Zobacz, jak mieszka, o czym marzy i jaki jest prywatnie Kamil Stoch

Jest bohaterem ostatnich dni. Sprawił, że Polacy znowu zaczęli ekscytować się skokami narciarskimi. Ekipy "Kawy czy herbaty" oraz "Pytania na śniadanie" odwiedziły rodzinne miasto sportowca. Zobacz, jaki jest następca Adama Małysza.
Kamil Stoch Kamil Stoch Kapif

Ząb

Malutka wieś Ząb przeżyła prawdziwy najazd reporterów. Zwiedzili oni każdy kąt w najwyżej położonej polskiej miejscowości, szukając informacji o tym, jak żyje i jaki jest Kamil Stoch. Dziennikarze "Kawy czy herbaty" odwiedzili nawet skoczka w jego własnym domu.

Kamil Stoch Kamil Stoch Screen z TVP

Kamil Stoch

Mimo że Kamil Stoch naprawę ma sporo powodów do dumy, a jego sportowe osiągnięcia uprawniają go do zadzierania nosa, skoczek nigdy nie aspirował do miana zadufanego celebryty.

Sława, zdjęcia, nigdy nie skakałem dlatego - mówił w programie "Kawa czy herbata" Kamil Stoch. - Na skoczni jestem zawodnikiem, ale poza nią jestem normalnym 24-letnim gościem, który ma żonę i zaczyna budowę własnego domu.

Kamil StochScreen z TVP

Dla wielu osób zjazd ze skoczni, która mierzy 170 metrów, zakrawa o czyste szaleństwo, jednak dla Kamila te kilka chwil po wyjściu z progu jest sensem życia.

Uwielbiam być w powietrzu. To jest ta moja chwila, kiedy wiem, że wszystko zależy ode mnie. Na te parę sekund warto czekać - opowiadał rozpromieniony Stoch reporterowi "Kawy czy herbaty".

Kamil StochScreen z TVP

Gdy jednak mistrz nie ma nart na nogach, przyjemność sprawiają mu inne rzeczy. Jakie?

Lubię bardzo czytać książki. Czasami siadam i czytam przez parę godzin. Gry komputerowe, to jest niebezpieczne, bo też bardzo wciąga - mówił w "Kawie i herbacie".
Kamil Stoch Kamil Stoch Screen z TVP

Kamil Stoch

Jednak treningi, dieta, siłownia to nie jedyne elementy życia skoczka. Przy jego trybie życia, większym wyzwaniem niż sportowa kariera, było życie prywatne. Jego dziewczyna, potem żona - Ewa - także musiała być gotowa na poświęcenia.

Bywało trudno, szczególnie na początku, gdy dużo wyjeżdżałem, a ona z wieloma rzeczami zostawała sama. Teraz po części ona też już do tego przywykła, ja też się zmieniłem. Wiele osób mi mówi, że wydoroślałem. Zmieniło się to wszystko. Teraz jest naprawdę fajny czas, bo jesteśmy już rok po ślubie. Ja nie narzekam.

Kamil Stoch, Ewa StochFOT . MAREK PODMOKLY / AG

Jest w swojej najlepszej formie, osiąga sukcesy, sympatią darzą go rzesze Polaków, a u boku ma ukochaną kobietę. Czego chcieć więcej? Okazuje się, że mistrz świata ma jednak jeszcze marzenia...

Podróż poślubna mi się marzy. W takie bardzo egzotyczne miejsce, bez telewizji, bez niczego. Położyć się w jakieś chacie i zapomnieć o wszystkim, mieć tylko tę ukochaną osobę obok - mówił rozmarzony Stoch w rozmowie z ekipą TVP.
Dom Kamila Stocha Dom Kamila Stocha Screen z TVP

Dom

Ten piękny drewniany budynek to dom rodzinny Kamila Stocha. Tuż za nim znajduje się stok, gdzie Kamil Stoch już od trzeciego roku życia jeździł na nartach i bawił się z kolegami.

Od początku budował sobie skocznię. Brał łopatę dużą, zresztą większą od niego, ale z zawziętością i mozołem budował jak największe obiekty, żeby jak najdłużej na nich skakać - wspomina w rozmowie z "Pytaniem na śniadanie" tata skoczka, Bronisław Stoch.

Bronisław Stoch, dom Kamila Stocha, ZąbScreen z TVP

Szkoła Kamila Stocha, Ząb Szkoła Kamila Stocha, Ząb Screen z TVP

Szkoła

"Pytanie na śniadanie" odwiedziło także szkołę Kamila Stocha. Obecnie uczy się tam 214 uczniów. Gdy Kamil tam uczęszczał, przezywano go "zapałka". Ksywkę nadali mu koledzy ze skoczni.

Przez krótki okres czasu nazywaliśmy go "Zapałka", z tego względu, że miał biały kombinezon i czarny kask i wyglądał jak zapałka - mówił w rozmowie z "PnŚ" Marian Słodyczka, kolega Stocha z zerówki.
Szkoła Kamila Stocha, Ząb Szkoła Kamila Stocha, Ząb Screen z TVP

Szkoła

Ściany drewnianego budynku szkoły zdobią rysunki uczniów. Kiedyś wisiały tu także prace Kamila Stocha.

Szkoła Kamila Stocha, ZąbScreen z TVP

Szkoła Kamila Stocha, ZąbScreen z TVP

Pani Kasia, nauczycielka matematyki Kamila Stocha Pani Kasia, nauczycielka matematyki Kamila Stocha Screen z TVP

Matematyka

Jak dowiedziała się Marta Kielczyk, reporterka PnŚ, Kamil Stoch był bardzo pilnym uczniem. Miał same piątki i czwórki.

Uczniem był bardzo dobrym, solidnym, pracowitym - mówiła pani Kasia, nauczycielka matematyki Kamila Stocha. - Mimo że wyjeżdżał na zawody, treningi, nigdy nie chciał być traktowany ulgowo. Przygotowywał się zawsze do zajęć. Jesteśmy z niego bardzo dumni.

sala od matematyki Kamila Stocha, szkoła Kamila Stocha, ZąbScreen z TVP

Kamil Stoch Kamil Stoch Screen z TVP

Cały Ząb pęka z dumy

W szkole Kamila, tak samo jak w całym Zębie, wszyscy są bardzo dumni ze skoczka. Dyrekcja przechowuje szkolne kroniki z wycinkami z gazet o Stochu.

Kamil StochScreen z TVP

Kamil StochScreen z TVP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.