Ludzie "Trójki": Olejnik, Mann, Miecugow. Jak wyglądali kiedyś?

Minęło właśnie 50 lat od powstania jednej z najpopularniejszych polskich stacji radiowych. Na jubileuszu "Trójki" pojawili się ci, bez których rozgłośnia nie odniosłaby takiego ogromnego sukcesu. Zobacz, kto rozpoczynał swoją dziennikarską karierę w Programie III Polskiego Radia.
Marek Niedźwiecki. Marek Niedźwiecki. Kapif

Marek Niedźwiecki

To prawdziwa ikona słynnej "Trójki"! Marek Niedźwiecki rozpoczął pracę w Polskim Radiu w 1982 roku. Przez lata prowadził "Listę Przebojów Programu Trzeciego", w której prezentował słuchaczom największe polskie i zagraniczne hity.

marek niedźwiecki

marek niedźwiecki

Po kilku latach przerwy powrócił do swojej macierzystej stacji. Na zmianę z  Piotrem Baronem, prowadzi "Listę...", a oprócz tego jest gospodarzem audycji "Markomania", "W tonacji Trójki" i "ABC Listy".

Monika Olejnik. Monika Olejnik. Kapif

Monika Olejnik

Słynna dziennikarka, znana z ciętego języka, swoją karierę zawodową zaczynała na antenie "Trójki". Zdobyła popularność dzięki audycji "Salon polityczny Trójki", gdzie robiła to, co potrafi najlepiej - ostro przepytywała posłów i ministrów.

monika olejnik

monika olejnik

Dziś Olejnik jest gwiazdą "TVN 24". Nadal zapędza polityków w kozi róg, jednak tym razem - na wizji.

monika olejnik

Krzysztof Ziemiec. Krzysztof Ziemiec. Kapif

Krzysztof Ziemiec

Popularny prezenter "Wiadomości" swoją przygodę również zaczynał w radiu. Od 1994 roku prowadził audycję "Zapraszamy do Trójki", w której przedstawiał słuchaczom najważniejsze informacje z kraju i zagranicy. Dopiero w 2002 roku związał się z telewizją. Od tej pory czaruje nie tylko głosem.

 krzysztof Ziemiec

Jacek Fedorowicz. Jacek Fedorowicz. Kapif

Jacek Fedorowicz

Choć Jacek Fedorowicz kojarzony jest przede wszystkim z satyrycznym "Dziennikiem telewizyjnym", pierwsze zawodowe szlify zdobywał na Myśliwieckiej. W latach 70. Fedorowicz był współautorem audycji "60 minut na godzinę", w której wcielał się w kilkanaście postaci - m.in. słynnego Kolegi Kierownika.

jacek fedorowicz

jacek fedorowicz

Grzegorz Miecugow. Grzegorz Miecugow. Kapif

Grzegorz Miecugow

Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVN, jednak kiedyś był wziętym radiowcem. Na początku lat 80. pracował w jednej z lokalnych warszawskich rozgłośni, gdzie nauczył się wszystkiego, co dziennikarz radiowy powinien umieć. W 1987 roku dołączył do zespołu tworzącego audycję "Zapraszamy do Trójki". Dopiero kilka lat później związał się na dłużej z telewizją.

grzegorz miecugow

W najnowszym numerze magazynu "Newsweek" Miecugow wspomina:

Myślę, że całe te dwa lata z okładem, który spędziłem w "Trójce" aż do upadku PRL, były latami, podczas których pracowałem w najlepszym radiu na świecie.
Wojciech Mann. Wojciech Mann. Kapif

Wojciech Mann

Ostatnio fanów "Szansy na sukces" zelektryzowała wiadomość o zakończeniu produkcji programu. Dla wielbicieli Wojciecha Manna mamy jednak dobrą informację - dziennikarz nie przechodzi na emeryturę! Mann nadal będzie współpracował z radiową "Trójką", w której zaczynał zresztą karierę.

wojciech mann

Mann to prawdziwy długodystansowiec. Z "Trójką" związał się w 1967 roku i do dziś pozostaje czołową gwiazdą anteny. To się nazywa przywiązanie do pracodawcy!

wojciech mann

Magdalena Jethon. Magdalena Jethon. polskieradio.pl

Magdalena Jethon

Dziennikarka rozpoczęła pracę w "Trójce" pod koniec lat 70., jednak została negatywnie zweryfikowana przez ówczesne władze, co poskutkowało zawieszeniem praw do wykonywania zawodu dziennikarza. Na szczęście Jethon wykazała się twardym charakterem i nie zrezygnowała z pracy w zawodzie. Nie mogło być inaczej - smykałkę do dziennikarstwa Magdalena wyssała z mlekiem matki. W rodzinie ikony "Trójki" nie brakuje żurnalistów- w mediach pracuje większość rodziny dziennikarki.

magdalena jethon

W "Trójce" prowadziła liczne autorskie audycje, takie jak "Pani Magdo, pani pierwszej to powiem", "Nasz Parnas" czy "Polityk też człowiek". Kilka miesięcy temu Jethon została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla Polskiego Radia. Od dwóch lat Magdalena Jethon piastuje funkcję redaktor naczelnej "Trójki".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.