Gwiazdy i ich wykształcenie cz.8

Jakie szkoły ukończyli celebryci?
Robert Więckiewicz. Robert Więckiewicz. Kapif

Robert Więckiewicz

Jeden z najlepszych polskich aktorów odebrał solidne wykształcenie. Robert Więckiewicz ukończył w 1993 roku Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu.

Agnieszka Dygant. Agnieszka Dygant. kapif

Agnieszka Dygant

Aktorka serialowa i filmowa, Agnieszka Dygant, Liceum Ogólnokształcące ukończyła w Warszawie. Na studia przeniosła się do Łodzi, gdzie studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

Krystian Wieczorek Krystian Wieczorek Kapif

Krystian Wieczorek

Nasz ulubieniec Krystian Wieczorek, aktor telewizyjny i teatralny, ukończył Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu.

Kinga Preis. Kinga Preis. Kapif

Kinga Preis

Kinga Preis, podobnie jak Robert Więckiewicz, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Studia ukończyła 3 lata później niż jej kolega z branży, bo w 1996 roku.

Weronika Rosati Weronika Rosati Weronika Rosati/ Agencja Wyborcza.pl

Werosnika Rosati

Weronika Rosati znaczną część dzieciństwa spędziła w USA i Szwajcarii. Dopiero w 2003 roku podjęła studia na wydziale aktorskim PWSFTiT, które przerwała. Trzy lata później rozpoczęła naukę w Stella Adler Academy of Acting and Theatres w Los Angeles oraz była słuchaczką Lee Strasberg Institute w Nowym Jorku. Weronika jednak przerwała naukę.

Nergal Nergal fot. AG

Nergal

Wokalista grupy "Behemot", Adam Darski, ukończył studia na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Temat jego pracy magisterskiej brzmiał: "Repertuar kinematografów w mieście Gdańsku w latach 1919-1923".

Joanna Liszowska/Kapif Joanna Liszowska/Kapif Joanna Liszowska/Kapif

Joanna Liszowska

Jurorka tanecznego show i aktorka - Joanna Liszowska - jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Czesław Mozil poczyta fanom The Doors Czesław Mozil poczyta fanom The Doors Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Wyborcza.pl

Czesław Mozil

Jeden z jurorów muzycznego show "X Factor", Czesław Mozil, ukończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną.

 


Marcin Dorociński Marcin Dorociński Marcin Dorociński/KK/Forum

Marcin Dorociński

Marcin Dorociński o szkole aktorskiej myślał już pod koniec technikum w Grodzisku Mazowieckiem. Ostatecznie aktor skończył Akademię Teatralną w Warszawie.

Małgorzata Kożuchowska znów udowadnia, że ma poczucie humoru. Pierwszy raz swój talent komiczny pokazała w serialu Małgorzata Kożuchowska znów udowadnia, że ma poczucie humoru. Pierwszy raz swój talent komiczny pokazała w serialu "Rodzinka.pl". Ale to nic w porównaniu z tym, co zrobiła w programie "HDw3D". Kożuchowska ma dość mylenia jej z fikcyjną postacią Hanki Mostowiak. Żeby udowodnić, że jest dobrą aktorką, odegrała dwie sceny samobójcze. DOŚĆ OSTRE. Najpierw wsadziła sobie pistolet do ust i odstrzeliła sobie głowę a potem pokazała, że potrafi też świetnie zagrać osobę, która dźga się nożem. W tym przedstawieniu było wszystko, co dla aktorki jest ważne. Zadrwiła z serialu który stał się dla niej ciężarem. Udowodniła również, że świetnie odnalazłaby się w filmach o mordercach. HDw3D

Małgorzata Kożuchowska

Aktorka, która zyskała popularność dzięki serialowi "M jak miłość", wychowywała się w Toruniu. Małgorzata Kożuchowska w 1994 roku ukończyła natomiast Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

 

Rafał Sagowski (Jacek Braciak) - Prosto w serce
Rafał Sagowski (Jacek Braciak) - Prosto w serce fot. TVN

Jacek Braciak

Jacek Braciak ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Strzelcach Krajeńskich. Natomiast w 1991 roku został absolwentem Warszawskiej Akademii Teatralnej.

Joanna Przetakiewicz. Joanna Przetakiewicz. KAPIF

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz - polska bizneswoman i współwłaścicielka marki modowej La Mania - jest z wykształcenia radcą prawnym. To z pewnością pomaga w prowadzeniu interesów.

Julia Kamińska Julia Kamińska screen z juliakaminska.eu

Julia Kamińska

Julia Kamińska nie jest zawodową aktorką. Ukończyła natomiast germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim.

Julia Pietrucha, Miss Polski Nastolatek 2002, modelka, aktorka Julia Pietrucha, Miss Polski Nastolatek 2002, modelka, aktorka fot. Kamil Gozdan / Agencja Wyborcza.pl

Julia Pietrucha

Julia Pietrucha ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Warszawie. Chociaż młoda gwiazda starała się dostać do szkoły aktorskiej, nie została przyjęta.

Marta Żmuda Trzebiatowska na premierze Marta Żmuda Trzebiatowska na premierze "Królewny Śnieżki" fot. Kapif

Marta Żmuda Trzebiatowska

Marta Żmuda Trzebiatowska ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.