Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger to aktor pochodzenia austriackiego, który podbił świat filmowy i zaliczany jest obecnie do najpopularniejszych aktorów Hollywood. Znany jest ze swoich ról w kinie akcji, gdzie przeważnie wcielał się w role superbohaterów lub prawdziwych twardzieli.

Imię i nazwisko: Arnold Alois Schwarzenegger
Data urodzenia: 30 lipca 1947r.
Miejsce urodzenia: Thal, Austria
Zawód: aktor
Instagram: @schwarzenegger
Facebook: facebook.com/arnold

Arnold Schwarzenegger - początki kariery

Arnold Schwarzenegger przyszedł na świat 30 lipca 1947 roku, w Thal - niewielkiej austriackiej wiosce. Był synem religijnych katolików. Ojciec był policjantem i miał nadzieję, że syn pójdzie w jego ślady. Jako nastolatek Arnold zainteresował się kulturystyką. Rozpoczął intensywne treningi i brał udział w lokalnych konkursach. W 1967 roku zdobył tytuł Mr. Universe. Zaledwie rok później wyemigrował do USA, co było jego marzeniem od dzieciństwa.
W 1970 roku zadebiutował przed kamerą, co było spełnieniem kolejnych jego marzeń. Karierę rozpoczął rolą w filmie "Herkules w Nowym Jorku", w którym zagrał główną rolę. W kolejnych latach zagrał w produkcjach, takich jak: "Długie pożegnanie", "Niedosyt", "Kulturyści", "Kaktus Jack", "Łowcy rupieci". Szersza popularność przyszła w 1982 roku wraz z tytułową rolą w filmie "Conan Barbarzyńca" oraz w jego kontynuacji "Conan Niszczyciel".

Arnold Schwarzenegger - rozwój kariery

Rok 1984 przyniósł Schwarzeneggerowi rolę Terminatora, po którym jego kariera potoczyła się błyskawicznie. Kolejne lata przyniosły role w megahitach, m.in.: "Predator", "Czerwona gorączka", "Pamięć absolutna", "Terminator 2: Dzień sądu", "Batman i Robin".

Arnold Schwarzenegger i polityka

W latach dziewięćdziesiątych, mając ugruntowaną pozycję zawodową, Arnold Schwarzenegger rozpoczął karierę polityczną. Jest członkiem Partii Republikańskiej. W 2003 roku został gubernatorem stanu Kalifornia.

arnold schwarzenegger

Więcej o:

arnold schwarzenegger

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.