Paweł Pochwała wiele lat prowadził program "Kawa czy herbata". Oto czym teraz zajmuje się dziennikarz

Paweł Pochwała był rozpoznawaną twarzą porannego programu TVP "Kawa czy herbata". Obecnie często staje za telewizyjną kamerą i spełnia się w swoim hobby.

Paweł Pochwała to dziennikarz dobrze znany widzom TVP i słuchaczom Radiowej Jedynki. Przez wiele lat związany był z formatem "Kawa czy herbata". Nie tylko współtworzył program, lecz także pojawiał się w nim jako jeden z prowadzących. Można go było również usłyszeć w audycjach "Cztery pory roku" oraz "Lato z radiem". Od wielu lat realizuje się zarówno przed, jak i za telewizyjną kamerą. 

Zobacz wideo

Czym zajmuje się Paweł Pochwała?

Paweł Pochwała to dziennikarz o długim stażu współpracy z TVP. Zasłynął nie tylko jako jeden z gospodarzy "Kawy czy herbaty", lecz także jako autor wielu telewizyjnych programów. Wśród nich można wymienić chociażby "Kuchnię z Okrasą" czy "Kiosk przy Wspólnej". Jego ogromnym hobby jest żeglarstwo, które czynnie uprawia. Może się nawet pochwalić udziałem w regatach czy mistrzostwach Polski oraz Europy.

To moja pasja i styl życia. Uwielbiam wszystkie żeglarskie klimaty, nawet tego lasera, który robi ze mną, co chce… Cieszą mnie małe sukcesy sportowe (zwycięstwo w Pucharze Polski kategorii masters), wyjazdy na zagraniczne treningi (zgrupowania w Hiszpanii) oraz plany związane z nowym sezonem i startem w październikowych mistrzostwach Europy – mówił dziewięć lat temu w rozmowie z magazynwiatr.pl

Nie dziwi więc to, że zrealizował wiele reportaży poświęconych tej właśnie tematyce, jak chociażby "Pochwała żeglarstwa" czy "Dwa żywioły, dwie pasje". Zajmował się w nich zarówno prowadzeniem, jak i reżyserią. Z jego pasją związana jest również jedna z pełnionych przez niego funkcji. Paweł Pochwała od 2015 roku jest rzecznikiem prasowym olsztyńskiego klubu żeglarskiego. Nie przeszkadza mu to we współpracy z publicznym nadawcą. Na TVP3 cały czas można śledzić tworzony przez dziennikarza cykl "Ludzie z Mazowsza". Jest również jednym z prezenterów emitowanego na tym kanale programu "Warszawski dzień".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.