Anna Mucha kończy 31 lat

Urodziny gwiazd.
Anna Mucha w filmie Korczak Anna Mucha w filmie Korczak East News

Anna Mucha w filmie "Korczak"

Anna Mucha swoją karierę filmową zaczęła w wieku 9 lat w filmie "Korczak", którego reżyserem był Andrzej Wajda. Po "Korczaku" posypały się propozycje i poważne role.

Anna Mucha Anna Mucha Forum

Mucha u Stevena Spielberga

Prawdziwą sławę i uznanie przyniosła jej rola Danki Dresner w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga. To wtedy okrzyknięto ją "cudownym dzieckiem filmu".

Anna Mucha Anna Mucha AG

Anna Mucha jako prostytutka

Anna Mucha zagrała w "Chłopaki nie płaczą" prostytutkę Lili. Jak na tamte czasy, granie takiej postaci przez 20-letnią aktorkę było kontrowersją. Ale Anna zawsze lubiła wzbudzać zainteresowanie odważnymi rolami.

Anna Mucha Anna Mucha AG

Filmy przestały być ważne. Pojawił się Wojewódzki

W 2003 roku Anna Mucha zaczęła pojawiać się z Kubą Wojewódzkim. Od razu było o nich głośno, choć nie istniał wtedy show-biznes w Polsce. Nie ma się jednak czemu dziwić. On kontrowersyjny showman, ona niepoprawna aktorka. Z tego mogło wyjść tylko jedno - kłopoty.

Anna Mucha Anna Mucha AG

Anna i Kuba Show

W listopadzie 2005 roku para została aresztowana na wiecu Solidarności. Para zaatakowała fotoreportera "Faktu". Policja przewiozła ich na komisariat. O Ani zaczęło robić się naprawdę gorąco.

Anna Mucha Anna Mucha AG

M jak Miłość

Związek Ani z Kubą wyszedł jej na dobre. W 2005 roku liczył się nie tylko talent ale także to, ile i o kim mówi. A o Musze plotkowano dużo. Nic więc dziwnego, że szybko zwerbowano popularną aktorkę do mega hitu serialowego "M jak Miłość". To musiało zagrać. Kontrowersyjna Mucha i serial z 10 milionową widownią. Anna Mucha powróciła na szczyt.

Anna Mucha Anna Mucha AG

Mucha znów szokuje

Anna Mucha zrozumiała, że skandal to jest to, co kocha. Czuła się w tej materii jak ryba w wodzie. Rok po głośnym zatrzymaniu przez policję, Anna wywołała skandal na festiwalu filmowym w Gdyni. Organizatorzy poprosili Annę, aby poprowadziła festiwal. Była przecież popularną aktorką młodego pokolenia i każdy kojarzył ją z ambitnymi produkcji sprzed lat. Komentarze Muchy podczas zapowiedzi filmów były według widowni skandaliczne.

Przed pokazem Summer Love, będącym debiutem 38-letniego Piotra Uklańskiego, Mucha zaznaczyła: Zaraz zobaczymy, czy lepiej debiutować późno, czy wcale.

Głośno było także o kreacji Muchy. Gołe plecy i opięta kiecka nie spodobały się dyrektorowi. Anna Mucha została wyrzucona z festiwalu. Zastąpiła ją Tamara Arciuch.

Anna Mucha Anna Mucha Forum

Rozstania i powroty

Anna Mucha odstawiła na bok poważne aktorstwo i zaczęła próbować swoich sił w jako dziennikarka telewizyjna, dziennikarka radiowa czy celebrytka. W 2009 roku wystąpiła w "Jak Oni Śpiewają" - polsatowskim talent show dla gwiazd. Zajęła 5. miejsce. Znów wywołała skandal. Strój napalonej zakonnicy nie spodobał się kościołowi. Wystosowano nawet oświadczenie, że Anna Mucha gorszy. Aktorka nie miała sobie nic do zarzucenia.

Anna Mucha Anna Mucha Forum

Taniec z Gwiazdami

Anna Mucha rok później wzięła udział w "Tańcu z Gwiazdami", który emitował TVN. Tym samym na dobre rozstała się z filmem i postawiła na telewizyjne show. Program oczywiście wygrała. Partnerował jej Rafał Maserak. Był to ciężki okres dla Muchy i jednocześnie najbardziej intensywny pod względem bywania w telewizji. Jeszcze w tym samym roku zasiadła w jury innego taneczne show "You Can Dance". TVN kreował Annę na specjalistkę od tańca. Włodarze stacji wiedzieli też, że Mucha przyciągnie widzów przez telewizory, bo jej ostre wypowiedzi i kontrowersyjny sposób bycia nie może przejść obojętnie.

Anna Mucha Anna Mucha AG

Fala popularności

Na fali popularności, po udziale w "Tańcu z Gwiazdami" i "You Can Dance" Anna zagrała w serialu "Prosto w Serce" główną rolę. TVN uznała Muchę za kurę znoszącą złote jajka i nie chciał jej wypuścić. Serial nie okazał się jednak hitem. Tłumaczono to tym, że większość widzów ogląda powtórki serialu w internecie.

A nam się wydaje, że to dobry czas i znak, aby powrócić do grania w filmach. Pierwszy krok już Anna zrobiła - zagrała w drugiej części kultowego filmu "Och, Karol". Czy teraz pojawi się w ambitnym filmie na miarę "Listy Schindlera".