Pamiętacie przyjaciółkę Meg Ryan z "Bezsenności w Seattle"? Ona i jej druga żona właśnie zostały matkami

Aktorka o niezwykłym życiorysie.
Rosie O'Donnell Rosie O'Donnell AP/Evan Agostini

Zagrała "przełomową" rolę

Kto jeszcze pamięta tę znakomitą aktorkę? Była gwiazdą lat 90. i to już od swojego pierwszego filmu "Ich własna liga", za który otrzymała nominację do nagrody MTV za najlepszą rolę przełomową. Dała się też zapamiętać z takich przebojów jak niezapominany film "Bezsenność w Seattle", zwariowani "Flinstonowie" czy subtelna "Ucieczka do Edenu". Potem jej kariera jakby zwolniła. O'Donnell przestała grać w filmach, bez powodzenia próbowała zrobić własne show telewizyjne, przerzuciła się też na seriale. W 2004 roku poślubiła swoją partnerkę. Właśnie urodziło się jej kolejne dziecko.

Najpierw była komikiem

Zaczęła skromnie, jako komik.

Miałam 20 lat i akurat byłam w klubie komediowym na Long Island. Podeszła do mnie kobieta i powiedziała, że jestem zabawna. Chciała mój numer telefonu. Mój ojciec nazywa się Ed McMahon. I dałam jej numer telefonu mojego ojca. W końcu mieszkałam w domu. I trzy dni później łowca talentów ze Star Search zadzwonił i powiedział, że lecę do Los Angeles - tak tłumaczyła swoje początki w Larry King Live, popularnym w Stanach show telewizyjnym.

Dzisiaj chyba jednak najlepiej ją pamiętamy z roli Becky w świetnej produkcji "Bezsenność w Seattle". Jako aktorka charakterystyczna nie miała problemu, żeby pomimo drugoplanowej roli pozostawić po sobie niezatarte wrażenie.

Rosie O'Donnell Rosie O'Donnell AP IMAGES FOR BRAVO/Peter Kramer

Prowadzi show i walczy z dostępem do broni

20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School dwóch uzbrojonych w broń palną nastolatków zastrzeliło dwunastu rówieśników oraz dwóch nauczycieli. Potem popełnili samobójstwo. Rosie O'Donnell, wykorzystując fakt, że ma własne show, opowiada się za ostrą kontrolą posiadania broni:

Każdy, kto nie ma prawa posiadać broni, a mimo to ją posiada, powinien iść do więzienia - mówi wtedy.

Być może właśnie zajmowanie się sprawami społecznymi sprawiło, że jej program nie odniósł jakiegoś spektakularnego sukcesu?

Rosie O'Donnell Rosie O'Donnell Screen z Facebooka

Uważa, że bycie lesbijką to normalna rzecz

Rosie O'Donnell jest zadeklarowaną lesbijką. Wraz ze swoją partnerką życiową i pierwszą żoną, Kelli Carpenter, O'Donnell jeszcze do niedawna wychowywała czwórkę własnych dzieci. Upublicznienia swojej orientacji seksualnej nie potraktowała jako jakiegoś szczególnego wyczynu.

Nie rozumiem dlaczego ludzie robią z tego jakieś wielkie halo. Są zdezorientowani, są w szoku, jakby to była jakaś wielka rewelacja - dziwiła się, kiedy ją wypytywano o jej coming out.

Rosie O'DonnellScreen z Facebooka

Chcę podziękować miastu San Francisco za niesamowitą postawę burmistrza , ważną nie tylko dla wszystkich tutaj zgromadzonych, ale też dla tysięcy kochających się i żyjących w zgodzie z prawem par - powiedziała wzruszona O'Donnel podczas ceremonii zaślubin.

Świeżo upieczona młoda para szybko wraca do domu w Nowym Jorku. Następnego dnia jest piątek i trzeba zaprowadzić dzieci do szkoły. Aktorka żartuje, że mając czwórkę dzieci, trudno jest zaplanować miesiąc miodowy.

Rosie O'Donnell Rosie O'Donnell Screen z rosie.com

Rosie przechodzi kryzys

3 lat później następuje kryzys w związku Rosie i Kelli. Kelli wyprowadziła się z domu, a niedługo po tym Rosie zaczyęła spotykać z nową dziewczyną, Tracy Kachtick-Anders, artystką z Teksasu.  Tworzą niezwykle liczną rodzinę, Rosie jako "wkład" wnosi czworo swoich dzieci, Tracy - szóstkę własnych. Związek przetrwał do 2011 roku. Nie było im jednak tak łatwo się rozstać.

Ich dzieci są bardzo blisko. Nadal mnóstwo czasu spędzają razem - pisze New York Post.

Niemniej jednak rozstanie było definitywne. Każda z pań zaczyna żyć własnym życiem.

Rosie O'Donnell, Michelle Rounds Rosie O'Donnell, Michelle Rounds Screen z Instagram

Właśnie się pochwaliła piątym dzieckiem

Rosie O'Donnel związała się z Michelle Rounds. W czerwcu ubiegłego roku para wzięła ślub. Kilka dni temu panie ogłosiły powiększenie się rodziny.

Tego się nie da z niczym porównać! - pisze szczęśliwa na Twitterze.

Dakota jest piątym dzieckiem Rosie.

Rosie O'DonnellScreen z Twittera

To jest miłość! - cieszy się O'Donnell.

Szczęśliwa mama fotografuje swoje dziecko i dzieli się jego wizerunkiem na portalach społecznościowych:

Rosie O'DonnellScreen z Instagram

Dakocie życzymy zdrowia, a jej mamom wiele siły - wychowywanie piątki dzieci to przecież nie lada wyzwanie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.