Mucha nakręciła film. Pokażą go w telewizji!

Dokumentalny.

To rok debiutów dla Anny Muchy . Niedawno urodziła swoje pierwsze dziecko - córeczkę, a teraz zobaczymy, jak poradziła sobie jako reżyserka.

Bardzo się cieszę, że moje "filmowe dziecko" wreszcie ujrzy światło dzienne. Mam nadzieję, że w te święta chociaż część z nas pomyśli, czym jest dla niego ta piękna tradycja. I czy gotowi jesteśmy zaprosić obcą osobę pod swój dach i usiąść z nią przy wigilijnym stole - powiedziała nam Anna Mucha.

Film ma tytuł "Wędrowcy - Wigilia 2010". Tytułowi bohaterowie to grupa dwunastu wolontariuszy, których Mucha zwerbowała na Facebooku. Każdy z nich dostał kamerę i w wigilijny wieczór 2010 roku miał pójść w miasto, wedle staropolskiej tradycji wczuć się w rolę niespodziewanego gościa i pukać do drzwi domów warszawiaków. Swoje wizyty oczywiście musieli nakręcić.

Anna Mucha.Anna Mucha. mat. prasowe

Zawsze nosiłam w sobie ten pomysł, odkąd wieczór wigilijny spędzałam podróżując pomiędzy jednym domem a drugim. Po drodze mijałam ludzi, których święta także nie wyglądały jak te z amerykańskich filmów - mówi Anna Mucha.

Tego wolontariusza chyba kojarzycie. Dziennikarz Piotr Najsztub nie obchodzi Wigilii, więc z chęcią zaangażował się w projekt Anny Muchy. Nie chodził po domach, a gotował dla "wędrowców".

Piotr Najsztub.Piotr Najsztub. mat. prasowe

Nie jest to projekt komercyjny, ale niskobudżetowy. Cieszę się, że udało się zatrudnić wolontariuszy. Dzięki pomocy Sony, która wypożyczyła nam kamery, wszystko udało się dobrze zrealizować - dodaje aktorka.

Przekonamy się, czy Mucha zna się na reżyserce. Film 22 grudnia o 22:10 pokaże TVP1. Obejrzycie "filmowe dziecko" Muchy?

Jax

Zobacz także:

Anna Mucha - od skandalistki do Matki Polki

Anna Mucha - najseksowniejsza mama w Polsce

Wybierz imię dla córeczki Anny Muchy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.