Ojciec alkoholik, skrajna bieda, molestowanie... One nie miały łatwego dzieciństwa

Musiały sporo znieść, zanim stały się sławne i bogate.
Edyta Herbuś Edyta Herbuś WBF

Edyta Herbuś

Edyta Herbuś często podkreśla w wywiadach, że pochodzi z ubogiej rodziny. Jednak trudne początki zahartowały ją jako tancerkę.

I mimo, że byłam bardzo mała, to już potrafiłam rezygnować z wielu rzeczy, aby mieć czas na treningi. Nie jeździłam nawet na wycieczki szkolne, żeby nie tracić ani chwili na parkiecie. Wiedziałam, że jest tylko jedna rzecz, która może przeszkodzić mi w tańcu - nie mogę opuścić się w nauce. Tylko wtedy rodzice mogą zakazać mi treningów. Uczyłam się zatem najlepiej w szkole. Miałam średnią 5,6. Dziś często zastanawiam się, jak właściwie dawałam radę - zwierzyła się w "Vivie!"

Dziś Herbuś z pewnością nie musi sobie już niczego odmawiać. Taniec z gwiazdami dał jej popularność i otworzył drzwi na salony. Obecnie Edyta nie jest już tylko tancerką. W swoim cv może wpisać liczne role w serialach telewizyjnych, teledyskach czy reklamach.

Rihanna. Rihanna. GEMAIRA / / SPLASH NEWS/EAST NEWS/GEMAIRA / / Splash News

Rihanna

Rihanna przyszła na świat na Barbadosie. Jako dziecko, żyła u boku ojca silnie uzależnionego od kokainy, amfetaminy i marihuany. Piosenkarka dorastała w trzyosobowym bungalowie, pomagając codziennie rodzicom w sprzedaży odzieży na pobliskim straganie.

Życie mojego ojca było dość chaotyczne, częściowo z powodu jego problemów narkotykowych, nigdy nie było dużo pieniędzy. Moja mama pracowała jako księgowa, więc ja wiele czasu poświęcałam swoim młodszym braciom  - czytamy na Dailymail.co.uk.

Rihanna zapisała się do kadetów, to nauczyło ją dyscypliny, jednak gdy miała 14 lat przechodziła fazę buntu:

Chciałbym iść i upić, czyli robić to, co inne nastolatki na Barbadosie - czytamy na Dailymail.co.uk. - Jednak nigdy nie było tak, jak w przypadku Amy Winehouse. Widziałam, co alkohol i narkotyki zrobiły z moim tatą i nie zamierzałam iść w jego ślady. Kiedy byłam dzieckiem, znałam swoje granice.
Milla Jovovich. Milla Jovovich. East News

Milla Jovovich

Milla Jovovich swoją urodę zawdzięcza ojcu serbskiego pochodzenia i matce Ukraince. Gdy miała 5 lat, jej rodzina emigrowała do Stanów Zjednoczonych. Matka Jovovich pracowała jako sprzątaczka, a ojciec z zawodu lekarz, wkrótce dostał wyrok za przestępstwa finansowe. Niezwykła uroda Milli, a także profesjonalne przygotowanie do zawodu aktorki sprawiły, że piękna dziewczynka szybko osiągnęła międzynarodowy sukces.

W szkole nazywali mnie komuchem i rosyjskim szpiegiem. Nigdy nie byłam zaakceptowana przez innych uczniów - czytamy na Dailymail.co.uk.
Charlize Theron. Charlize Theron. East News

Charlize Theron

Charlize Theron pochodzi z RPA. Wychowywała się w domu, w którym ojciec znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką Charlize - Gerdą. Ojciec Theron był alkoholikiem i często wpadał w furię. Gerda starała się za wszelką cenę uchronić córkę od ataków ze strony brutalnego ojca. W czerwcu 1991 roku, podczas kolejnej pijackiej awantury, Gerda w geście samoobrony zastrzeliła męża. Uznano, że nie złamała prawa.

Mój ojciec powiedział, że zabije nas swoją strzelbą. Moja mama powiedziała, że ​​boi się, że on naprawdę może nas zabić. W następnej chwili padło kilka strzałów. Nie wiem ile, a później usłyszałem histeryczny krzyk mojej mamy - czytamy wspomnienia aktorki na Dailymail.co.uk.
Madonna. Madonna. AP

Madonna

Madonna dorastała w biedzie. Jako nastolatka postanowiła wyemigrować do Stanów Zjednoczonych i zrobić zawrotną karierę. Początki były ciężkie: dorabiała jako kelnerka, pozowała nago do zdjęć. Dzięki temu, że przetrzymała trudne czasy i była konsekwentna, dzisiaj może poszczycić się mianem najbogatszej piosenkarki muzyki pop na świecie.

Teri Hatcher. Teri Hatcher. AP

Teri Hatcher

Teri Hatcher przez długie lata milczała na temat molestowania seksualnego, jakiego padła ofiarą w wieku 5 lat. Na wieść, że dziewczynka, która również była molestowana przez jej wujka popełniła samobójstwo, aktorka postanowiła pogrążyć zeznaniami swojego oprawcę. Dzięki zeznaniom gwiazdy, trafił do więzienia na 14 lat.

Pamiętam, jak mnie dotykał i to uczucie, jak nie chciałam by to robił, byłam kompletnie przerażona. Nie próbowałam się zabić, ale na pewno o tym myślałam - czytamy Dailymail.co.uk.
Natalia Vodianova. Natalia Vodianova. East News

Natalia Vodianova

Natalia Vodianova dorastała wraz z chorą na porażenie mózgowe siostrą w ubogim rosyjskim mieście Gorki. Od jedenastego roku życia pomagała matce w pracy na targu. Dziewczynka wstawała o świcie i sprzedawała owoce i warzywa, często opuszczając zajęcia w szkole. Jej życie zmieniło się diametralnie, gdy przez przypadek została dostrzeżona na bazarze przez "łowcę" modelek.

Ojciec zostawił nas po narodzinach siostry, Oksany, która cierpiała ma porażenie mózgowe. Nosiłam moją siostrę. Gdy się urodziła, miałam sześć lat. Moja mama musiała zarabiać na życie, gotowała i sprzątała, miała cztery miejsca pracy.  Pomagałam na straganie - czytamy na Telegraph.co.uk.
Shania Twain/Forum Shania Twain/Forum Shania Twain/Forum

Shania Twain

Shania Twain nosi nazwisko po przybranym ojcu, Indianinie. Dziewczynka dorastała w ubóstwie wraz z czworgiem rodzeństwa. Już jako 8-latka występowała w miejscach publicznych za marne grosze, by pomóc rodzinie. Mimo że tamten okres był dla artystki niezwykle ciężki, uważa, że taka "szkoła życia" pomogła jej w osiągnięciu późniejszych sukcesów.

Ashley Judd. Ashley Judd. East News

Ashley Judd

Ashley Judd o swoim trudnym dzieciństwie postanowiła napisać w autobiografii "Wszystko co słodkie i gorzkie". Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała cztery lata. Od tamtego czasu była molestowana seksualnie ze strony członka rodziny, którego nazwiska nie zdradza. Jako dziecko przez te wydarzenia zmagała się z silną depresją, ma za sobą próby samobójcze. Na tym niestety nie koniec. W wieku 15 lat padła ofiarą gwałtu w Japonii, gdzie pracowała jako modelka.

Kochałam moją matkę, ale jednocześnie bałam się tego chaosu i niepewności [...] w domu zawsze była marihuana, a mój ojciec był skłonny do przyjmowania halucynogenów ? czytamy na Usmagazine.com.

Oprah Winfrey

Najsłynniejsza i prawdopodobnie najbogatsza gospodyni amerykańskiego show, Oprah Winfrey, w dzieciństwie przeżyła prawdziwy koszmar. Wychowała się w biedzie i surowych warunkach. Po rozwodzie rodziców, zamieszkała wspólnie z matką i siostrą w domu krewnych. Tam kuzyni wykorzystywali ją seksualnie. Jako czternastolatka została matką, dziecko jednak zmarło. Od traumy z dzieciństwa uciekała w narkotyki i alkohol. Historia jej życia to prawdziwy amerykański sen.

Jej matka, Vernita, nie mogła znieść zachowania Oprah, która po tym zdarzeniu zaczęła omijać szkołę i kraść pieniądze. Wysłała ją do ojca. Niedługo potem okazało się, że Oprah jest w ciąży i to już w siódmym miesiącu. Aby nie obciążać budżetu ojca, poszła do pracy. Urodziła chłopca, który zmarł po dwóch tygodniach - czytamy na Guardian.co.uk.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.