Który skoczek ma najładniejszą partnerkę? Poznajcie ukochane sportowców!

Może i na świecie najbardziej znanymi WAGs są te piłkarzy, ale skoczkowie narciarscy też mogą pochwalić się pięknymi kobietami u swego boku. Zobacz, jak wyglądają i czym się zajmują partnerki polskich i zagranicznych skoczków.
Ewa Bilan-Stoch, Kamil stoch Ewa Bilan-Stoch, Kamil stoch REPORTER/klag/REPORTER

Ewa Bilan-Stoch

Mieszkali niedaleko siebie w Zakopanem, chodzili do jednej szkoły, ale poznali się dopiero w 2006 roku w oddalonej o 900 km od zimowej stolicy Polski Planicy. Zauroczenie od pierwszego wejrzenia z czasem przerodziło się w miłość. Ewa przez wiele lat była związana ze sportami walki, ale ze względu na stan zdrowia musiała zrezygnować z tego hobby.

Ewa Bilan-Stoch jest fotografem. Startowała kiedyś w wyborach miss, zdarza jej się czasami pozować do zdjęć.

Kamil Stoch, Ewa StochFOT . MAREK PODMOKLY / AG

Ewa Bilan-Stoch, Kamil StochFot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Ewa Bilan-Stoch, Kamil StochAG

02.03.2013 Predazzo . Kamil Stoch w objeciach zony Ewy po ogloszeniu wynikow ( braz dla Polski ) konkursu druzynowego na duzej skoczni podczas Mistrzostw Swiata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme .      Fot . Kuba Atys / Agencja GazetaFot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Piotr Żyła, Justyna Żyła Piotr Żyła, Justyna Żyła Screen z Facebook.com

Justyna Żyła

Na początek mała ciekawostka - żoną Piotra Żyły jest siostra cioteczna Adama Małysza, Justyna Lazar. Poznali się i zakochali w sobie jako nastolatkowie i nie czekali długo ze ślubem. Zostali małżeństwem, gdy skoczek miał 19 lat. A gdzie ślub? Oczywiście w ukochanej rodzinnej Wiśle. Wśród gości nie zabrakło kolegów-skoczków z kadry narodowej. Para ma już dwoje dzieci - siedmioletniego syna Kubę i rocznej córeczkę Karoliny. Dumny tata chętnie chwali się swoimi uroczymi pociechami na portalach społecznościowych.

Justyna Żyła, Justyna Lazur

Marcelina Hula Marcelina Hula Screen z Facebook.com

Marcelina Hula

Stefan Hula z rodziną mieszka w Szczyrku. 26-letni skoczek wziął ślub 29 kwietnia zeszłego roku. Jego wybranką jest piękna Marcelina. Mają córkę Milę.

Mila Hula, stefan hulaScreen z Facebook.com

Marcelina Hula skończyła Akademia Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Na Vimeo można zobaczyć film ze ślubu pary:

Marcelina i Stefan Hula Wisła from Multimedial HD Studio on Vimeo.

2008 HARRACHOV STEFAN HULA Fot. Paweł Kozioł/AG

Iza Małysz

Iza Małysz jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalna spośród partnerek polskich skoczków. Ale wcale nie wiadomo o niej za wiele. Na oficjalnych imprezach pojawia się rzadko, unika także mediów. Panieńskie nazwisko Izy to Polok. Adama poznała jeszcze w podstawówce. Skoczek był o klasę wyżej.

14.06.1997. WISLA , SLUB ADAM MALYSZ I IZABELA PILCH WOJCIECH SURDZIEL/AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: NARCIARSTWO - SKOKI ZYCIE CODZIENNE SYTUACYJNE SLUBYFot. Wojciech Surdziel/AG

Pobrali się w czerwcu 1997 roku. Ślub odbył się w ewangelickim kościele św. Piotra i Pawła w Wiśle (Małysz jest ewangelikiem, Izabela katoliczką). 31 października tego samego roku urodziła się ich córka, Karolina.

10.03.1998. WISLA , ADAM MALYSZ Z ZONA IZA I CORKA                                               FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: IZABELA MALYSZ ZONA IZA MALYSZ ADAM MALYSZFot. Wojciech Surdziel / AG

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji w Krakowskiej Szkole Wyższej. Przez wiele lat prowadziła sklep pod nazwą "Małysz Fashion". Można było znaleźć w nim ubrania oraz gadżety związane z jej mężem. Iza pełni także funkcję menadżera innego skoczka - Aleksandra Zniszczoła.

Izabela MałyszFot. Grzegorz Celejewski / AG

Podziela także rajdową pasję Adama. 1,5 roku temu wzięła udział Rajdzie RMF Morocco Challenge. Jej załogantem była córka Karolina. Zajęły pierwsze miejsce w kategorii VIP.

Andreas Kofler i Mirjam Ullric Andreas Kofler i Mirjam Ullric EastNews

Mirjam Ullrich

Ta 25-letnia blondynka to Mirjam Ullrich - dziewczyna Andreasa Kofflera. Mirjam pracuje jako przedszkolanka. Para spotyka się 2,5 roku.

To jeszcze świeża znajomość, Mirjam daje mi siłę i pewność siebie, to poważny i pełen harmonii związek - powiedział dwa lata temu "Kofi".

Andreas Kofler i Mirjam Ullricciacha.net

Ale para póki co nie planuje ślubu i powiększenia rodziny. Mirjam podobno też nie jest zazdrosna o Andreasa, pod którego hotelami często koczują fanki. Ale Andreas nie ma ochoty na nowe znajomości.

To byłoby głupie - powiedział dla portalu society24.at.

Poza tym para, gdy nie jest razem, tak często kontaktuje się na Skypie, że "Kofi" nie miałby właściwie czasu na inne kobiety.

Trzy lata temu Andreas związany był ze starszą do siebie menadżerką sklepów snowboardowych,

Michaelą Zirwigscreen Facebook

Simon Ammann z żoną Yaną Simon Ammann z żoną Yaną REUTERS/ROMINA AMATO

Yana Yanovskaya Ammann

Ta brunetka to ukochana Simona Ammanna. Para poznała się siedem lat temu na obozie szkoleniowym w fińskim Kuopio. W 2008 roku Yana i Simon zamieszkali razem w Schindellegi, a 25 czerwca 2010 roku, dokładnie w 29. urodziny skoczka, wzięli ślub. Odbył się w kaplicy zamkowej w miejscowości Pfaeffikon w otoczeniu rodziny i najbliższych przyjaciół. Później zaproszeni goście przeszli do zamkowych ogrodów, gdzie lampką szampana wznieśli toast za zdrowie młodej pary. Na przyjęcie weselne gości zaproszono do namiotu rozstawionego nad jeziorem zuryskim.

Yana jest pochodzenia Rosjanką. Zna biegle cztery języki: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski.

Yana Yanovskaya Ammann, Simon Ammannscreen Facebook

Thomas Morgenstern z dziewczyną Thomas Morgenstern z dziewczyną internet

Christina Cerncic

Tomas Morgenstern i Christina są parą już od 11 lat. Poznali się w szkole sportowej w miejscowości Spittal, do której oboje uczęszczali. Christina jest o rok młodsza od znanego skoczka.

Para wprawdzie nie zalegalizowała swojego związku, ale od kilku miesięcy tworzy już pełną rodzinę. Thomas pod koniec grudnia został bowiem ojcem. Jego córeczka została nazwana Lilly. Austriak o tym wydarzeniu poinformował na swoim profilu na Facebooku.

Dzisiaj w nocy przyszła na świat moja córka Lilly. Jesteśmy wszyscy przeszczęśliwi. Czeka nas teraz nowy, ale bardzo ciekawy okres w życiu - napisał skoczek.

Christina trenuje w jednym z austriackich klubów kolarstwo górskie, a także gra na klarnecie.

Gregor Schlierenzauer i Sandra Steigler Gregor Schlierenzauer i Sandra Steigler EastNews

Sandra Steigler

Sandra i Gregor Schlierenzauer spotykają się od 2 lat. Dziewczyna jest Austriaczką. Na początku Gregor unikał pytań nawiązujących do tej blondynki, ale po tym, gdy pojawili się na gali rozdania nagród dla Sportowca Roku w Austrii wszystko stało się jasne. Sandra jest córką byłego austriackiego biatlonisty, Aloisa Stadlobera.

Gregor Schlierenzauer i Sandra Steiglerscreen Facebook

Robert Kranjec i Špela Kranjec Robert Kranjec i Špela Kranjec screen Twitter

Špela Kranjec

Także ten słoweński skoczek lubi blondynki. Robert Kranjec od ponad 5 lat jest żonaty. Para nie ma jeszcze dzieci.

Špela Kranjec i Robert KranjecEastNews

O żonie wiadomo niewiele. Ale po zdjęciach możemy się domyślać, że i jej zdarza się założyć narty.

Špela Kranjecscreen Instagram

Anders Bardal z żoną Ingrid Anders Bardal z żoną Ingrid screen Facebook

Ingrid Opheim

Ingrid Opheim zaczęła spotykać się z Andersem Bardalem w 2000 roku. Pobrali się osiem lat później, a w 2009 roku na świecie pojawiła się ich córka Anna. Rok temu z kolei rodzina powiększyła się o Thomasa. Ingrid ma licencjat z administracji i jest magistrem pedagogiki specjalnej.

Ingrid Bardal, Ingrid Opheim z Annąscreen Facebook

Anders Jacobsen i Brigitte Jacobsen Anders Jacobsen i Brigitte Jacobsen screen Facebook

Brigitte Jacobsen

Norweski skoczek, Anders Jacobsen i Brigitte pobrali się 4 lata temu. Co ciekawe panieńskie nazwisko jego wybranki to... Jacobsen. Oficjalnie parą zostali pięć lat temu, ale znali się od dawna. Ceremonia zaślubin odbyła się niedaleko Vikersund, a poprowadził ją ojciec panny młodej. Zaproszono 94 gości, lecz wśród nich nie było kolegów skoczka z kadry.

Dwa lata temu urodził się syn pary. Chłopiec przyszedł na świat 12 dni po terminie, a przejęty ojciec opuścił z tego powodu rywalizację w Pucharze Świata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.