Największe zbrodnie show biznesu

Spis gwiazd, które zostały zamordowane i odeszły przedwcześnie w makabrycznych okolicznościach. Poznaj historię wstrząsających zbrodni.

Morderstwo w świecie gwiazd, brzmi bardziej jak scenariusz kiepskiego filmu niż prawdziwe życie . Jednak i wśród celebrytów dochodzi do morderstw i to nawet bardzo brutalnych . Większość z nich nie jest przypadkowa , a ich autorzy chcą sławy, zemsty, pieniędzy .

Zaledwie kilka tygodni temu została zabita modelka "Playboy'a" Jasmine Fiore , podejrzanym jest jej były mąż Ryan Jenkins , który popełnił samobójstwo w kilka dni po morderstwie. By utrudnić identyfikację odcięto jej palce i wybito zęby . Zidentyfikowaną ją po wkładkach silikonowych .

Stworzyliśmy listę najgłośniejszych morderstw gwiazd. Niektóre z nich są mniej lub bardziej znane w Polsce .

1. John Lennon 09.09.1940-08.12.1980

Yoko, Julian i John LennonYoko, Julian i John Lennon SSPL/SSPL/Manchester Daily Express

Sławę Lennonowi przyniosły występy z The Beatles i solowe płyty. Zapisał się na stałe w historii muzyki . Jego hit "Imagine " zna chyba każdy na świecie. Muzyk w 1980 chciał wrócić na scenę po kilkuletniej przerwie spowodowanej uzależnieniem od heroiny i kłopotami w małżeństwie z Yoko Ono . Nagrał płytę "Double fantasy" będącą swoistym dialogiem z żoną . Nie zdążył zrobić nic więcej.

Został zastrzelony przed swoim domem w Nowym Jorku . Dosięgły go 4 kule wystrzelone przez chorego psychicznie fana. Mark Chapman miał obsesję na punkcie Lennona. Postanowił upodobnić się do niego i ożenił się z Japonką . Z czasem obok fascynacji pojawiło się uczucie obrzydzenie do eks Beatlesa . 08 grudnia spotkał muzyka, wziął od niego autograf i uścisnął mu dłoń . Później przez kilka godzin czekał pod jego domem aby go zamordować . Chapman nadal odsiaduje karę dożywocia .

2. Andrzej Zaucha 12.01.1949-10.10.1990

Yoko, Julian i John LennonFORUM/Marek Karewicz

Zaucha choć muzyczny samouk był jednym z największych talentów polskiej sceny. Jego piosenki szczególnie uwielbiały kobiety . Przez to miał opinię kobieciarza , która w ostateczności go zgubiła . W końcówce lat 90ych muzyk ugruntował swoją pozycję jednej z największych gwiazd polskiej estrady . Jego największe przeboje to "Czarny Alibaba ", "Byłaś serca biciem" i nagrane wspólnie z Ryszardem Rynkowskim "Baby, ach te baby".

Piosenkarz zginął śmiercią tragiczną 10 października w Krakowie. Zaucha wychodził wspólnie z Zuzanną Leśniak-Goulais . Jej mąż reżyser Yves Goulais podejrzewał ją o romans z muzykiem . Zastrzelił oboje, aktorka zasłoniła Zauchę własnym ciałem , a później oddał się w ręce policji . Został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. W więzieniu nagrywał filmy z osadzonymi, za które był nagradzany . Przez jego zazdrość odszedł jeden z większych talentów polskiej sceny .

3. Gianni Versace 02.12.1946-15.07.1997

Yoko, Julian i John LennonINTERFOTO/H.Weidner-Weiden

Gianni urodził się na samym czubku włoskiego buta w Regio di Calabria. Rejonie tradycyjnie rządzonym przez miejscową mafię . Był synem ubogiej krawcowej, a doszedł do jednego z największych modowych imperium przełomu lat 80-ych i 90-ych. Pierwszą sukienkę zaprojektował w wieku 9 lat, pierwszy projekt sprzedał w wieku 17, a mając zaledwie 22 wylansował własną kolekcję letniej odzieży. Tak zaczęła się historia domu mody Versace , która trwa po dziś dzień .

Projektant pokochał słoneczne Miami, choć miał rezydencje na całym świecie . Właśnie w tym mieście na południu USA został zastrzelony . Versace wracał ze spaceru po Ocean Drive , kule dosięgły go pod jego domem w dzielnicy Miami Beach . Zabójcą okazał się seryjny morderca Andrew Cunanan . W kilka dni po zabójstwie Gianniego popełnił samobójstwo. Na mocy testamentu 50% udziałów domu mody Versace dostała siostrzenica projektanta Allegra. Firmą kieruje jego siostra Donatella i brat Santo.

4. 2 Pac 16.06.1971-13.09.1996 i  Notorious BIG 21.5.1971-09.03.1997

Yoko, Julian i John Lennon

Dwie czołowe postaci hip-hopu początku lat 90-ych. Początkowo byli przyjaciółm i, a ich płyta pewnie byłaby dziś biblią rapu . Niestety nigdy nie powstała . Konflikt między nimi zaczął się od zamachu na 2 Paca w Nowym Jorku. Został pięciokrotnie postrzelony i okradziony z biżuterii o wartości kilkudziesięciu tysięcy dolarów . W kilkanaście godzin od operacji wypisał się ze szpitala . O zamach na swoje życie oskarżył Notoriousa i jego ziomka Puff Daddy'ego . Ta historia rozpoczął się konflikt na linii wschód-zachód (east coast - west coast), od nazw wybrzeży na których działali raperzy .

Nikt nie spodziewał się, że konflikt doprowadzi do takiej tragedii (choć śmerci raperów do tej pory nie udało się wyjaśnić). Pierwszy został zabity Tupac , a sprawa morderstwa nadal nie została rozwiązana. Raper przyjechał do Las Vegas na walkę Mike'a Tysona . Później jeździł z całą świtą po stolicy hazardu . Podczas postoju na światłach do BMW w którym na miejscu pasażera siedział 2 Pac podjechał Cadillac . Z samochodu oddano 12 strzałów , pięć dosięgło muzyka. Zmarł 2 dni później . O zlecenie oskarżano ekipę Notoriousa , szefa wytwórni Tupaca Suge "Knighta" i członków konkurencyjnego gangu Crips. Do tej pory nie udało się wyjaśnić kto zlecił egzekucję .

BIG został zastrzelony w zaledwie kilka miesięcy później. Raper wpadł do Los Angeles , wracał z imprezy do hotelu . Jego samochód stanął na światłach , a obok podjechał czarny sedan , z którego oddano 7 strzałów. Podobnie jak w sprawie 2 Paca nie udało się dowiedzieć kto stał za zabójstwem . Podejrzewano, że to zemsta za śmierć Paca, a druga hipoteza mówi, że stał za tym sam Puff . Śmierć Notoriousa miała mu pomóc w interesach i wypromowaniu rapera po śmierci .

5. Sharon Tate  24.01.1943-09.08.1969

Sharon Tate i Roman PolańskiSharon Tate i Roman Polański CREDIT ŠRUE DES ARCHIVES/AGIP/Rue des Archives

Sharon Tate została brutalnie zamordowana w zaledwie rok od chwili gdy wyszła za mąż za polskiego reżysera Romana Polańskiego . Do willi aktorki w Beverly Hills włamał się gang ludzi psychopatycznego mordercy Charlesa Mansona . W domu oprócz Tate zastali, jej przyjaciółkę Abigail Fogler (spadkobierczynię fortuny plantatorów kawy), Wojciecha Frykowskiego (przyjaciela Poalańskiego i narzeczonego Abigail) oraz Jay Sebring (hollywoodzkiego stylistę i fryzjera ).

Do domu wtargnęła trójka morderców , dwie kobiety i mężczyzna. Każda z ofiar otrzymała po kilkanaście ciosów nożem, a na ścianach pozostawiono napisy "śmierć świniom " i "Powstanie". Sharon Tate błagała o litość dla dziecka, w chwili śmierci była w ósmym miesiącu ciąży . Wszyscy sprawcy, oraz szef gangu Charles Manson zostali skazani na dożywocie . Sąd zaledwie kilka dni temu odrzucił podanie Susan Atkins o przedterminowe zwolnienie . Morderczyni jest śmiertelnie chora na raka mózgu.Pod tym linkiem możecie zobaczyć zdjęcia szefa gangu .

6. Selena 16.04.1971-31.03.1995

Sharon Tate i Roman PolańskiTOPFOTO/2005 TopFoto

Selena została zabita w wieku zaledwie 24 lat . Już wtedy była jedną z największych gwiazd muzyki Tejano (meksykański pop ). Na zdjęciu jest Jennifer Lopez, która nakręciła film biograficzny o życiu piosenkarki . Była to jedna z pierwszych produkcji aktorki , która otworzyła jej drogę do kariery . Selenę zabiła jej przyjaciółka i pracownica Yolanda Saldivar .

Yolanda była szefową fanklubu Seleny i kierowała jej butikami . Piosenkarka dowiedziała się, że jest oszukiwana i okradana. W następstwie tego zwolniła pracownicę. 31 marca Selena umówiła się z Yolandą na oddanie dokumentów . Gdy przyjechała do hotelu była pracownica wyjęła pistolet i postrzeliła ją. Piosenkarka umarła z powodu wykrwawienia . Zabójczyni została skazana na dożywocie .

7. Suzan Tamin 23.09.1977-28.07.2008

Sharon Tate i Roman Polański

Jej kariera zaczęła się jak w bajce . Mając 19 lat wzięła udział w konkursie dla młodych talentów w libańskiej telewizji . Suzan wygrała i niemal od razu stała się gwiazdą w świecie arabskim . Doskonale radziła sobie w melodyjnym popie jak i klasycznych bliskowschodnich rytmach. Szybko zyskała status jednej z największych gwiazd regiony. Wraz z ilością sprzedanych płyt rosła sumka na koncie . Suzan wiedziała jak wykorzystać pieniądze dla zwiększenia popularności. Zrobiła sobie kilka operacji plastycznych powiększając biust i zmieniając kształt oczu, na bardziej kocie .

Za śmierć Suzane odpowiada jeden z najbogatszych egipskich biznesmenów Hishamam Moustafa. Piosenkarkę łączył ze starszym o kilkanaście lat mężczyzną romans. Odeszła od niego i związała się z ze znanym arabskim kickbokserem . Bogaty Egipcjanin nie mógł znieść odrzucenia , wynajął płatnego mordercę , byłego policjanta. Kiler odwiedził apartament Suzan w Dubaju , wszedł do niego podając się za kuriera i brutalnie wykonał wyrok (cena milion dolarów). Sprawę udało się wyjaśnić dzięki śladom pozostawionym na miejscu zbrodni . Rozgłos i oburzenie całego świata arabskiego spowodowała, że kary nie uniknie także wpływowy zleceniodawca . Obawiano się, że przesiąknięty korupcją egipski wymiar sprawiedliwości odpuści bogaczowi .

Gwiazdy nie są tylko ofiarami . Także wśród nich znajdują się jednostki, ze skłonnościami psychopatów. Mowa o Sidzie Viciousie , basiście Sex Pistols .

Sid Vicious 10.05.1957-02.02.1978

Sex PistolsSex Pistols Fot. ASSOCIATED PRESS

Muzyk był uzależniony od narkotyków , jak na punkowca przystało. Na tej słabości opierał się też jego związek z Nancy Spungen , do heroiny dochodziła agresja , seks i przemoc . Ich związek zakończyła śmierć dziewczyny.

13 Pażdziernika 1978 roku Sid zadzwonił do obsługi hotelu aby wezwała karetkę. Powiedział, że na podłodze łazienki znalazł zakrwawione ciało swojej dziewczyny . Śledztwo wykazało, że Nancy zmarła na skutek krwotoku spowodowanego ciosem nożem myśliwskim w brzuch . Świadkowie zeznali, że poprzedniej nocy widzieli pijanego i odurzonego Sida udającego się do pokoju . Muzyk został oskarżony o morderstwo. Wyszedł z aresztu za kaucją . Zmarł dzień później w wyniku zażycia śmiertlnej dawki heroiny . Groziło mu 15 lat więzienia .

Więcej o:
Copyright © Agora SA