Robert Kozyra

Robert Kozyra

Robert Kozyra jest polskim dziennikarzem, krytykiem muzycznym i menadżerem. Był szefem ogólnopolskiego Radia Zet, które za czasów jego szefostwa zyskało popularność i uznanie. Zasiadał w jury Sopot Festival i programu „Mam talent!”. Niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym.

Imię i nazwisko: Robert Kozyra
Data urodzenia: 18 września 1968
Miejsce urodzenia: Koszalin
Zawód: dziennikarz, krytyk muzyczny, menadżer
Facebook: facebook.com/Robert-Kozyra
Instagram: @robert_kozyra

Robert Kozyra – kariera

Robert Kozyra ukończył studia na kierunku polonistyka na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Karierę dziennikarską rozpoczynał w 1991 roku w Radiu „S”. Rok później został redaktorem naczelnym poznańskiego Radia Zet. W latach 1992 – 1994 był redaktorem naczelnym radia RMI FM. Od 1995 roku związany z Radiem Zet. Kozyra pełnił w Radiu Zet funkcję dyrektora programowego, redaktora naczelnego, a następnie prezesa. Prezesem był do 2009 roku, kiedy to zastąpił go Mateusz Kirstein.
Dzięki Robertowi Kozyrze Radio Zet stało się ważnym i uznawanym ogólnopolskim medium. Za jego kadencji powstała kolekcja płyt „Radio Zet Platinum”, która zyskała status złotej płyty. Do jego sukcesów w Radiu Zet można również zaliczyć kampanie reklamowe, w których brały udział gwiazdy światowej muzyki, takie jak Madonna, Kylie Minogue, Jennifer Lopez, Robbie Williams i Rod Steward. Ponadto był on pomysłodawcą popularnych programów i audycji, na przykład „Dzień dobry bardzo”, „Mniej więcej serio” i „Bogusław Wołoszański prezentuje”.

W 2006 roku dołączył do jury Sopot Festival, w którym zasiadał przez trzy lata. W 2011 roku został jurorem w talent show „Mam talent!”. Ma na swoim koncie gościnne wystąpienia w serialach „Hotel 52” i „Czas honoru”. Dodatkowo wybierał ścieżki dźwiękowe do wielu polskich filmów, między innymi „Nigdy w życiu”, „Tylko mnie kochaj”, „Miłość na wybiegu”, „Nigdy nie mów nigdy” i „Nie kłam, kochanie”.

W 2013 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Robert Kozyra – życie prywatne

Robert Kozyra niechętnie mówi publicznie o swoim życiu prywatnym. Jako człowiek sukcesu wciąż jest obiektem zainteresowania mediów, jednak o tym, czym zajmuje się po pracy, wiadomo tyle ile sam zdecyduje ujawnić, czyli niewiele. W jednym z wywiadów przyznał, że nie miał szczęścia w miłości, a w młodości przeżył tragedię, która miała ogromny wpływ na jego życie.

robert kozyra