Piotr Grabowski

Piotr Grabowski

Piotr Grabowski to polski aktor filmowy, teatralny i serialowy. Grał w popularnych polskich serialach: "M jak miłość", "Kryminalni", "Dom nad rozlewiskiem". Piotr Grabowski udziela się również jako aktor dubbingowy. Swojego głosu użyczał do polskich przekładów popularnych produkcji.

Imię i nazwisko: Piotr Grabowski
Data urodzenia: 8 lipca 1968r.
Miejsce urodzenia: Szczecin
Zawód: aktor
Rodzina: syn Aleksander, syn Maciej, córka Lena

Piotr Grabowski - droga do kariery

Piotr Grabowski urodził się w Szczecinie w 1968 roku. W 1991 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Przez studenckie lata oraz kilka lat po ukończeniu studiów związany był z krakowskimi teatrami: z Teatrem im. Juliusza Słowackiego, z Narodowym Starym im. Heleny Modrzejewskiej oraz z Teatrem Ludowym. Grał również w Scenie Fundacji Starego Teatru.
Przed kamerą zadebiutował w 1983 roku. Zagrał w filmie "Oczy niebieskie". W 1997 roku zagrał w serialu "Sława i chwała". Przez kolejnych kilka lat pracował jedynie w teatrach, a na plan filmowy wrócił w 2002 roku wraz z rolą Marka Webera w serialu "Egzamin z życia". Następnie dołączył do obsady seriali "Tylko miłość", "Tajemnica twierdzy szyfrów" oraz "Fałszerzy". Od 2009 roku wcielał się w rolę Konrada w serialu "Dom nad rozlewiskiem". W 2010 roku grał w jego kontynuacji: "Miłość nad rozlewiskiem" oraz w kolejnych odsłonach serii: "Życie nad rozlewiskiem" i "Cisza nad rozlewiskiem".
Piotr Grabowski chętnie udziela głosu do polskich przekładów filmów, bajek i gier. Usłyszeć go mogliśmy m.in. w polskich przekładach "Warcrafta", "Wiedźmina", "Star Wars", "Hobbita".

Piotr Grabowski i Anna Dereszowska

W 2007 roku Piotr Grabowski stał się bohaterem głośnego skandalu. Dla koleżanki po fachu zostawił żonę, Martę Konarską, z którą ma dwóch synów. Związał się z Anną Dereszowską, a wkrótce urodziła się ich córka Lena. Romansem aktorów żyła cała prasa plotkarska. Ich związek jednak szybko się rozpadł.

Zobacz także:

Anna Dereszowska - Andrzej Grabowski - Jolanta Fraszyńska

piotr grabowski

  • Dereszowska urodziła córeczkę!

    Dereszowska urodziła córeczkę!

    W środę 30 kwietnia przyszła na świat córeczka Anny Dereszowskiej i Piotra Grabowskiego. Mama oraz dziewczynka są całe i zdrowe. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie fakt, że ojcem dziecka Ani jest żonaty facet, który nawet nie pofatygował się...

Więcej o:

piotr grabowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.