Wydra będzie miał proces przez fokę?

Pamiętacie pocałunek Szymona Wydry i foki? Teraz Szymon Wydra może mieć z tego powodu prawdziwe kłopoty. Stowarzyszenie ekologów Gaja wniosło przeciwko artyście doniesienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe. Jak twierdzą "zieloni" tresura zwierząt jest sprzeczna z prawem. Co grozi Szymonowi Wydrze?

Prokuratura w Warszawie potwierdza, że wpłynęło do niej doniesienie stowarzyszenia Gaja przeciwko Szymonowi Wydrze i producentom show "Gwiezdny Cyrk" . Jak dowiedział się Plotek, prokurator ma zająć się sprawą po weekendzie. Czy to oznacza, że piosenkarz może stanąć przed sądem?

Złożyliśmy ten wniosek przeciwko Szymonowi Wydrze. Ludzie bardzo powoli zaczęli dostrzegać, że tresowanie dzikich zwierząt jest sprzeczne z ich naturą, a przede wszystkim prawem, co jest napisane w ustawie o ochronie zwierząt. Pisaliśmy listy w tej sprawie do Polsatu, ale nie było żadnej odpowiedzi. Dlatego teraz wykorzystamy prawo złożyliśmy doniesienie na pana Wydrę. Zamierzamy doprowadzić tę sprawę do końca. Niech artyści zdają sobie sprawę, że niekoniecznie ich pojawienie się na ekranie jest zabawne zwłaszcza dla zwierząt - opowiada Jacek Bożek, członek stowarzyszenia Gaja.

Czy Szymonowi Wydrze i producentom show grozi coś poważnego? Co najwyżej grzywna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.