Olga Kasperek

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośniczka podróży, zwierząt i dobrego wina. Pasjonatka sztuki i bardzo głośnej muzyki. W wolnych chwilach chwyta za pędzel i tworzy na płótnie konstelacje gwiazd. W Gazeta.pl pisze głównie o ciekawostkach z Polski i ze świata. Chętnie sięga po historie kryminalne, którymi żyła cała Polska. Kontakt: olga.kasperek@agora.pl

 • Trzy dni przed śmiercią wysłał żonie dziwnego SMS-a. Sens tych słów zrozumiała dopiero po latach

  Trzy dni przed śmiercią wysłał żonie dziwnego SMS-a. Sens tych słów zrozumiała dopiero po latach

  Maciej Kozłowski dowiedział się o swojej chorobie przez zupełny przypadek. Mimo diagnozy nie poddał się i do końca wierzył, że wyzdrowieje. Trzy dni przed śmiercią wysłał żonie SMS-a, którego zapamiętała na lata. - Nie rozumiałam tych słów. Złościłam się trochę, bo zostawiał mnie samą, z długami, z remontem domu. Dopiero później wszystko stało się jasne - mówiła po jego śmierci.

 • 'Jestem starym grzesznikiem'. Anthony Hopkins miał trzy żony, ale to tequila była jego kochanką
 • Lider Bayer Full przeżył prawdziwy koszmar. 'Po głowie kołatało mi się tylko jedno: szykuj trumnę'

  Lider Bayer Full przeżył prawdziwy koszmar. "Po głowie kołatało mi się tylko jedno: szykuj trumnę"

  Sława i pieniądze, które zdobył Sławomir Świerzyński dzięki muzyce zespołu Bayer Full, okazały się przekleństwem. 16 września 2004 roku świat wokalisty zatrząsł się, bo ktoś porwał jego syna. Przestępcy zażądali ogromnej kwoty - chcieli dostać ponad pół miliona złotych w różnych walutach. Przez pewien czas Świerzyński nie wiedział nawet, czy jego syn jeszcze żyje. - Rodzice, którzy tego nie przeżyli, to nie potrafią tego zrozumieć - mówił muzyk podczas koncertu z okazji 40-lecia Bayer Full.

 • Z 'supertatusia' zmieniał się w 'szalejącą bestię'. Dzieci Młynarskiego nie rozumiały, co się dzieje

  Z "supertatusia" zmieniał się w "szalejącą bestię". Dzieci Młynarskiego nie rozumiały, co się dzieje

  - Co może myśleć sześciolatka, którą goni dorosły, wielki mężczyzna? Musi przed nim uciekać najszybciej, jak się da, jednocześnie szukając nory, żeby się bezpiecznie skryć. Mężczyzna ma obłęd w oczach, 190 cm wzrostu i jest jej ojcem. Uwielbianym. Ukochanym supertatusiem, który teraz, nie wiedzieć czemu, goni ją i krzyczy, że jak ją złapie, to zabije - opowiadała Paulina Młynarska, córka Wojciecha Młynarskiego, w szokującym wywiadzie dla tygodnika "Wprost". Dzieci znanego artysty przez lata nie wiedziały, że powodem, dla którego nastrój ich taty nagle się zmienia, są problemy zdrowotne. Dziś powtarzają: choroby psychiczne to nie wstyd, a dla zmagających się z nimi ludzi i ich rodzin jest nadzieja.

 • To najgłośniejsze zdjęcie Hollywood. Co tam się wydarzyło? Słowa Sophie Loren mogą zaskakiwać

  To najgłośniejsze zdjęcie Hollywood. Co tam się wydarzyło? Słowa Sophie Loren mogą zaskakiwać

  Włoska gwiazda Sophia Loren dopiero co przyjechała do Hollywood, aby zrobić karierę za oceanem. Z tej okazji studio Paramount zorganizowało dla niej przyjęcie w restauracji w Beverly Hills. Aktorka znajdowała się w centrum uwagi, jednak do czasu. Kiedy na imprezie pojawiła się Jayne Mansfield, wszystko miało się zmienić za sprawą kreacji, którą tego wieczoru miała na siebie amerykańska aktorka. Głęboki dekolt przyciągał wzrok wielu zgromadzonych, w tym Sophii Loren. Co oznaczało jej spojrzenie? Aktorka po latach odniosła się do tej sytuacji.

 • Kolorowy skandalista. Pamiętacie te wcielenia Michała Wiśniewskiego?

  Kolorowy skandalista. Pamiętacie te wcielenia Michała Wiśniewskiego?

  Michał Wiśniewski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistów. Jego dorobek pokazuje, że wie doskonale, jak wzbudzać kontrowersje. Ogromne emocje wzbudzała nie tylko jego muzyka, ale także fryzura, liczne śluby i rozwody oraz reality show "Jestem, jaki jestem". Był też czas, kiedy Wiśniewski wcielał się w postać kobiecą. Tak rozwijała się jego kariera.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.