Bradley Cooper

Bradley Cooper

Bradley Cooper to amerykański aktor. Zadebiutował niewielką rolą w serialu "Seks w wielkim mieście". W kolejnych latach stał się jednym z najpopularniejszych aktorów Ameryki. Dostał nominację do Oscara za rolę w filmie "Poradnik pozytywnego myślenia". Do 2019 roku związany był z rosyjską modelką, Iriną Shayk. Para ma córkę.

Imię i nazwisko: Bradley Charles Cooper
Data urodzenia: 5 stycznia 1975r.
Miejsce urodzenia: Pensylwania, USA
Zawód: aktor
Facebook: facebook.com/BradleyCooperNews/
Instagram: @bradleycooper_original

Bradley Cooper - początki kariery

Bradley Cooper przyszedł na świat w styczniu 1975 roku w Stanach Zjednoczonych. Studiował anglistykę na Uniwersytecie Georgetown oraz sztuki piękne na New School Univeristy w Nowym Jorku. Jako nastolatek postanowił, że zostanie aktorem. Uczęszczał na castingi do reklam i seriali, a także grywał w amatorskich teatrach dla młodzieży. Po przeprowadzce do Nowego Jorku podjął współpracę z pierwszym profesjonalnym agentem. Już po kilku miesiącach nadszedł pierwszy sukces - jako aktor zadebiutował w 1999 roku epizodyczną rolą w serialu "Seks w wielkim mieście".

Bradley Cooper - rozwój kariery

Bradley Cooper od razu został zauważony w środowisku filmowym. Po występie w serialu dostał propozycję zagrania w filmie "Wet Hot American Summer". Następnie wystąpił w produkcjach, takich jak: "Agentka o stu twarzach", "Bending All the Rules", "Morderstwo w sieci", "Ostatnia szansa", "Dotyk zła", "Jack & Bobby", "Klucz do serca", "Polowanie na druhny", "Miłość na zamówienie", "Zakochany Nowy Jork", "Kobiety pragną bardziej" oraz "Wszystko o Stevenie".
W 2009 roku wystąpił w pierwszym z serii filmów "Kac Vegas". Produkcja stała się światowym hitem, podobnie jak jej kontynuacje: "Kac Vegas w Bangkoku" oraz "Kac Vegas III".
W 2012 roku Cooper zagrał główną rolę męską w ekranizacji książki "Poradnik pozytywnego myślenia" noszącą ten sam tytuł. Za rolę został nominowany do Oscara.
Po sukcesie "Poradnika pozytywnego myślenia" Bradley Cooper stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów następnych lat. Zagrał w "American Hustle" (10 nominacji do Oscara), "Snajperze" (6 nominacji, w tym jedna dla Coopera dla najlepszego aktora pierwszoplanowego).

W 2018 roku zagrał pierwszoplanową rolę u boku Lady Gagi w filmie "Narodziny Gwiazdy". Film ten również wyreżyserował i napisał do niego scenariusz. Za piosenkę "Shallow" otrzymał wspólnie z Gagą nagrodę Grammy. Oscara dla aktora co prawda nie otrzymał, ale film okazał się ogromnym sukcesem. Tak ogromnym, że zapłacił za ten sukces swoim związkiem z Iriną Shayk. Podejrzewany o romans z Lady Gagą, Bradley Cooper rozstał się z Iriną Shayk w 2019 roku.

bradley cooper

Więcej o:

bradley cooper

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.