Szwedzki książę Carl Philip bierze ślub. Jego wybranka? Jest piękna, ale ma kontrowersyjną przeszłość. Współczesne love story

Sofia Hellqvist została narzeczoną księcia Carla Philipa w czerwcu zeszłego roku. Na akceptację dworu musiała ciężko zapracować. Ale Szwedzi pokochali ją i z niecierpliwością czekali na ślub.
Książę Carl Philip i Sofia Hellqvist Książę Carl Philip i Sofia Hellqvist E-PRESS PHOTO.COM

Ślub księcia i modelki

Już w sobotę szwedzki książę Carl Philip poślubi swoją ukochaną Sofię Hellqvist. Związek z początku wywoływał kontrowersje, bo wybranka księcia nie pochodzi z arystokracji, a jako 20-latka chętnie pokazywała swoje wdzięki w magazynach dla panów. Historia ich miłości jest ciekawa i piękna. Tak jak każda bajka kończy się happy endem.

Szwedzi kochają królewskie śluby! - opowiada magazynowi "People" Johanna Lejon, dziennikarka "Svensk Damtidning". - Cały kraj jest już w imprezowym nastroju.

Zdradza też nieco szczegółów:

Uroczystość będzie bardzo emocjonalna i poruszająca, taka jak Williama i Kate - czytamy. - Ale ślub Carla i Sofii będzie bardziej otwarty i nie tak prywatny. Telewizyjne kamery mają nagrywać także sporą część przyjęcia po głównej ceremonii.

2015-05-31, Stockholm, Sweden In pic: Prince Carl Philip, Miss Sofia Hellqvist Historically, state visits from India in Sweden. President of India Shri Pranab Mukherjee will pay a State Visit to Sweden 31 May to 2 June 2015 the invitation of HM King Carl Gustaf of Sweden. The Government will participate with several ministers in this event. The main themes of the visit is innovation and sustainable development with a focus on urban city development, and science and research. All Over Press  Carl Philip de Suede;Sofia HellqvistE-PRESS PHOTO.COM

Sofia Hellqvist i książę Carl Philip Sofia Hellqvist i książę Carl Philip Eliotpress

Sofia Hellqvist i Carl Philip

Para zaczęła się spotykać w 2010 roku. To wtedy książę Carl Philip (drugi w kolejce do szwedzkiego tronu) zakochał się w pięknej i seksownej modelce. Ale zawód Sofii Hellqvist nie spodobał się królewskiej rodzinie. Dziewczyna pracowała jako modelka, a jej głównym zajęciem były sesje dla magazynów dla panów. Jednak księciu zupełnie to nie przeszkadzało.

Sofia Hellqvisthotgossip.se / (c)HOT GOSSIP/BULLS

Sofia Hellqvist Sofia Hellqvist Patrik Österberg

Sofia Hellqvist

Sofia Kristina Hellqvist ma 30 lat, a w jej dorobku jest coś więcej, niż pozowanie do aktów. Szwedzi poznali ją w 2005 roku, gdy wzięła udział w reality show "Paradise Hotel". Później wyjechała do Nowego Jorku, gdzie skończyła kurs jogi i otworzyła na Manhattanie centrum tego sportu. Skończyła też studia w nowojorskim Institute of English and Business, gdzie uczyła się rachunkowości i księgowości. Nie był to koniec jej edukacji - kontynuowała ją w Sztokholmie. Na szwedzkim uniwersytecie ukończyła kursy z badań nad etyką globalną, a także komunikację dzieci i młodzieży.

Jest pełna pokory, twardo stąpa po ziemi, ma mądrość, inteligencję i nie brakuje jej motywacji - opowiadał książę w wywiadzie dla szwedzkiej TV4. - Najwspanialsza na ziemi. To po prostu cudowna kobieta.

Carl Philip i Sofia HellqvistE-PRESS PHOTO.COM

Sofia Hellqvist i książę Carl Philip Sofia Hellqvist i książę Carl Philip E-PRESS PHOTO.COM

Sofia Hellqvist

Ślub pary odbędzie się 13 czerwca - rok po ogłoszeniu zaręczyn. Związek księcia i modelki popiera król Szwecji, Karol XVI Gustaw:

To wspaniałe. Sofia jest bardzo miłą osobą, zawsze było wyjątkowo przyjemnie, kiedy przyjeżdżała w odwiedziny. To podjęta na spokojnie, dojrzała decyzja. Tak mamy w zwyczaju postępować w rodzinie Bernadotte, jak wiadomo - komentował wiadomość o zaręczynach syna monarcha.

Podobnie o swojej ukochanej mówi Carl Philip - podkreśla, że jest osobą mądrą, ciepłą i bardzo skromną.

Sofia HellqvistE-PRESS PHOTO.COM

Sofia Hellqvist Sofia Hellqvist E-Press / E-Press/bauergriffin.com

Sofia Hellqvist

Książę twierdzi, ze kiedy zobaczył 25-letnią Sophię, zakochał się od pierwszego wejrzenia. Relacjonował, że weszła do restauracji, w której siedział ze swoimi przyjaciółmi. Przyszła do lokalu ze znajomym, a Carl Philip nie mógł oderwać od niej wzroku.

Zapytał, czy chcę iść z nim na gokarty - wspominała pierwsze spotkanie Hellqvist. - Pewnie chciał mi pokazać, jak dobrze sobie na nich radzi.

Książę jest znany ze swojego zamiłowania do rajdów samochodowych. Jak się okazało, gokarty były doskonałym pomysłem na pierwszą randkę.

Książę Carl PhilipE-PRESS PHOTO.COM

Książę Carl Philip i Sofia Hellqvist Książę Carl Philip i Sofia Hellqvist FKF / FKF / KCS PRESSE

Sofia Hellqvist

W sierpniu 2010 roku, rzecznik prasowy pałacu potwierdził, że książę i modelka są parą. Brytyjski "Daily Telegraph" pisał wtedy o niezadowoleniu dworu - gwiazdka reality show i modelka znana z rozbieranych sesji nie była według nich wymarzoną partnerką dla Carla Philipa.

Jednak sam książę zaprzeczał tym doniesieniom. Twierdził, że niechęć dworu wobec jego partnerki była jedynie wymysłem spragnionych sensacji mediów:

Nie ma w tym ani trochę prawdy - mówił Swedish TV 4 w październiku. - Moi rodzice i siostry byli jej bardzo ciekawi. Od początku otworzyli się na Sofię, przywitali ją wielkim uściskiem.

W kwietniu 2011 roku Sofia Hellqvist i książę zamieszkali w prywatnym apartamencie w Djurgarden. Przez kolejne 3 lata Hellqvist starała się poprawić swój wizerunek. Dziś jest zapraszana na oficjalne wydarzenia i wszelkie uroczystości, jakie odbywają się na dworze.

Sofia Hellqwist i książę Carl PhilipE-PRESS PHOTO.COM

Książę Carl Philip i Sofia Hellqvist Książę Carl Philip i Sofia Hellqvist Eliot Press

Sofia Hellqvist

Carl Philip wielokrotnie opowiadał, że ceni swoją narzeczoną za wielkie serce, dobroć i wewnętrzne ciepło. Po 4 latach zaczęła to zauważać opinia publiczna. Dziewczyna w niczym nie przypomina już modelki z erotycznych sesji. Dostrzeżono, że jest piękna, wykształcona, udziela się charytatywnie.

No Credit - Exclusive - Carl Philipp of Sweden and Sofia Hellqvist's girlfriend on holidays in Saint Tropez  Carl Philip de Suede;Sofia HellqvistPlease Do Not Credit E Press Pho

Sofia Hellqvist i książę Carl Philip Sofia Hellqvist i książę Carl Philip NO CREDIT // E-PRESSPHOTO.COM

Sofia Hellqvist

Jeszcze w 2009 roku modelka wyjechała do Ghany, gdzie pracowała jako wolontariuszka. Pomagała m.in. w budowaniu centrum dla kobiet. Rok później, razem z Fridą Vesterberg założyła organizację Project Playground, której zadaniem jest pomoc dzieciom i młodzieży w RPA. Przyszła księżna od tej pory wciąż podróżuje do Afryki - Project Playground pochłania dużą część jej czasu. Nie ulega wątpliwości, że niesienie pomocy ubogim pomogło jej zjednać sobie przychylność Szwedów i, oczywiście, rodziny królewskiej.

Książę Carl Philip o Sofia HellqvistE-PRESS PHOTO.COM

Sofia Hellqvist i Książę Carl Philip Sofia Hellqvist i Książę Carl Philip E-PRESS PHOTO.COM

Sofia Hellqvist

Po raz pierwszy, Sofia pojawiła się na oficjalnie na dworze w 2011 roku - wzięła udział w  spotkaniu z UNICEFem. Została też zaproszona na chrzciny księżniczki Estelle. Choć  posadzono ją z daleka od rodziny królewskiej, był to znaczący gest ze strony dworu. Z biegiem czasu brała udział w coraz większej liczbie wydarzeń - nie zajmowała jednak miejsca u boku swojego partnera.

wSofia Hellqvist at the Christening of Princess Leonore in Drottningholm Palace church, Stockholm, Sweden, June 8, 2014.8BIM%r0 hZMP8BIM:printOutputClrSenumClrSRGBCInteenumInteClrmMpBlboolprintSixteenBitboolprinterNameTEXT8BIM;printOutputOptionsCptnboolClbrboolRgsMboolCrnCboolCntCboolLblsboolNgtvboolEmlDboolIntrboolBckgObjcRGBCRd  doub@oGrn doub@oBl  doub@oBrdTUntF#RltBld UntF#RltRsltUntF#Rlt@nfjvectorDataboolPgPsenumPgPsPgPCLeftUntF#RltTop UntF#RltScl UntF#Prc@Y8BIM0GRANLUND PICTURES / BULL

Sofia Hellqvist i książę Carl PhilipJustina Rosengren / :5

Książę Carl Philip i Sofia Hellqvist z przyjaciółmi Książę Carl Philip i Sofia Hellqvist z przyjaciółmi Bulls

Sofia Hellqvist

Obecnie Sofia Hellqvist w niczym nie przypomina osoby, jaką była jeszcze 8 lat temu. Ma nienaganny styl, zawsze prezentuje się elegancko i z klasą, a do tego jest naprawdę piękna. Nic dziwnego, że Szwedzi ją uwielbiają, a w mediach od dłuższego czasu pojawiają się jedynie pochwały pod jej adresem. Wcześnie nie było tak kolorowo.

Media nie zostawiły na niej suchej nitki, potwornie ją szykanowały - twierdził w wywiadzie dla szwedzkiej telewizji książę.

Początki były trudne, ale też przeszłość kandydatki na księżniczkę odbiegała od wzoru perfekcyjnej narzeczonej. Sama Hellqvist nigdy nie poskarżyła się na domniemanie chłodne przyjęcie ani słowem.

Od pierwszego dnia czułam się mile powitana i akceptowana - mówiła instruktorka jogi w dokumencie "Rok z rodziną królewską". - Nie żałuję niczego z mojej przeszłości. Przez lata napisano o mnie wiele, nie tylko w kontekście zaręczyn z księciem. Dla mnie to już nudne, robiłam te rzeczy 10 lat temu i dawno zdążyłam z tego wyrosnąć. Ale każde doświadczenie kształtuje człowieka.

Attendance at a performance to commemorate H.M. The Queens 70 birthday, the Oscar Theatre, Stockholm Participants: King Carl XVI Gustaf, Queen Silvia, Crown Princess Victoria, Prince Daniel, Prince Carl Philip, Princess Madeleine, Sofia Hellqvist8BIM8BIM1<Justina Rosengren / Justina Rosengren Bulls

Sofia Hellqvist i książę Carl Philip Sofia Hellqvist i książę Carl Philip E-PRESS PHOTO.COM

Sofia Hellqvist

Jej pierwsze oficjalne pojawienie się na uroczystej kolacji, wywołało w mediach falę zachwytów. Nie dość, że niespodziewanie (nie było jej na oficjalnej liście gości) przybyła pod rękę z ukochanym, to jeszcze miała na sobie suknię, która podkreśliła jej figurę i urodę.

Sofia zachwyciła w przepięknej kreacji i wygląda na to, że czerpie swoją inspirację ze stylizacji Kate Middleton - napisał Hello Magazine. - Ona i książę wyglądali na tak zakochanych jak wtedy, gdy ogłaszali światu swoje zaręczyny.

Czerwona sukienka zdziałała cuda i przekonała ostatnich sceptyków. Ale nie wszyscy wątpili w pannę Hellqvist - bardzo szybko zaprzyjaźniła się z siostrą księcia, księżniczką Victorią.

Victoria musiała walczyć o swoją miłość, bo jej mąż [Daniel] też nie był na początku akceptowany. Pracował jako instruktor fitness w luksusowym klubie gimnastycznym. - opowiada Margareta Gotthardsson, "królewski" reporter "Svensk Damtidning. - Po jej doświadczeniach, Carlowi Philipowi łatwiej było zyskać aprobatę rodziców. Księżniczka Victoria i książę Daniel zawsze wspierali Sofię i Carla, mocno trzymali kciuki za ich związek.

HRH Prince Philip and Sofia Hellqvist  Sofia HellqvistE-PRESS PHOTO.COM

Sofia Hellqvist i książę Carl Philip Sofia Hellqvist i książę Carl Philip E-PRESS PHOTO.COM

Sofia Hellqvist

Dwór dość szybko przekonał się do ukochanej Philipa, jednak dopóki para nie ogłosiła zaręczyn, Sofia Hellqvist nie mogła siedzieć obok członków rodziny królewskiej. Na sztywny protokół nie miał żadnego wpływu fakt, że książę i modelka mieszkali razem.

Fotoreporterzy chętnie śledzili parę, a kiedy Carl Philip z ukochaną przenieśli się z najwyższego piętra apartamentowca na parter, szybko pojawiły się plotki o ciąży. Powodem przeprowadzki okazał się pies (z parteru można było go wypuszczać na świeże powietrze), ale w wywiadach zarówno książę, jak i jego ukochana wielokrotnie powtarzali, że marzą o gromadce dzieci.

Concert Hall after Riksdag opening. Royal family is coming to the concert. Concert Hall i Stockholm, Sverige on the 30th of September. carl philip sofia hellqvist Prince Royal Royals8BIM8BIM8Y8=AdobedJustina Rosengren / (c)Bulls