Miss Polonia i Miss Polski będą JEDNYM konkursem. Krupińska: Nie wiem, czy to dobry pomysł

Najprawdopodobniej nie będzie już dwóch konkursów piękności: Miss Polski i Miss Polonia. Oba mają połączyć się w jeden, dopiero w połowie listopadzie będą znane dalsze szczegóły.

Ostatnie dwie dekady przyniosły zaskakujący wysyp coraz to nowych konkursów piękności, jednak tak na prawdę tylko dwa z nich - Miss Polski i Miss Polonia - zakorzeniły się w świadomości Polaków. Strona Jastrzabpost.pl, prowadzona przez Agnieszkę Jastrzębską dziennikarkę TVN, zajmującą się w stacji tematyką show-biznesową, podaje , że już wkrótce zarówno jeden jak i drugi konkurs przejdzie do historii.

Przedstawiciele obu z plebiscytów mają bowiem połączyć siły i stworzyć jeden konkurs. Jego nazwa jeszcze nie jest znana, ale zapewne organizatorzy ujawnią ją już 16 listopada. Wtedy to planowana jest konferencja prasowa. Wybory najpiękniejszej Polki mają się odbyć natomiast 6 grudnia.

Z dalszych nieoficjalnych informacji serwisu wynika, że koronę na skronie nowej zwyciężczyni mają włożyć na skronie dwie panujące Miss: Miss Polski 2014 - Ewa Mielnicka i Miss Polonia 2013 Paulina Krupińska. Nowa królowa będzie reprezentować nasz kraj na wyborach Miss Universe .

Miss z rezerwą podchodzą do tej idei.

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale wreszcie oddam koronę - powiedziała serwisowi Paulina Krupińska , Miss Polonia 2013.
Dowiedziałam się niedawno i jestem w szoku, bo nie wiedziałam, że finalnie to się połączy. I nie wiem czy powinnam już o tym mówić, bo nie mam potwierdzonych tych informacji. Moim zdaniem jest to dobry pomysł, ale chciałabym, żeby została nazwa Miss Polonia - mówi Miss Polonia 2011, Marcelina Zawadzka .

Wybory Miss Polonia 2012Wybory Miss Polonia 2012 Kolaż Lula.pl Kapif

Połączenie Miss Polski i Miss Polonia można interpretować jako próbę ratowania prestiżu polskich konkurów piękności, które z biegiem lat zaczęły tracić na wartości. Wiele osób wskazuje na ich anachroniczność i fakt, że uprzedmiotawiają kobiety. Nie pomogła też afera finansowa z Małgorzatą Herde w roli w głównej, w wyniku której bezterminowo zawieszono wybory Miss Polonia.

Przełamanie impasu upatrywano w konkursie Miss World Poland , jedynym licencjonowanym podmiocie, który na mocy umowy z Miss World Organization ma prawo wyłonić i delegować polską kandydatkę do tytułu Miss Świata. Organizatorzy unowocześnili nieco formułę wyborów i zrezygnowali z prezentacji kandydatek w bikini. Pokaz został zastąpiony pogłębioną prezentacją osobowości uczestniczki, jej ambicji, planów, aktywności na rzecz rozwoju własnej osobowości i pomocy potrzebującym.

Koronę Miss World Poland włożono na głowę 21-letniej Marty Pałuckiej podczas gali Innowatory WPROST 2015 w warszawskiej Endorfinie na początku października.

Połączenie gali wręczenia nagród dla najbardziej nowatorskich firm z galą wyboru najpiękniejszej Polki jest przemyślaną strategią organizatorów - ma podkreślać zmianę akcentów w kryteriach oceny uczestniczek konkursu piękności. Perfekcyjnie wyraża przy tym nowy kierunek wytyczony przez dyrektor Miss World Julię Morley i organizatorkę Miss World Poland Elżbietę Wierzbicką - czytamy w oświadczeniu prasowym organizatorów.
Zobacz wideo

karo

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale wreszcie oddam koronę

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.