Co się działo u Kasi z "13-tego Posterunku"?

Aktorka Aleksandra Woźniak przypomniała nam ostatnio o sobie, kiedy pojawiła się na Różach Gali całkowicie odmieniona. Blondwłosa aktorka zamieniła się w rudzielca. A nam zebrało się na wspomnienia. Co się działo z sympatyczną Kasią? Jak potoczyły się jej losy od czasu serialu "13 Posterunek"? Zobaczcie naszą galerię.
Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak KAPIF

Początki

Aleksandra Woźniak urodziła się w 1975 roku. Pierwsze kroki jako aktorka stawiała w wieku 18 lat w telewizyjnej adaptacji opowiadania Tadeusza Borowskiego "Pożegnanie z Marią". Poźniej zagrała w filmie tv "Samowolka" i w Teatrze Telewizji w spektaklu "Niebieski ptak". Aż przyszła rola przełomowa dla utalentowanej aktorki.

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak fot. Polsat

"13 Posterunek"

Miała 22 lata, gdy wystąpiła w serialu komediowym Macieja Ślesickiego. Sitcom bił rekordy popularności, a Aleksandra zrobiła furorę w roli sympatycznej i nieszczęśliwie zakochanej w Czarku (Cezary Pazura) posterunkowej Kasi. Widzowie ją pokochali. Czarek w końcu też. Jako policjantka, nosiła bardzo krótkie spódniczki i eksponowała swoje walory - została okrzyknięta posiadaczką najdłuższych i najpiękniejszych nóg w Polsce. Dzięki tej roli poznała ją cała Polska, drzwi do kariery stanęły otworem. Ale coś nie wyszło... Po "13 Posterunku" zagrała w serialach "Trędowata" i "Szpital na perypetiach", a także w filmach "Spona" i "Statystyczni". W latach 2000-2001 prowadziła na antenie Polsatu program dla dzieci "Hugo Family".

Aleksandra Woźniak

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak KAPIF

Nieszczęśliwa w miłości

Aktorka nie miała szczęścia w miłości. Pierwszego męża poznała jeszcze w liceum. Podobno był to burzliwy związek, ale para i tak zdecydowała się na ślub. Ola miała wtedy 18 lat. Małżeństwo było bardzo krótkie - trwało 3 miesiące. Jej drugą wielką miłością był Maciej Ślesicki - scenarzysta i reżyser "13 Posterunku". Mimo dużej różnicy wieku (17 lat) zdawali się tworzyć szczęśliwy związek. Ale nie do końca - rozstali się po dwóch latach. Po nim zaczęła spotykać się z kolegą z podstawówki - politologiem Tomaszem Kuszłejko. Wzięli ślub, a już po dwóch latach wystąpili o rozwód. Wtedy w życiu Woźniak pojawił się Piotr. Aktorka zaszła w ciążę, w 2004 roku urodziła bliźniaczki Anię i Julię. Kiedy dziewczynki miały 9 miesięcy, podjęła decyzję o rozstaniu z partnerem.

Naprawdę lepiej jest być samemu, lepiej samemu sobie radzić z dziećmi, niż tkwić w nieudanym związku, ponieważ to się odbija na wszystkim, na psychice kobiety, na psychice dzieci - powiedziała w "Dzień Dobry TVN".

Aleksandra Woźniak

Po Piotrze był jeszcze poznany u znajomych Jacek. O swoich związkach wypowiedziała się w wywiadzie dla "Gali":

W niektórych gazetach ukazały się dość uszczypliwe komentarze na temat mojego życia osobistego. Liczono mi związki, partnerów, wytykano niestałość w uczuciach. Trudno polemizować z każdym żądnym sensacji pismem. Jest mi przykro, bo nigdy nie byłam typem podrywaczki i nigdy nie traktowałam luźno swoich związków. Każdy był poważny i miałam nadzieję, że to będzie ten "na zawsze". Myślę, że po prostu źle oceniałam ludzi i dlatego nie układało mi się.
Złotopolscy Złotopolscy TVP

Złotopolscy

Po porodzie aktorka nie grała zbyt często i poświęciła się wychowaniu córek. Zatęskniła jednak za srebrnym ekranem. Zagrała m.in. w serialu Polsatu "Daleko od noszy". Ale to w "Złotopolskich" mogła przypomnieć wszystkim, że jest dobrą aktorką. W serialu TVP2 wystąpiła jako Agata Gabriel, córka Ilony i Wiesława. Grała w nim przez trzy lata - 2005-2008.

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak KAPIF

Jak Oni Śpiewają

W 2007 roku wystąpiła w drugiej edycji muzycznego show Polsatu "Jak Oni Śpiewają". Świata piosenki nie zawojowała - odpadła w piątym odcinku, zajęła 10 miejsce. Ale zachwycała nas stylizacjami eksponującymi jej wspaniałe i długie nogi.

Plebania Plebania Screen swiatseriali.pl

Plebania

Aktorka miała epizody w serialach "39 i pół", "Hela w opałach", "Kryminalni", "Faceci do wzięcia". Miejsce na dłużej zagrzała w serialu "Plebania", w którym grała w nim wnuczkę Adeli (Alina Janowska). Występowała tam 2 lata (2010-2011).

Ach, co to będzie za ślub! Finałowe odcinki Ach, co to będzie za ślub! Finałowe odcinki "Linii Życia" od 27 maja do 1 czerwca w Polsacie. fot.Polsat

Linia Życia

To miała być szansa dla Aleksandry Woźniak na odbudowanie kariery. Dostała jedną z głównych ról w nowym obyczajowym serialu Polsatu "Linia życia", który był kręcony w Gdyni. Niestety, miał słabą oglądalność i w tym roku zapadła decyzja o przerwaniu produkcji.

Aleksandra Woźniak

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak KAPIF

Co teraz?

Ola Woźniak pojawiła się na imprezie Róże Gali w nowej fryzurze. Blondynka zmieniła kolor włosów na rudy. Towarzyszył jej Grzegorz Wilk, wokalista występujący z Piotrem Rubikiem, śpiewający także w programie TVP1 "Jaka to melodia". Grzegorz przygotowuje się do wydania solowej płyty, wkrótce też nakręci teledysk, w którym zagra Aleksandra Woźniak właśnie. To pierwsza aktorska propozycja, jaką otrzymała po zakończeniu zdjęć na planie "Plebanii" i "Linii życia". Ciekawe, jak potoczy się jej dalsza kariera.

Aleksandra Woźniak

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.