Wielkie odliczanie do Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 rozpoczęte

Zaledwie pięć dni dzieli nas od jednego z największych wydarzeń taneczno-muzycznych tego lata. Mowa o tegorocznej edycji imprezy Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 - Dance Edition, która w dniach 7-8 sierpnia 2010 zawita na Plac Zebrań Ludowych w Gdańsku.

W ciągu dwóch dni, 11 top choreografów z Polski i zagranicy - m.in. Budda Stretch, Sisco Gomez czy Anthony Kaye - poprowadzi warsztaty taneczne dla fanów tańca, którzy zechcą poznać układy znane z teledysków Michaela Jacksona, Rihanny, Pussycat Dolls czy Missy Elliott. Ci, którzy uznają swoje umiejętności za wystarczająco dobre, wezmą udział w bitwach tanecznych , sędziowanych przez mistrzów tańca i powalczą o nagrody o wartości 40 000 PLN. Na tych, którzy zapragną kolejnych tanecznych emocji, czeka jeszcze nauka flash moba do hitu Ke$hy "Tik Tok".

Po całym dniu zmagań na parkietach tanecznych, na uczestników Festiwalu MTV czeka sporo muzycznych wrażeń. W sobotę 7 sierpnia na scenie głównej wystąpią The Returners, Tede oraz legenda amerykańskiego rapu, M.O.P.. Natomiast gwiazdami drugiego dnia będą Wet Fingers oraz brytyjska grupa elektro Shapeshifters.

Aktualnie w Gdańsku trwają ostatnie przygotowania do Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010. Wejściówki na imprezę w cenie 10 PLN można kupić w sieciach Eventim na terenie całego kraju, w tym w salonach Empik, a także przy wejściu na teren imprezy.

Ciekawostki o Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 - Dance Edition:

* Każda z trzech stref tanecznych (Hip Hop Flava, Videoclip Zone, Street Fusion) będzie miała 300 m2 i zostanie wyposażona w podłogę baletową i podesty dla chporeografów

* Dance Park, czyli zadaszona scena, na której odbywać się będą bitwy taneczne, będzie otwarta dla publiczności z trzech stron, tak aby umożliwić publiczności przyglądanie się i kibicowanie uczestnikom wydarzenia

* Finały turniejów oraz koncerty gwiazd będą odbywać się na scenie głównej

* W specjalnej strefie regeneracji będzie można zrelaksować się w przerwie między taneczno-muzycznymi atrakcjami

* Nowością tegorocznej edycji jest Studio Foto, gdzie fotografować się będą uczestnicy bitew tanecznych, a ich zdjęcia będą na bieżąco zamieszczane na stronie festiwalowej

* Łączna powierzchnia miasteczka festiwalowego ma wymiar 15 000 m2

* Jako pierwsi do Gdańska zawitają specjaliści z Egurrola Dance Studio, sprawujący pieczę nad częścią taneczną Festiwalu. Z kolei najdłużej w Gdańsku pozostanie duet M.O.P., którzy aż do przyszłej środy będzie zwiedzał Trójmiasto oraz odwiedzi najciekawsze kluby.

UWAGA! Już dziś na Kotku wyjatkowy konkurs, w którym będziecie mogli wygrać wejściówki na Festiwal!

Wybieracie się do Trójmiasta?

***DOŁĄCZ DO KOTKOWEJ ZAŁOGI W SERWISIE FACEBOOK***

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.