Córka Kaczmarskiego: Anoreksja to była chęć złapania kontroli nad życiem. De facto nie miałam ojca

Patrycja Volny szczerze opowiedziała o anoreksji.

Jacek Kaczmarski był legendarnym muzykiem, bardem, w którego słowa piosenek wsłuchiwały się miliony Polaków. Zasłynął z historycznych utworów, które towarzyszyły Solidarności. Patrycja Volny, córka legendy wcale nie widziała ojca w tak różowych barwach. Kaczmarski z rodziną przeprowadził się w latach 90. do Australii, skąd wciąż przyjeżdżał do Polski na koncerty. Wkrótce Kaczmarski opuścił żonę dla innej kobiety. Volny nie miała więc łatwego dzieciństwa, bo ojciec był niemal nieobecny w jej życiu. Córka legendy przyznała się publicznie do tego, że chorowała na anoreksję, a jej ojciec był alkoholikiem.  W "Dzień dobry TVN" szczerze opowiedziała o swojej chorobie:

Panuje krzywdzące przekonanie, że anoreksja jest motywowana próżnością, że dziewczyny czy mężczyźni chcą za wszelką cenę zeszczupleć, żeby być bardziej atrakcyjni, żeby się podobać. W moim przypadku było to chęć złapania jakiejkolwiek kontroli nad swoim życiem - wyznała w programie.

Patrycja Volny.Patrycja Volny. East News East News

Patrycja Volny chwyciła się jedynej pewnej rzeczy w swoim życiu. W tym wypadku była to właśnie kontrola wagi:

W okresie dojrzewania byłam zagubiona, nie wiedziałam, którą drogą mam podążyć. Miałam nadwagę. Wśród mojej rodziny i znajomych nie znalazłam wtedy wsparcia. Jedyna rzecz, która mi sprawiała satysfakcję - bo widziałam codziennie wymierne efekty wchodząc na wagę i kontrolując jedzenie - to były te zmniejszające się numerki - wyznała.

Patrycja Volny.Patrycja Volny. East News East News

Codziennym posiłkiem stała się dla niej ćwiartka kromki chleba. Volny doszła do zatrważającej wagi 43 kg przy wzroście 170 cm. Jej choroba w dużej mierze była spowodowana chęcią złapania kontaktu z ojcem i zaimponowania mu:

Nigdy nie ukrywałam, że moje relacje ojcem były dosyć trudne, de facto nie miałam ojca i całe życie chciałam mu udowodnić, że jestem czegoś warta - wyznała w szczerej rozmowie.

Jacek KaczmarskiJacek Kaczmarski Jacek Kaczmarski Jacek Kaczmarski

Teraz córka barda pokonała najgorsze chwile, ale przyznaje, że z anoreksji nigdy nie da się wyleczyć. Dziś Patrycję Volny wspiera jej narzeczony, Francuz Antoine Feuermann. Wcześniejszy partner Volny też próbował jej pomóc, ale nie zdając sobie z tego sprawy, tak naprawdę jej szkodził.

Każdy stara się pomagać inaczej, a nie zawsze twarda szkoła pomaga. Mój partner starał się pilnować, czasami szantażem zmuszać do jedzenia. Wpędzał mnie w jeszcze większe poczucie winy - zdradziła.

Patrycja Volny.Patrycja Volny. Agencja Wyborcza.pl Agencja Gazeta

Teraz Volny i jej narzeczony spodziewają się dziecka, córka barda jest w 4. miesiącu ciąży. Para planuje wyjazd do Hong-Kongu, gdzie jest narzeczony wyjeżdża do pracy.

A ja będę niańczyć dzieci - powiedziała córka barda.

Fot. Sławomir Kamiński / AG

Vic

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.