Bracia Niemczyccy: biznesmen po przejściach, pilot i historyk. Kto przejmie rodzinne interesy? [DZIEDZICE FORTUN]

Trzech synów miliardera bierze życie w swoje ręce.
Zbigniew Niemczycki i Katarzyna Frank - Niemczycka Zbigniew Niemczycki i Katarzyna Frank - Niemczycka fot. Artur Pawlowski/Reporter

Mają fortunę

Trzej panowie na M są synami jednych z najbogatszych ludzi w Polsce: Katarzyny Frank-Niemczyckiej i Zbigniewa Niemczyckiego. Majątek rodziny szacowany jest na prawie 1,7 miliarda złotych.

Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Frank - Niemczycka, domy bogaczyfot. Artur Pawlowski/Reporter

Mając takie pieniądze można sobie pozwolić na wiele. Niemczyccy mają m.in. na posiadłość na Lazurowym Wybrzeżu oraz na własny jacht. Jednak na co dzień mieszkają w pełnej przepychu rezydencji w podwarszawskim Konstancinie. A do piwniczki, w której leżakują stare wina, pani Niemczycka osobiście dobierała meble w hiszpańskich antykwariatach - informuje portal urządzamy.pl.

Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Frank - Niemczycka, domy bogaczyPHOTO: EAST NEWS/DAREK LEWANDOWSKI

Pomimo rozlicznych obowiązków Niemczyccy znajdują również czas na bywanie na salonach. Tu się na przykład dali sfotografować na ekskluzywnym pokazie marki La Manii w towarzystwie miliardera Jana Kulczyka i Doroty Soszyńskiej.

Katarzyna Frank- Niemczycka, Zbigniew Niemczycki, Jan Kulczyk, Soszyńskafot. KAPIF

Michał Niemczycki Michał Niemczycki WBF

Musiał wybierać między robieniem pieniędzy a przyjemnościami

Najstarszy z synów, Michał Niemczycki, urodził się w 1981 roku. Jak przystało na ambitnego i bogatego młodego człowieka, wykształcenie wyższe odebrał w USA, gdzie najpierw studiował w szkole filmowej na kalifornijskim UCLA, potem jednak zmienił zdanie i skończył drugi kierunek, marketing i zarządzanie. Jeszcze zanim wrócił do Polski, pilnował interesów ojca w Stanach. Obecnie wykorzystuje swoje amerykańskie doświadczenie pomagając ojcu w firmach i jednocześnie rozkręcając własny biznes. Szybko się zorientował, że często trzeba wybierać: albo robienie pieniędzy albo przyjemności.

Piotr Woźniak-Starak, Anna Czartoryska, Michał NiemczyckiWBF

Zarządzanie firmą działającą w tak wielu branżach to ogromny nawał obowiązków. Dopiero teraz zaczynam rozumieć, dlaczego ojca tak często nie było w domu, kiedy byłem mały. Praca staje się główną pasją i priorytetem, często zabierając czas, który mógłbym spędzić z przyjaciółmi lub na siłowni - wyznał "Wprost".

Rozrzut jego biznesowych inwestycji jest imponujący. Michał od zera stworzył markę luksusowej wody mineralnej, rozkręcił klub muzyczny na warszawskiej Pradze oraz mocno wszedł w branżę elektroniczną - rozwinął własną platformę mobilną. Czyżby skalą interesów zamierzał dorównać ojcu?

Anna Czartoryska, Michał Niemczycki Anna Czartoryska, Michał Niemczycki Kapif

Poznali się na balu

Jako poważny biznesmen jeszcze do niedawna unikał bywania na salonach. Ale we wrześniu 2011 roku na balu wydanym przez Dominikę Kulczyk-Lubomirską i księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego na zamku w Nowym Wiśniczu poznał młodą i piękną arystokratkę, Annę Czartoryską.

Do końca balu się nie rozstawali, tańczyli, rozmawiali o sztuce i życiu. Obserwujący ich uczestnicy balu od razu zauważyli, że to początek czegoś znacznie poważniejszego niż zwykła znajomość - czytamy na portalu polki.pl.

Anna CzartoryskaKapif

Anna Czartoryska, aktorka ze szlacheckim pochodzeniem, doskonale się odnajduje we współczesnym show-biznesie. Po ukończeniu szkoły aktorskiej zaczęła grać w teatrze oraz w serialach telewizyjnych, a niedawno wydała swoją pierwszą płytę z piosenkami teatralnymi. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w mediach i jednocześnie narzeczoną Michała Niemczyckiego. Para powoli przygotowuje się do ślubu.

To fajna, sympatyczna dziewczyna. I skromna. Bardzo mi się to w niej podoba. Jest utalentowana i ma piękny głos. Została dobrze wychowana. Poza tym ma poczucie humoru - komplementuje przyszłą synową mam Michała, pani Katarzyna Frank-Niemczycka w rozmowie z se.pl.

Anna Czartoryska, Katarzyna Frank-Niemczyckafot. AKPA, materiały prasowe Cisowianka Perlage

Se.pl donosi, że mama Michała:

Za punkt honoru przyjęła, by wesele jej syna przebiło przepychem nie tylko niedawny ślub Aleksandry Kwaśniewskiej, ale nawet huczne zaślubiny w rodzinie Kulczyków, z którymi rywalizują o wpływy.

Według se.pl uroczystość weselna ma kosztować ponad 500 tysięcy złotych: połowa to koszt wesela, a druga połowa to koszt obsługi imprezy.

Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Frank Niemczycka, Michał Niemczycki, Anna CzartoryskaKapif

Ślub, poprzedzony intercyzą, podobno jest zaplanowany na 8 czerwca. Państwo młodzi wezmą go w świątyni Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lasku Bielańskim. Natomiast o to, by 450 gości wyśmienicie się bawiło na ślubie osobiście zadba mama pana młodego.

Anna Czartoryska, Michał Niemczycki Anna Czartoryska, Michał Niemczycki wbf

Spędził 2 lata za kratami

Niestety, nie zawsze było tak kolorowo. W 2006 roku Michał Niemczycki został przyłapany w USA z narkotykami. Spędził 2 lata w amerykańskim więzieniu o złagodzonym rygorze, choć mógł więcej. Ale nie ma tego złego:

Dostał lekcję pokory, dużo go to nauczyło. Bardzo się zmienił - tak z perspektywy czasu oceniła to Katarzyna Niemczycka.

Katarzyna Frank-NiemczyckaKAPIF

Katarzyna Frank-Niemczycka, Zbigniew Niemczycki, Mikołaj Niemczycki. Katarzyna Frank-Niemczycka, Zbigniew Niemczycki, Mikołaj Niemczycki. East News

Mikołaj to "debeściak"

Średni z braci, Mikołaj, urodził się w 1991 roku. Obecnie studiuje historię na uniwersytecie w Warwick w Anglii. Mama, co zrozumiałe, mówi o nim w samych superlatywach:

Mikołaj jest bardzo zdolny. Chociaż drobnej budowy, jest świetnie ułożony ruchowo. Chciał być piłkarzem albo tenisistą, i to zawsze z górnej półki. To debeściak - powiedziała portalowi polki.pl.

Mikołaj NiemczyckiScreen z Facebooka

Bogactwo nie zwalnia z obowiązku kształtowania charakteru. Mikołaj, wraz z najmłodszym z klanu Niemczyckich, bratem Maximilianem, już jako nastolatek brał udział w paramilitarnych obozach przetrwania organizowanych w Stanach Zjednoczonych.

Twarda szkoła życia przez sześć tygodni, wstawanie o szóstej rano, sprzątanie, parady wojskowe, musztra, specjalne mundury. Bardzo dobrze im to zrobiło - tak Katarzyna Niemczycka opisuje portalowi gala.pl survivalowe przeżycia swoich synów.

"Debeściak" może nie ma takiego medialnego obycia jak rodzice i starszy brat, ale za to zjednuje sobie sympatię swoim nieco nieśmiałym uśmiechem.

michał niemczycki, mikołaj niemczyckiKapif/ East News

Być może już niedługo to właśnie o nim się będzie mówiło częściej niż o jego bracie Michale?

PHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS WARSZAWA 03.04.2012 AUKCJA CHARYTATYWNA BUTELEK VODY FIRMY VODA NATURALNA UBRANYCH W KREACJE ZAPROJEKTOWANE PRZEZ CENIONYCH POLSKICH PROJEKTANROW MODY I BIZUTERII W PALACU SOBANSKICH N/Z: ZBIGNIEW NIEMCZYCKI KATARZYNA FRANK NIEMCZYCKA SYN MIKOLAJ NIEMCZYCKIEAST NEWS/VIPHOTO

Maximilian Niemczycki Maximilian Niemczycki Screen z Youtube

Kocha latać

Maximilianowi Niemczyckiemu zamiłowanie do mundurów chyba pozostało, aczkolwiek zamienił paramilitarny uniform na bardziej twarzowy mundur lotniczy. Max aktualnie studiuje na Uniwersytecie Lotniczym w Daytona Beach w Stanach Zjednoczonych i, jak możemy przeczytać na jego Facebooku, jest dyplomowanym instruktorem latania. Katarzyna Niemczycka ma do niego jako do pilota pełne zaufanie:

Lubię z nim latać, on jest odpowiedzialny i robi to znakomicie - powiedziała w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Mikołaj Niemczycki, Maximilian NiemczyckiScreen z Facebooka

Latanie to wielka pasja Maxa. Na Facebooku jego starszego brata Mikołaja można znaleźć zdjęcie, na którym widzimy obu braci lecących prywatnym samolotem do Juraty. Jemu też chyba podoba się latanie! Obaj bracia są ambitni i bardzo samodzielni. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak się potoczą ich losy po skończeniu zagranicznych uczelni. Czy wrócą do Polski i przebojem wkroczą do świata biznesu i warszawskich salonów?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.