Najlepiej zarabiające aktorki serialowe

Milionowe gwiazdy
Gotowe na wszystko. Gotowe na wszystko. Popcorner

Ranking

Gaże aktorów wciąż rosną, jak się okazuje, także tych serialowych. Amerykańskie produkcje przyciągają przed telewizory ludzi z całego świata i są z każdym sezonem bardziej popularne. Nic więc dziwnego, że aktorzy nie tylko zarabiają z roku na rok coraz lepiej, ale także stają się gwiazdami na miarę Angeliny Jolie, hollywoodzkiej aktorki dużego ekranu.

Magazyn "Forbes" opublikował listę najlepiej zarabiających aktorek serialowych, z której wynika, że najlepiej opłacane są gwiazdy grające w serialu "Gotowe na wszystko". Zobaczcie ranking!

Julianna Margulies. Julianna Margulies. Popcorner

"Zona idealna", czyli życie po "Ostrym dyżurze"

Ranking zamyka Julianna Margulies (miejsce 5, 6mln dolarów) jeszcze do niedawna znana tylko jako siostrą Carol z "Ostrego dyżuru". Od dwóch lat jednak wciela się w postać Alicji Florrick - kobiety, która po latach życia w cieniu męża, próbuje sił w prawniczym świecie i musi się zmierzyć z kompromitująca sytuacją. Julianna wypada doskonale, czego dowodem jest choćby zdobyty Złoty Glob.

Ellen Pompeo. Ellen Pompeo. Popcorner

"Chirurdzy"

Doskonale radzi sobie także Ellen Pompeo, gwiazda serialu "Chirurdzy". Zarobiła 7 milionów dolarów, co daje jej miejsce 4.

Courteney Cox. Courteney Cox. Popcorner

Była przyjaciółka

Wszyscy doskonale pamiętamy Courteney Cox z serialu "Przyjaciele", który przez 10 sezonów bawił widzów na całym świecie. Cox po raz kolejny mogła zaprezentować swój komediowy talent, tym razem w serialu stacji ABC "Cougar Town: Miasto kocic", gdzie gra czterdziestoletnią kobietę "po przejściach", która na nowo i zupełnie inaczej chce ułożyć sobie życie. Rola została doceniona przez fanów aktorki i przez krytyków - 11  mln widzów i nominacja do Złotych Globów. Cox zarobiła również okolo 7 mln dolarów, co daje jej (razem z Pompeo) miejsce 4.

Marcia Cross, Teri Hatcher, Felicity Huffman. Marcia Cross, Teri Hatcher, Felicity Huffman. Popcorner

Gospodynie z przedmieść na bogato

Producenci "Gotowych na wszystko" widocznie dbają o swoje gwiazdy, gdyż miejsce 3 (9mln dolarów) należy do dwóch aktorek grających w tym serialu: Teri Hatcher i Felicity Huffman. Teri wystąpiła wcześniej w innych serialach, a nawet zagrała dziewczynę Bonda w "Jutro nie umiera nigdy", jednak dopiero rola gospodyni z przedmieść przyniosła jej popularność i milionowe zarobki. Felicity ma za sobą kilka odważnych ról, za które została doceniona przez krytyków. Za rolę transseksualisty w dramacie "Transamerica" otrzymała nominację do Oscara. Lepiej od koleżanek zarabia inna gospodyni - Marcia Cross. Aż 10 mln dolarów daje jej miejsce 2.

Mariska Hargitay. Mariska Hargitay. Popcorner

Dobrze zarabiają aktorki seriali kryminalnych

Miejsce 2 należy jeszcze do dwóch aktorek: Mariski Hargitay, Marg Helgenberger (obie graja w serialach kryminalnych, pierwsza w "Prawo i bezprawie", druga w "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas").

Eva Longoria, Tina Fey. Eva Longoria, Tina Fey. Popcorner

Tina Fey i Eva Longoria na pierwszym miejscu

Na szczycie listy znalazły się dwie aktorki: wszystkim doskonale znana piękna Eva Longoria, która doskonałe zarobki zawdzięcza roli w niezwykle popularnym serialu "Gotowe na wszystko" i Tina Fey - gwiazda "Rockefeller Plaza". Obie zarobiły po 13 milionów dolarów.

W tym roku ruszył ostatni, ósmy sezon "Gotowych na wszystko", tak więc do maja Longoria może spać spokojnie. Co będzie potem? Mamy nadzieję, że śliczna, filigranowa aktorka dostanie kolejną ciekawą propozycje i nie zniknie z naszych ekranów.