Nicole Scherzinger

Nicole Scherzinger

Nicole Scherzinger to amerykańska piosenkarka, tancerka, główna wokalistka nieistniejącej już grupy Pussycat Dolls. Nicole Scherzinger zagrała również w kilku filmach. Przez kilka lat spotykała się z Lewisem Hamiltonem.


Data urodzenia: 29 czerwca 1978 r.
Miejsce urodzenia: Honolulu (USA)
Pełne imię i nazwisko: Nicole Prescovia Elikolani Valiente Scherzinger
Wzrost: 165 cm
Instagram: @nicolescherzy
Związki: Lewis Hamilton (rozstali się w 2015)

Nicole Scherzinger - dzieciństwo i początki kariery

Nicole Scherzinger przyszła na świat 29 czerwca 1978 roku w Honolulu. Gdy Nicole miała siedem lat jej rodzice się rozwiedli, a matka, tancerka hula, Rosemary ponownie wyszła za mąż za Gary'ego Scherzingera. W piosenkarce płynie amerykańska, filipińska, niemiecka i rosyjska krew. Była studentką Wright State University, jednak przerwała naukę.
Już jako nastolatka Nicole wygrywała mnóstwo konkursów artystycznych, w tym Festiwal Coca-Coli, "Popstars". Z grupą Eden's Crush supportowała N'Sync i Jessicę Simpson.

Nicole Scherzinger - kariera muzyczna

W 2003 roku Nicole Scherzinger dołączyła do zespołu tanecznego Pussycat Dolls. Po jakimś czasie grupa przekształciła się z burleskowej na taneczno-wokalną, osiągając ogromny sukces na całym świecie. Ten żeński zespół wydał dwie płyty: "PCD" (2005), "Doll Domination" (2008). Pochodzą z nich takie przeboje jak: "Don't Cha", "Stickwitu", "Beep", "Buttons", "I Don't Need a Man", "Wait a Minute", "When I Grow Up", "Watcha Think About That", "I Hate This Part", "Hush Hush; Hush Hush". Pussycat Dolls zasłynęły również utworem "Jai Ho" do filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".
Nicole Scherzinger marzyła jednak o karierze solowej, dlatego pieczołowicie przygotowywała swój pierwszy album "Her Name is Nicole", który jednak ostatecznie nie ukazał się. W 2011 roku Nicole wydała album "Killer Love", który promowany był przez piosenki: "Poison", "Don't Hold Your Breath", "Right There", "Wet", "Try With Me".
W 2014 roku ukazała się druga solowa płyta artystki "Big Fat Love", która zawierała przeboje: "Your Love", "Run", "On the Rocks".
Nicole Scherzinger wystąpiła też kilkukrotnie w filmach, m.in. w "Rent" i "Faceci w czerni III".

Nicole Scherzinger - życie prywatne

Nicole Scherzinger przez długi czas spotykała się z kierowcą Formuły 1 Lewisem Hamiltonem. Para wielokrotnie rozstawała się i wracała do siebie, aż na początku 2015 roku ogłosili, że definitywnie nie są już razem.

Zobacz także:

Cheryl Cole - Lewis Hamilton - Ashley Roberts

nicole scherzinger

Więcej o:

nicole scherzinger

Copyright © Agora SA