Jakie sekrety kryje przeszłość gwiazd? Niektóre historie są tragiczne

Nie wszyscy wiemy, jakie sekrety kryje przeszłość celebrytów. Patrząc na sukcesy gwiazd, trudno podejrzewać, że ich życie nie było usłane różami. Ojciec terroryzujący rodzinę, trauma po gwałcie, utrata zdrowia po wypadku - takie przeszkody pojawiały się na drodze znanych ludzi. Zobacz, kto okazał się silny i pokonał przeciwności losu.
Beata Pawlikowska. Beata Pawlikowska. ag

Beata Pawlikowska

Patrząc na Beatę Pawlikowską trudno się domyślić, że ta pełna entuzjazmu podróżniczka została ciężko doświadczona przez życie. Wiele lat temu padła ofiarą gwałtu - zaufała mężczyźnie, który brutalnie ją wykorzystał.

 Beata Pawlikowska

Gdyby nie mama dziennikarki, Pawlikowskiej nie byłoby dzisiaj z nami. Gwałt był dla niej tak ogromnym ciosem, że postanowiła odebrać sobie życie, łykając dużą ilość tabletek na sen. Nieprzytomną znalazła ją mama i Beatę udało się uratować.

Potrzeba było wielu lat, aby zrobiła rozrachunek z przeszłością, ale opłacało się.

Pawlikowska Beata

Jakub Błaszczykowski. Jakub Błaszczykowski. KAPIF

Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski w wieku 11 lat przeżył we własnym domu tragedię. Był świadkiem morderstwa - na jego oczach ojciec zabij mu matkę. Zabójca trafił na wiele lat do więzienia, ale Kuba załamał się i długo nie mógł pozbyć się traumy.

Poland's Jakub Blaszczykowski acknowledges the crowd after their Group A Euro 2012 soccer match against Russia at the National stadium in Warsaw June 12, 2012.          REUTERS/Kai Pfaffenbach (POLAND - Tags: SPORT SOCCER) SLOWA KLUCZOWE::rel:d:bm:LR2E86C1LNZ7Z

Dziadkowie pomogli Błaszczykowskiemu się pozbierać. Wychowywali go, wysyłali go na treningi, zawsze mógł na nich liczyć. Mieli duży wkład w jego sukces. Teraz Kuba jest silnym człowiekiem i znakomitym sportowcem.

21.12.2006 TRUSKOLASY K / CZESTOCHOWA , RODZINNA MIEJSCOWOSC JAKUB BLASZCZYKOWSKI , DOM BABCI W KTORYM SIE WYCHOWYWAL , OD LEWEJ BABCIA FELICJA BRZECZEK ( " E ' Z KRESKA ) , JAKUB BLASZCZYKOWSKI , FOT. PAWEL PIOTROWSKI / AGENCJA GAZETA

Monika Kuszyńska na koncercie charytatywnym Monika Kuszyńska na koncercie charytatywnym "Uwolnić Motyla" zaśpiewała dla chorej Katarzyny Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Wyborcza.pl

Monika Kuszyńska

Monika Kuszyńska zasługuje na podziw. Była wokalistka Varius Manx w 2006 roku przeżyła wypadek samochodowy. Miała dużo szczęścia, ale niestety już nigdy nie będzie mogła chodzić.

12.08.2011 LODZ , MONIKA KUSZYNSKA SPIEWA PODCZAS KONCERTU W RAMACH FESTIWALU GEYER MUSIC FACTORY W BIALEJ FABRYCEFOT. MALGORZATA KUJAWKA / AGENCJA GAZETA co jest grane łodź SLOWA KLUCZOWE:KONCERT FESTIWAL MUZEUM BIALA FABRYKA INWALIDA VARIUS MANX

Dla artystki to była tragiczna wiadomość. Straciła cały entuzjazm i sens życia.

Jednak nie poddała się. Po przebyciu rehabilitacji postanowiła wrócić na scenę. Nagrała płytę, koncertuje, występuje w programach telewizyjnych. W 2011 roku wyszła za mąż. Odzyskała wiarę w siebie i chęć do działania.

Kuszynska Monika

Charlize Theron. Charlize Theron. ag

Charlize Theron

Charlize Theron w dzieciństwie była terroryzowana przez ojca. Znęcał się nad nią i nad swoją żoną psychicznie i fizycznie. Nadużywał alkoholu i zdradzał matkę Charlize. Aktorka przez lata musiała patrzeć na obrazy okrucieństwa.

Charlize Theron and director Rupert Sanders at the Japanese premiere of 'Snow White and the Huntsman'. Charlize looked stunning in a skin tight short black leather dress. Charlize put one of the Japanese reporters in their place when asked if Charlize could turn around so he could have a better look, to which the she just gave him a cold look and replied "Thats not very nice." Pictured: Charlize Theron

W 1991 roku doszło do tragedii. Matka Theron podczas jednej z awantur zadała śmiertelny strzał swojemu pijanemu mężowi. Sąd uznał, że kobieta działała w obronie własnej. Charlize i jej mamie udało się odciąć od strasznej przeszłości i wiodą normalne życie.

Actress Charlize Theron arrives at a cocktail party featuring the world premiere of the celebrity photo series, "REACH: 24 portraits by Randall Slavin to benefit the Charlize Theron Africa Outreach Project," Wednesday, Oct. 12, 2011, at The Annenberg Space for Photography in Los Angeles. The CTAOP is committed to reducing the prevalence of HIV/AIDS and sexual violence among African youth. (AP Photo/Chris Pizzello)

Teri Hatcher. Teri Hatcher. ag

Teri Hatcher

Teri Hatcher to kolejna znana aktorka, która w dzieciństwie doświadczyła molestowania seksualnego. Zdecydowała się to ujawnić dopiero w 2006 roku. Impulsem dla aktorki była sprawa, o której dowiedziała się z gazet.

Nastoletnia znajoma aktorki popełniła samobójstwo, bo została zgwałcona i nie potrafiła sobie z tym poradzić. Okazało się, że skrzywdził ją ten sam mężczyzna, który molestował Hatcher przed laty. W dodatku był to jej wujek...

Hatcher nie mogła dłużej milczeć - zeznawała w sądzie przeciwko oprawcy i w rezultacie trafił on za kratki. Okazało się, że ma na sumieniu jeszcze kilka krzywd wyrządzonych kobietom i dzięki nagłośnieniu sprawy przez aktorkę - w końcu został ukarany. A sama Hatcher pozbyła się piętna sprzed lat.

Actress Terry Hatcher arrives at the TV Land Awards on Sunday Jan. 19, 2009 in Universal City, Calif. (AP Photo/Matt Sayles)

Nicki Minaj

Nicki Minaj nie miała lekko. W jednym z wywiadów wyznała, że dzieciństwo zniszczył jej ojciec-alkoholik. Miał niekontrolowane wybuchy agresji, bił i poniżał zarówno Nicki, jak i jej matkę i rodzeństwo. Zdarzyło się nawet, że podpalił ich dom.

nicki minaj

Kiedy wpadł w szał, nie dało się go uspokoić. Nie raz Nicki trafiała na pogotowie. Bała się, że pewnego razu ojciec posunie się za daleko i odbierze życie komuś z najbliższej rodziny raperki. Sama życzyła mu więc jak najgorzej i choć udało jej się wyrwać z piekła, do dziś żywi do tyrana urazę:

Chciałam go zabić. Życzyłam mu śmierci.

05/22/2011 - Nicki Minaj - 2011 Billboard Music Awards - Arrivals - MGM Grand Garden Arena - Las Vegas, NV, USA - Keywords: Orientation: Portrait Face Count: 1 - False - Photo Credit: Andrew Evans / PR Photos - Contact (1-866-551-7827) - Portrait Face Count: 1

Tori Amos

Kiedy Tori miała 21 lat zgodziła się po jednym z koncertów odwieźć do domu swojego fana. Okazało się jednak, że mężczyzna ma wobec niej złe zamiary. Amos została zgwałcona. Zboczeniec zastraszył piosenkarkę bronią, żeby obiecała, że o incydencie nikt nigdy się nie dowie. Tori nie mogła jednak trzymać tego w ukryciu.

83014IL.T

Napisała piosenkę "Me and a Gun", co okazało się dla niej swoistą autoterapią. I nie tylko dla niej. Artystka postanowiła wspierać pokrzywdzone kobiety i założyła fundację RAINN dla ofiar gwałtu. Po koncertach często organizowała spotkania, podczas których kobiety zwierzały się jej ze swoich doświadczeń i uzyskiwały wsparcie.

Tori Amos performs during the Bonnaroo Music and Arts Festival on Friday, June 11, 2010 in Manchester, Tenn. (AP Photo/Mark Humphrey)

Rihanna

Rihanna miała pecha. Wychowywała się w patologicznej rodzinie - bił i zastraszał ją własny ojciec. Sama też była świadkiem, jak mężczyzna okłada jej mamę. Robił się agresywny pod wpływem alkoholu i narkotyków. Ani Rihanna, ani jej matka przed laty nikomu nie wspominały o przemocy domowej - bały się konsekwencji.

Rihanna

Wokalistka wybaczyła ojcu dawne krzywdy, ale w jej życiu pojawił się mężczyzna, przez którego trauma wróciła. Chris Brown - były chłopak piosenkarki - używał wobec niej przemocy.

Po tych wszystkich zdarzeniach Rihanna stała się silną kobietą i zerwała z grzecznym wizerunkiem.

Mama tłumaczy RiRi:

Widziała zbyt wiele i była zawsze zbyt dojrzała jak na swój wiek. Dlatego właśnie stała się buntowniczką.

Rihanna

Ashley Judd

Ashley Judd dopiero w dorosłym życiu postanowiła ujawnić mroczne sekrety swojej przeszłości. W książce "All that is bitter&sweet" aktorka opisuje przykre historie z dzieciństwa. Wyznaje, że jako 10-latka była molestowana seksualnie przez osobę z rodziny. 5 lat później nie udało jej się obronić przed gwałtem...

Ashley Judd arrives at Disney ABC Television Group Television Critics Association Winter Press Tour red carpet event at The Langham Hotel, Tuesday, Jan. 10, 2012, in Pasadena, Calif.(AP Photo/Katy Winn)

Judd popadła w depresję i chciała odebrać sobie życie. Udało jej się jednak przezwyciężyć traumę.

Christina Aguilera

Również Christina Aguilera ma przykre wspomnienia związane z rodzinnym domem. Jej ojciec - żołnierz amerykańskiej armii - wprowadzał musztrę także w jej życie. Fausto tracił nad sobą kontrolę i używał przemocy wobec małej Christiny oraz jej matki.

AP Photo/Mark J. Terrill

Piosenkarka rozliczyła się z przeszłością i postanowiła opowiedzieć o bolesnym dzieciństwie w nakręconym w 2009 roku filmie dokumentalnym. Tam matka Aguilery, zanosząc się płaczem wspomina, jak pewnego wieczoru znalazła 4-letnią Christinę z zakrwawioną twarzą. Ojciec bił ją, bo zachowywała się jego zdaniem za głośno. Na szczęście kobietom udało się zerwać z nim kontakt i ułożyć sobie życie na nowo.

09/24/2009 - Christina Aguilera - 1st Annual Variety "Power of Women" Luncheon - Arrivals - Beverly Wilshire Four Seasons Hotel - Beverly Hills, CA, USA - Keywords: - 0 - - Photo Credit: Bob Charlotte / PR Photos - Contact (1-866-551-7827)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.