Przystojny i bogaty. Fotograf z polskimi korzeniami to ulubieniec światowych gwiazd

Poznajcie Alexiego Lubomirskiego.
Alexi Lubomirski. Alexi Lubomirski. "Vogue Deutsch"

Narodziny gwiazdy

Alexi urodził się w Londynie, jednak w jego żyłach nie płynie brytyjska krew. Matka mężczyzny pochodzi z Peru, a ojciec, jak łatwo domyślić się po nazwisku, jest Polakiem. I to szlachetnie urodzonym. Rodzice Alexiego rozstali się, kiedy ten był jeszcze dzieckiem. Matka chłopca, w trosce o jego spokojne dzieciństwo, nie powiedziała synowi, że jest arystokratą.

Alexi Lubomirski

Młody Lubomirski wraz z matką i jej nowym partnerem przeprowadził się do Botswany. To właśnie ojczym podarował 11-letniemu wówczas chłopcu pierwszy aparat fotograficzny.

Alexi Lubomirski. Alexi Lubomirski. Facebook

Zwyczajny nastolatek

Alexi żył jak przeciętny nastolatek. Uczył się, spędzał czas z przyjaciółmi, a po lekcjach pracował dorywczo, żeby zarobić na własne wydatki. Zajmował się m.in. ogrodnictwem, pracował również jako kelner. Gdy skończył szkołę, nawiązał kontakt ze swoim ojcem, Władysławem. Dowiedział się wtedy, że jest potomkiem polskiego rodu arystokratycznego. Nie poszedł jednak w ślady innych książąt. Zamiast studiów ekonomicznych, prawniczych czy medycznych wybrał malarstwo. Wtedy było już wiadomo, że Alexi to artystyczna dusza. Malarstwo nie okazało się jednak tym, czego szukał.

Alexi Lubomirski. Alexi Lubomirski. Mat. promocyjne Simple

Fascynacja fotografią

W trakcie zajęć z malarstwa Alexi szybko zorientował się, że stworzenie obrazu wymaga ogromnego wysiłku i katorżniczej pracy. Młody książę zauważył też, że alternatywą dla monotonnego malowania jest fotografowanie. Alexi postanowił wykorzystać najnowszą technikę cyfrową na użytek sztuki. Chciał nauczyć się robić zdjęcia. Wyjątkowe, pełne artyzmu, tak samo wartościowe jak dzieła malarzy.

alexi lubomirski

Alexi Lubomirski. Alexi Lubomirski. models.com

Nauka u mistrza

Lubomirski dysponował nie tylko wrażliwością i talentem, ale też nienaganną prezencją. Charyzmatyczny i przystojny, przebojem zdobył posadę asystenta u samego Mario Testino. Fotograf przyznał, że wyłowił Alexiego z tłumu kandydatów dzięki jego eleganckim butom. Oryginalne obuwie przykuło uwagę mistrza i zapewniło Lubomirskiemu 4 lata pracy u Testino. Alexi podróżował między Londynem a Paryżem i podpatrywał styl swojego pracodawcy. Już pod koniec praktyki u Testino Lubomirski zaczął fotografować na własny rachunek.

Alexi Lubomirski. Alexi Lubomirski. Fashion PR

Na własny rachunek

Alexi połączył swój wyjątkowy sposób postrzegania świata i ludzi z techniką, której nauczył się u Testino. Efekt? Już kilka dni po zakończeniu współpracy z mistrzem, Lubomirski otrzymał ciekawe propozycje zawodowe. Jego fotografie jako jeden z pierwszych zamieścił "Face Magazine".

Daria Werbowy, Alexi Lubomirski. Daria Werbowy, Alexi Lubomirski. wireimage.com

Fala sukcesów

Kariera fotografa zaczęła nabierać ogromnego rozpędu. O Lubomirskiego ubiegały się wielkie magazyny mody. Lubomirski od kilku lat robi okładki dla licznych edycji "Vogue'a", "Harper's Bazaar" czy "Flaire". Jest też autorem zdjęć z kampanii największych domów mody, takich jak Max Mara, Calvin Klein czy Victoria's Secret. Zleceniodawcy są zachwyceni efektami pracy Lubomirskiego.

alexi lubomirski

alexi lubomirski

alexi lubomirski

Alexi w pełni oddaje na zdjęciach charakter fotografowanych osób. Sam zainteresowany przyznaje, że w tym zawodzie trzeba być trochę obserwatorem, trochę psychologiem. Alexi starannie przygotowuje się do każdej sesji zdjęciowej. Wcześniej musi poznać modela czy modelkę, wykreować sobie w głowie jej otoczenie, warunki, w jakich żyje, sytuację życiową. Dopiero po takiej psychoanalizie zdolny książę umawia się na zdjęcia.

Alexi Lubomirski. Alexi Lubomirski. models.com

Ulubieniec gwiazd

Talentem Lubomirskiego zachwycają się nie tylko redaktorzy naczelni magazynów mody czy projektanci, ale też gwiazdy Hollywood. Lubią z nim pracować m.in. Charlize Theron, Jennifer Lopez, Julia Roberts i Nicole Kidman. Lubomirski fotografował również najlepsze polskie modelki - Anję Rubik i Magdę Frąckowiak.

alexi lubomirskimagdalena frąckowiak

Georgia May Jagger i Alexi Lubomirski. Georgia May Jagger i Alexi Lubomirski. Screen z Harper's Magazine/Forum

Najnowsza sesja z Georgią May Jagger

Ostatnio Alexi współpracował z córką Micka Jaggera, Georgią. Zdjęcia będzie można oglądać w marcowym numerze brytyjskiego "Harper's Bazaar". Jedna z fotografii zdobi okładkę magazynu.

georgia may jaggergeorgia may jagger

Alexi Lubomirski z żoną. Alexi Lubomirski z żoną. models.com

Życie rodzinne

Utalentowany, rozchwytywany i zabójczo przystojny. Niestety, mamy złą wiadomość dla wszystkich pań, które są pod wrażeniem fotografa. Alexi jest żonaty i ma małego synka o imieniu Luka. Razem z rodziną mieszka w Nowym Jorku. W wywiadzie dla niemieckiego "Vogue'a" opowiada o tym, jak wielką radość czerpie z bycia ojcem:

Przygotowuję właśnie swoją drugą wystawę, którą dedykuję synowi. Poza tym w najbliższym czasie chcę go nauczyć chodzić - zdradza fotograf.

alexi lubomirski

Cieszy nas, że w świecie mody Polacy radzą sobie coraz lepiej. Z naszego arystokraty, który jak sam o sobie mówi, jest obywatelem świata niezapominającym o polskich korzeniach, możemy być naprawdę dumni. Trzymamy kciuki za dalszą karierę Lubomirskiego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.