Związek z bizneswoman, rzekome romanse i praca z Miss Polonia. Pamiętacie te fakty z życia Waldemara Pawlaka?

Wielu było przekonanych o pewnej wygranej Waldemara Pawlaka w sobotnich wyborach prezesa PSL-u. Zdecydowany faworyt przegrał jednak z Januszem Piechocińskim. I zapowiedział, że odchodzi z rządu.
Waldemar Pawlak. Waldemar Pawlak. fot. Archiwum Polityków

Waldemar Pawlak

Młody i przystojny Waldemar Pawlak dość szybko i niespodziewanie zaistniał na polskiej scenie politycznej. W czerwcu 1992 roku Lech Wałęsa zlecił 32-latkowi utworzenie rządu. Pawlak był najmłodszym prezesem Rady Ministrów w historii III RP. Sztuka ta jednak mu się nie udała i po 33 dniach prób ustąpił, a jego funkcję objęła Hanna Suchocka. Pawlak zdobywał coraz większą popularność, co w 1993 roku zaowocowało bardzo dobrym wynikiem PSL w wyborach. I tak Pawlak ponownie został premierem, tym razem z lepszym rezultatem.

05.06.1992 WARSZAWA SEJM POSIEDZENIE NA KTORYM ODWOLANO RZAD JANA OLSZEWSKIEGO I DESYGNOWANO NA PREMIERA WALDEMARA PAWLAKA NZ JOZEF ZYCH , WALDEMAR PAWLAKFOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETADVD 005 AFot. Sławomir Kamiński / AG

Waldemarowi Pawlakowi zawsze zarzucano brak obycia z kamerą. Świetnym przykładem jest jego spot z kampanii prezydenckiej z 1995 roku. Przez całe nagranie jedna mina.

Jednak nawet tak z pozoru sztywny polityk umiał nas niejednokrotnie zaskoczyć.

Ewa Wachowicz

Co pamiętamy z jego "premierowania"? Na pewno piękną rzeczniczkę rządu - Ewę Wachowicz. Waldemar Pawlak nieźle wszystkich zaskoczył, gdy powołał na to stanowisko byłą Miss Polonia. Do historii przeszła jej słynna wypowiedź:

Premierowi się nie odmawia.

EWA WACHOWICZ - MISS 93 - JG 333/8 FOT. JERZY GUMOWSKI / AGENCJA GAZETAFot. Jerzy Gumowski / AG

Jak Ewa Wachowicz wspomina współpracę z premierem?

Pozwolił mi na zatrudnienie fachowców. Miałam przy sobie naprawdę wyjątkowych ludzi. Ja byłam frontmanem, czyli osobą, która dawała twarz. Natomiast na mnie pracowało paru fantastycznych fachowców. Dostałam od życia szansę aby zobaczyć jak tworzy się polska demokracja. Zobaczyć, dotknąć i uczestniczyć w tym - wyjaśnia. Przyznaje, że te 472 dni pracy w polityce to była szkoła życia - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia.

 

11.05.1994 WARSZAWA , URZAD RADY MINISTROW , OD LEWEJ : PREMIER WALDEMAR PAWLAK , MINISTER FINANSOW GRZEGORZ KOLODKO , SEKRETARZ PRASOWY PREMIERA EWA WACHOWICZ W CZASIE SPOTKANIA Z DZIENNIKARZAMI PRASY REGIONALNEJ . FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA SK DVD 026 Afot. Sławomir Kamiński/AG

Skandale

Po nieudanych dla Pawlaka wyborach prezydenckich zaczęła się też zła passa w jego życiu prywatnym. Rozstał się z żoną, a "SE" donosił o rzekomych zdradach polityka. Wśród jego kochanek wymieniano panią W., z którą podobno miał dziecko, czy też Katarzynę G. Głos zabrała nawet żona Pawlaka, Elżbieta, i na łamach tabloidu wyznała:

Przez lata byłam dla niego parasolem ochronnym. To ojciec moich dzieci, nie chciałam w gazetach prać naszych brudów. Oddałam mu 20 lat życia. Od 1992 r. wytrzymuję jego zdrady. Miał kochanki, nieślubne dziecko.

Premierowi jednak niczego nie udowodniono.

Iwona Grzymała Iwona Grzymała agencja gazeta

Iwona Grzymała

Od kilku lat u boku Waldemara Pawlaka pojawia się atrakcyjna blondynka.

Waldemar Pawlak z zona

Iwona Grzymała zachwyca urodą i wspaniałą figurą. Jednak jest to także przedsiębiorcza bizneswomen. Nic dziwnego, że premier chętnie chwali się swoją partnerką. Obecnie para zamieszkała razem w 114-metrowym mieszkaniu Grzymały, w apartamentowcu w Żyrardowie.

Waldemar Pawlak z zona

Waldemar Pawlak. Waldemar Pawlak. Screen z youtube.com

Żarciki

Waldemar Pawlak - Poker Face. Piosenka Lady Gagi stała się pretekstem do żartów o premierze. Jego twarz i ton głosu rzadko zdradzają jakiekolwiek emocje. Internauci to wykorzystali:

Więcej o:
Komentarze (22)
Związek z bizneswoman, rzekome romanse i praca z Miss Polonia. Pamiętacie te fakty z życia Waldemara Pawlaka?
Zaloguj się
 • stanislaw13

  Oceniono 84 razy 68

  Panie Waldku pan się nie boi , cały Plotek za panem stoi !!!

 • pan.malowany

  Oceniono 72 razy 58

  To dzieki m.in. takim Pawlakom zawdzieczamy polski marazm.

 • browaryr

  Oceniono 48 razy 46

  waldek obrazil sie na wszystko i wszystkich-i powiedzial ze pier....politykie?

 • forfiter_jr

  Oceniono 35 razy 33

  Waldi Waldi, wszystko super fajnie, tylko szkoda, że dla tego kraju niewiele zrobiłeś...

 • johnnykalesony

  Oceniono 30 razy 24

  Czyżby Waldemar Pawlak urodził się w 1992 roku i wcześniej w ogóle nie istniał? Wpiszcie w Googlach frazę "Pawlak Agrotechnika", żeby przekonać się, jakie ma koneksje i czym się zajmował ... Gwarantuję niezły thriller.

 • zenio.karaluch

  Oceniono 21 razy 19

  Rozumiem, że ten tekst o "ponętnej" Iwonie to żart? Straszliwe babsko, Protakiewicz to przy niej piękność:DDD Dziwne, że taki kawał drewna jak Waldiego, którakolwiek chciała choćby kijem dotknąć, fuj.

 • pan.malowany

  Oceniono 35 razy 19

  Pawlak to intelektualny kretyn, ktorego zaslugi dla kraju sa zadne a teraz stoczyl sie do poziomu Plotka.

 • browaryr

  Oceniono 24 razy 18

  waldemarze nie zamykaj sie w remizie!watroba juz nie ta!.....

 • mathie1704

  Oceniono 17 razy 13

  szkoda ,ale chyba sie obraził .... jednak łatwiej się wyciera gębę Polską ,niz dla niej się pracuje .Powinien zostać w rządze do marca....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX