"Mała syrenka" to tylko bajka? Nie, ona istnieje naprawdę! Ma na imię Linden Wolbert!

32-letnia Linden Wolbert, modelka i nurek, przemierza świat pracując jako pełnoetatowa syrena! Potrafi wstrzymać oddech pod wodą na 5 minut i zejść na głębokość 35 metrów! Ale najważniejszy jest jej prawie dwumetrowy ogon, który waży niemal 16 kilogramów i kosztował 10 tysięcy funtów. Poznajcie prawdziwą syrenę!
Linden Wolbert Linden Wolbert BULLS/Matthew Addison/Barcroft USA

Linden Wolbert

Linden Wolbert jest zawodową syreną i ekspertką od freedivingu, który polega na nurkowaniu na zatrzymanym oddechu, bez akwalungu. Pływa z meduzami, wielorybami, a nawet rekinami! Linden wyjawiła, że od dziecka była związana z wodą, jako że jej rodzice to zawodowi pływacy i przez to zawsze mocno ciągnęło do morza i oceanów. O freedivingu mówi, że to w 70% kwestia psychologiczna, przy czym należy być bardzo spokojnym i wyciszonym pod wodą.

 

Australasian & Pacific Rim Office, Melbourne. E info@barcroftpacific.com T +613 9510 3188 or +613 9510 0688 W www.barcroftpacific.com Indian Office, Delhi. T +91 114 653 2118 W www.barcroftindia.com USA Office, New York City. T +1 212 564 8159 W www.barcroftusa.com UK Office, London. T +44 845 370 2233 W www.barcroftmedia.com IMAGE SUPPLIED BY MATTHEW ADDISON/BARCROFT USA With her graceful tail kicking out behind her, real-life mermaid Linden Wolbert swims with reef sharks in the crystal clear Caribbean. Using her unique 35-pound prosthetic tail created by a top Hollywood special effects artist, 29-year old Linden travels the world to swim in the wild as a professional mermaid. A dive master and expert free diver, LA based Linden is able to hold her breath for up to five minutes at a time. And using her tail which is fitted to her specifications she is can propel herself at speeds of up to 15 knots (17 mph) at a time. BAHAMAS - UNDATED: Twenty nine year old Linden Wolbert in the Caribbean sea off Freeport in the Bahamas. ***EXCLUSIVE***BULLS/Matthew Addison/Barcroft USA

Linden Wolbert Linden Wolbert BULLS/Matthew Addison/Barcroft USA

Mała syrenka

Linden Wolbert od momentu obejrzenia "Małej syrenki" zawsze marzyła o tym, by stać się tym tajemniczym morskim stworzeniem. W momencie, gdy poznała Allana Holta, hollywoodzkiego artystę od efektów specjalnych, jej marzenie zaczęło się realizować.

Poznaliśmy się z Allanem przez znajomego. Chciał zasięgnąć mojej rady, na temat kręcenia teledysku pod wodą. Ja wtedy rzuciłam, że zawsze chciałam mieć syreni ogon, ale nigdy nie wiedziałam, jak do tego się zabrać - wspomina Linden.

Pracowali nad nim 7 miesięcy. Ogon został wykonany z włókna szklanego na bazie odlewu ciała Linden. Pokrywają go również odlewy tysięcy łusek, które były przyklejane do powierzchni ogona pojedynczo. Wszyto też specjalne płetwy, sprawiające że jest on hydrodynamiczny. Efekt końcowy to niemal 2 metry długości, 16 kilogramów wagi i koszt 10 tysięcy funtów, a Linden pływając, może dzięki niemu osiągać prędkość nawet do 27km/h! Pod wodą!

Linden Wolbert Linden Wolbert BULLS/Matthew Addison/Barcroft USA

Spełnione marzenie

Linden wspomina pierwszy raz, gdy założyła ogon i zeszła w nim pod wodę:

Była wtedy ze mną cała rodzina i przyjaciele. Nie mogłam przestać się uśmiechać. Nie mogłam uwierzyć, że to naprawdę w końcu się dzieje!

Syrena, opowiedziała również o tym, co czuje, kiedy nurkuje:

Uwielbiam uczucie wolności i nieważkości pod wodą. To tak zupełnie inne doznanie, podobne do snów. Siła ogona jest niesamowita, potrafię płynąć bardzo szybko. Tego "wiatru" w moich włosach, gdy pływam pod wodą nie da się porównać do niczego innego!
Linden Wolbert Linden Wolbert BULLS/Matthew Addison/Barcroft USA

Nurkując z rekinami

Linden opowiedziała o kontaktach z morskimi stworzeniami:

Są one bardzo ciekawskie. Podpływają do mnie, aby się bliżej przyjrzeć, ponieważ nie wydmuchuję bąbelków, jak nurkowie z akwalungiem.
Nurkowałam z rekinami. Z moim ogonem jestem od większości z nich dłuższa. Wiele osób uważa, że jestem szalona tak się narażając, ale zawsze jestem otoczona przez niesamowitą grupę zabezpieczającą - opowiada Linden.
Linden Wolbert Linden Wolbert BULLS/Matthew Addison/Barcroft USA

Pływając z meduzami

Linden pływała także z milionami meduz w Jellyfish Lake, jeziorze na wyspie Eli Malk, będącej częścią Palau. Jezioro zostało odcięte od Pacyfiku, przez co zamieszkujące je meduzy nie mają wokół siebie naturalnych wrogów. Utraciły zatem w trakcie ewolucji swoje parzydełka, dzięki czemu można pływać wśród nich nie martwiąc się o ewentualne poparzenie i rozkoszować się widokami. Jest to jedyne takie miejsce na ziemi.

Linden Wolbert Linden Wolbert BULLS/Matthew Addison/Barcroft USA

Syrena gwiazd

We wszystkim co robi Linden, chodzi jej głównie o promocję nauki o środowisku morskim i konserwację mórz i oceanów. Prowadzi swój program autorski "Mermaid Minute" - są to zamieszczane w internecie, krótkie klipy edukacyjne dla dzieci.

Ponadto Linden w postaci syreny można "wypożyczyć" jako atrakcję imprezy. Wystąpiła już na wielu hollywoodzkich imprezach, u takich gwiazd jak Jessica Alba czy Justin Timberlake.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.