"Welcome to 11:30, b*tch!" To on teraz wita Amerykanów w najsłynniejszym talk show na świecie

- And here's your host, Jimmy Fallon! - tymi słowami w poniedziałek rozpoczęła się nowa era w historii amerykańskich wieczornych talk show. Legendarny "The Tonight Show", po Jayu Leno, zaczął prowadzić uwielbiany w Stanach komik, Jimmy Fallon.

I co to był za pierwszy tydzień! Program odwiedzili m.in. Michelle Obama, Justin Timberlake, Robert De Niro, Lady Gaga, Mariah Carey, Tina Fey, Will Ferrell, Emma Thompson, Bradley Cooper i Jonah Hill. A to dopiero początek.

"The Tonight Show" jest nadawany w stacji NBC od 1954 roku, co czyni go najdłużej emitowanym talk show na świecie. Pełnienie roli gospodarza tego programu to marzenie wielu najlepszych komików. Przez 30 lat (w latach 1962-1992) był nim zmarły w 2005 roku Johnny Carson, ikona amerykańskiej telewizji . Wyznaczył standardy prowadzenia takich talk show, miał lekki niewymuszony styl rozmów z gośćmi. To właśnie jego, jako swojego idola, wymieniają gospodarze innych wieczornych programów, m.in. David Letterman, Conan O'Brien i właśnie Jimmy Fallon.

Jimmy Fallon / fot. Chris Carlson AP

Świetni goście, genialne skecze z hollywoodzkimi gwiazdami, a nawet z pierwszą damą USA, Jimmy gra, śpiewa, tańczy - ogląda się go po prostu z wielką przyjemnością, jego wcześniejszy program, "Late Night with Jimmy Fallon" miał bardzo dobre wyniki. Jimmy jest bezpośredni, czasami nieśmiały, czasami nie wytrzymuje i roześmieje się w trakcie skeczu. To wszystko właśnie sprawia, że wielu (w tym także ja), uznaje go za zdecydowanie najlepszego gospodarza wieczornych talk show.

No dobrze, przyznaję, w moim prywatnym rankingu bije się o miejsce pierwsze z Jimmym Kimmelem, do którego od lat mam słabość (widzieliście to? "Jest obrzydliwa". Cate Blanchett: Tylko na tyle cię stać? Gwiazdy czytają komentarze internautów lub to?  Takiego pytania od Polki Jimmy się nie spodziewał! Zapytała go o... ).

"Welcome to 11:30, b*tch!"

Zanim Jimmy przeniósł się na prestiżową godzinę 23:30, cztery lata prowadził program "Late Night with Jimmy Fallon" o 00:30. A w "The Tonight Show" od 1992 roku królował Jay Leno (z kilkumiesięczną przerwą w 2009 roku). Za jego "kadencji" program stał się popularny na całym świecie - emitowano go m.in. w Australii, Szwecji, Portugalii, Indiach i Turcji.

Wydawało się, że milioner, wielki miłośnik i kolekcjoner samochodów (w swojej kolekcji ma nawet wóz strażacki) i sąsiad Beckhamów tak łatwo nie zrezygnuje z prowadzenia show. W maju 2013 roku ogłoszono jednak, że Leno nie przedłuża kończącego się w 2014 roku kontraktu z NBC i jego następcą zostanie 39-letni Jimmy Fallon.

Trudno nie lubić gali rozdania Złotych Globów. Nie dość, że nie wlecze się, jak Oscary, to jeszcze atmosfera, nawet jeśli w tym roku bez siarczystych żartów Ricky'ego Gervaisa, jest na niej zdecydowanie luźniejsza. Na zdjęciu Jimmy Fallon i Jay Leno żartują podczas ceremoniiTrudno nie lubić gali rozdania Złotych Globów. Nie dość, że nie wlecze się, jak Oscary, to jeszcze atmosfera, nawet jeśli w tym roku bez siarczystych żartów Ricky'ego Gervaisa, jest na niej zdecydowanie luźniejsza. Na zdjęciu Jimmy Fallon i Jay Leno żartują podczas ceremonii Fot. LUCY NICHOLSON REUTERS Jimmy Fallon i Jay Leno / fot. Lucy Nicholson REUTERS

Dodatkowo talk show, po 42 latach, przeniesiono z Los Angeles do Nowego Jorku. "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon" zadebiutowało 17 lutego. Stephen Colbert, którego "The Colbert Show" nadawany jest na Comedy Central o tej samej godzinie co program Fallona, powitał go słowami:

Witaj o 11:30, s**o!

Nie pamiętam, żeby w jednym odcinku jakiegokolwiek programu pojawiło się tyle wielkich gwiazd. I to między innymi po to, żeby tylko oddać Jimmy'emu 100 dolarów za przegrany zakład:

 

Genialne skecze z gwiazdami

Jimmy Fallon talent komediowo-showmański szlifował w najlepszym możliwym programie: "Saturday Night Live", w którym pierwsze kroki stawiali m.in. Eddie Murphy, Mike Myers, Adam Sandler, Will Ferrell, Tina Fey, Amy Poehler, Andy Samberg czy Seth Meyers (który zastąpił Jimmy'ego Fallona w "Late Night").

Widać to świetnie w "Late Night". Cztery lata autorskiego talk show zaowocowało wieloma hitami internetu. Moimi ulubionymi są te skecze, które stworzył ze swoim przyjacielem, Justinem Timberlake'iem. Gwiazdor nie zawiódł Jimmy'ego także w nowym programie. Był piątkowym gościem "The Tonight Show" i sprawił, że pierwszy tydzień talk show zakończył się z wielkim "bang". Przyjaciele stworzyli kolejną, piątą już część ich genialnego cyklu "History of Rap":

 

No i ich niesamowita rozmowa sprzed kilku miesięcy za pomocą "hashtagów". Duet Fallon-Timberlake to prosty przepis na komediowy sukces.

 

Kto, jak nie Jimmy, mógł namówić na taki taniec pierwszą damę USA, Michelle Obamę?

 

Widzieliście kiedyś jodłującego Brada Pitta?

 

I muszę przyznać, że z wielką przyjemnością zobaczyłam, jak Tom Cruise rozbija sobie jajka na głowie.

 

Jimmy robi też genialne parodie popularnych seriali czy programów. Zdecydowanie jedną z najlepszych jest ta serialu "Breaking Bad".

 

Nie tylko gospodarz talk show

Jimmy Fallon zaczynał od "stand-upów". Jest świetny w naśladowaniu znanych osób i na tym opierał swoje występy. Ten talent zaprowadził go do "Saturday Night Live" - w 1998 roku pomyślnie przeszedł casting, najpierw pojawiał się w show gościnnie, a w 1999 roku trafił do głównej obsady. Z show odszedł w 2004 roku i rozwijał karierę aktorską. Mogliśmy zobaczyć go w filmach: "Miłosna zagrywka" z Drew Barrymore, "New York Taxi" czy "Dziewczyna z marzeniami".

Drew Barrymore i Jimmy FallonDrew Barrymore i Jimmy Fallon Drew Barrymore i Jimmy Fallon w 'Miłosnej zagrywce' / East News Jimmy Fallon i Drew Barrymore w 'Miłosnej zagrywce' / East News

Na planie "Miłosnej zagrywki" w 2004 roku Fallon poznał swoją przyszłą żonę. Nancy Juvonen jest przyjaciółką Drew Barrymore, z którą od 1995 roku prowadzi firmę producencką Flower Films. Jest 8 lat starsza od komika. Para wzięła ślub w 2007 roku. Przez lata starali się o dziecko, w zeszłym roku, dzięki surogatce, urodziła się ich pierwsza córka, Winnie Rose.

Jimmy Fallon i Nancy JuvonenJimmy Fallon i Nancy Juvonen AP/Matt Sayles Jimmy Fallon i Nancy Juvonen / Matt Sayles AP

Jimmy Fallon z żoną i córkąJimmy Fallon z żoną i córką Bulls Jimmy Fallon z żoną i córką / Bulls

Lubiany przez gwiazdy, które chętnie biorą udział w jego najbardziej szalonych projektach, oryginalny i chętnie oglądany przez widzów - o żadnym komiku w USA nie jest teraz tak głośno. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki talk show Fallona i mam nadzieję, że w "The Tonight Show" zagrzeje miejsce na długie lata.

Magdalena Terepka

Więcej o: