co przeszła, gdy była żoną Kaia Schoenhalsa.

Przez wiele lat ukrywałam prawdę o moim życiu prywatnym. Tkwiłam w toksycznym związku, ale postanowiłam się wyzwolić.
To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową? - wyznaje z zadziwiającą szczerością dziennikarce "Vivy!" Katarzyna Figura.

Katarzyna Figura wyznała, że była bita, poniżana i żyła w ciągłym strachu. W końcu powiedziała "dość"  i złożyła wniosek rozwodowy we wrześniu 2012 roku. Odbyły się już 2 rozprawy, jednak aktorka wciąż nie uzyskała rozwodu.