Błęcka-Kolska: Znosiłam to, że mąż się zakochiwał. W końcu organizm nie wytrzymał. Kasia z "Kogla-mogla" rozwiodła się i... Jest nie do poznania!

Od premiery "Kogla-mogla" minęło 25 lat, Grażyna Błęcka-Kolska, która wcieliła się w postać głównej bohaterki, zmieniła nie tylko wizerunek, lecz także swoje życie.
Grażyna Błęcka-Kolska, Kasia z filmu Grażyna Błęcka-Kolska, Kasia z filmu "Kogel-Mogel" Screen z filmu

Kasia Solska

Nie każdy musi lubić tę słynną polską komedię, ale z pewnością każdy przynajmniej raz ją widział. "Kogel-mogel" w reżyserii Romana Załuskiego z niezwykłą konsekwencją emitowany jest bowiem chyba w każde święta, dzięki czemu już kolejne pokolenia bawią perypetie Kasi. Postać tej sympatycznej, choć wyjątkowo naiwnej dziewczyny, wykreowała brawurowo Grażyna Błęcka-Kolska.

Grażyna Błęcka-Kolska, Kasia z filmu "Kogel-Mogel"Screen z filmu

Grażyna Błęcka-Kolska, Kasia z filmu "Kogel-Mogel"Screen z filmu

Aktorce przez lata nie udało się dostać roli, która przebiła słynną Kasię i w oczach telewidzów cały czas była rumianą dziewczyną z małej wioski. W miejscu zatrzymał się także jej wizerunek...

Grażyna Błęcka-Kolska. Grażyna Błęcka-Kolska. KAPIF

Trudny okres

Od czasów "Kogla-mogla" Grażyna Błęcka-Kolska grała za to w bardziej ambitnych produkcjach, np.: "Afonia i pszczoły", "Pornografia" czy "Cudowne miejsce". Okazjonalnie pojawiała się także w serialach telewizyjnych. W zeszłym roku nieco większą rolę dostała w "Misji Afganistan", kręconej przez Canal+.

 

Grażyna Bałęcka-Kolskafot. KAPIF

 

Niestety choć od premiery kultowej komedii upłynęło już 25 lat, to Grażyna Błęcka-Kolska na salonach prezentowała stylizację, której nie powstydziłaby się filmowa Kasia Solska.

 

Grażyna Błęcka-KolskaScreen z filmu

 

Niemodna fryzura i źle dopasowane, pogrubiające ubrania - Grażyna Błęcka-Kolska swoim wyglądem nie zachwycała. W pewnym stopniu jest to zrozumiałe, aktorka przeżywała osobisty dramat - burzliwe rozstanie z mężem - reżyserem Janem Jakubem Kolskim, który związał się z młodszą o 32-lata kobietą, która jako dziecko zagrała w jednym z jego filmów.

Wygląda na to, że Grażyna Błęcka-Kolska najgorsze chwile ma jednak za sobą. Wygląda... Zresztą sami zobaczcie!

Grażyna Błęcka-Kolska Grażyna Błęcka-Kolska FORUM

Odrodzenie

Grażyna Błęcka-Kolska niedawno wraz z innymi aktorami "Kogla-mogla" gościła w "Pytaniu na śniadanie". Zupełnie nowa, ekstrawagancka fryzura, modna sukienka w intensywnym kolorze - takiej aktorki nie znaliśmy. Nie można było dostrzec nawet śladu po "stylu Kasi Solskiej". Zmiana wyglądu poszła za wielkimi zmianami w życiu osobistym. Po wielu latach Grażyna Błęcka-Kolska zdecydowała się na rozwód ze swoim mężem.

Uważam się za twardą zawodniczkę, bo znosiłam to, że mój mąż notorycznie się zakochiwał. (...) Kiedy po raz kolejny powiedział mi, że się zakochał, wstałam i upadłam, znów wstałam i znów się przewróciłam. Mój organizm nie wytrzymał - zwierzała się w wywiadzie na łamach magazynu "Zwierciadło".

Bohaterowie komedii ?Kogel mogel? po latachScreen z TVP

 

Wygląda więc na to, że w końcu udało jej się spełnić swoje zapewnienia, którymi podzieliła się w jednym z wywiadów dla "Vivy!"

Umiałaby Pani pozwolić odejść mężczyźnie?
Tak, absolutnie tak. Każdy jest wolny.

Grażyna Błęcka-KolskaScreen z TVP

Jan Jakub Kolski z byłą partnerką Grażyną Błęcką-Kolską Jan Jakub Kolski z byłą partnerką Grażyną Błęcką-Kolską Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Muszelka

Ostatnią miłością Jana Jakuba Kolskiego, z powodu której rozpadło się ponoć małżeństwo filmowej pary, jest aktorka i modelka o imieniu Aleksandra. Do pierwszego spotkania między nimi miało dojść na planie filmowym. Aleksandra jako mała dziewczynka zagrała w jednym z filmów Kolskiego, miała się wówczas od razu w nim zakochać. Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Aleksandra miała wówczas jedynie 12 lat. Po wielu latach spotkali się ponownie. Okazało się, że zauroczenie o 32 lata starszym mężczyzną nie minęło.

 

AFONIA I PSZCZOŁY Fot. Best Film

Nowa miłość reżysera została opisana w jego książce "Egzamin z oddychania".


Jan Jakub Kolski. Jan Jakub Kolski. X-news

Muszelka

"Egzamin z oddychania" wprawdzie nie jest to autobiografią, jednak wiele wątków zostało zaczerpniętych z życia Kolskiego. Reżyser potwierdził to na kanapie u Kuby Wojewódzkiego.

Czy ta dziewczyna, Muszelka, istnieje? - pytał Kuba Wojewódzki.
Tak.
Ta kobieta strasznie dużo przeklina. Pan z tym żyje?
Jakoś próbuję to obsłużyć sobą - odparł reżyser z uśmiechem.

Książka nasycona jest soczystymi opisami znajomości głównego bohatera (dojrzałego reżysera) z młodą i seksowną dziewczyną (którą poznał, gdy ta była małą dziewczynką, która grała w jego filmie). Nie zabrakło też oczywiście relacji z rozbuchanego życia seksualnego. Niedługo znajdziecie u nas co ciekawsze fragmenty książki.

Więcej o: